Cynaderka
- Mięso mielone wieprzowe - nerki (400 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Bulion warzywny - 2 szklanki (500 ml)
- Śmietanka kremowa 30% - pół szklanki (125 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
- Czosnek - 3 ząbki (15 g)
Przepis na cynaderkę krok po kroku
Nerki zalej wodą i odstaw na 3 - 4 godziny.
Oczyść mięso z błonek.
Mięso przełóż do garnka z wodą. Dodaj ziele angielskie i liść laurowy, gotuj przez 45 minut.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej posiekaną cebulę i czosnek.
Mięso wyciągnij z wody i pokrój w kostkę, następnie dodaj do cebuli. Całość smaż przez 5 minut.
Danie zalej bulionem i przypraw, duś przez 30 minut.
Do sosu dodaj śmietankę, dobrze wymieszaj i zagotuj.
Więcej informacji na temat cynaderki
Cynaderka to tajemnicza nazwa, za którą kryje się niezwykle pyszne danie na bazie podrobów. W tym przepisie królują aromatyczne nerki wieprzowe w fantastycznym sosie. Wspaniale sprawdzają się z dodatkiem ziemniaków, a także klusek, czy kaszy. Będą idealnym wyborem na obiad dla całej rodziny.
Przepis na cynaderki jest niezwykle prosty i można go przygotować w kilka chwil. Choć to mięso może wydawać się dość skomplikowane w obróbce, wcale tak nie jest. Warto jednak mieć pewność, że dany kawałek jest świeży, dzięki temu ma się pewność, że będzie naprawdę smaczne. Do przyprawienia tego mięsa wcale nie trzeba używać zbyt dużo przypraw. Zwłaszcza że podaje się je polane pysznym i aromatycznym sosem.
Zwykle z podrobami jest tak, że albo się je uwielbia, albo wywołują obrzydzenie. Zwykle ich przygotowanie jest dość skomplikowane, dlatego, ze charakteryzują się dość mocnym, specyficznym smakiem. Jednak cynaderki wieprzowe to danie do pokochania. W takiej wersji odczarowują zły wizerunek podrobów. To dlatego, że mięso duszone w pysznym sosie staje się delikatne, a ze względu na odpowiednie przyprawy smakuje naprawdę wybornie. Warto to sprawdzić na sobie.
Cynaderki kiedyś były potrawą niezwykle popularną. Często gościły na polskim stole, zresztą tak jak inne podroby. W ostatnim czasie jednak odeszły nieco w zapomnienie. I choć tradycyjna wersja była równie pyszna, to jednak warto spróbować nieco bardziej nowoczesnej wersji, która nie tylko lepiej smakuje, ale również jest bardziej zdrowa
Ten przepis to wspaniały pomysł na naprawdę smaczny posiłek, który posmakuje wszystkim fanom mięsnych dań. Świetnie sprawdzi się na obiad dla całej rodziny.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić cynaderki wieprzowe w sposób niezwykle prosty i szybki, jednak tak by były naprawdę smaczne, to ten prosty przepis stanowi dobre rozwiązanie. Powstaje z niego danie niezwykle ciekawe, jednak bardzo smaczne. To wspaniała opcja dla wszystkich miłośników podrobów. Choć nerki nie są zbyt popularne, warto je spróbować przygotowane w taki sposób.
Alergeny w cynaderce
Lista alergenów dla cynaderki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze cynaderki
To danie, które dostarcza sporo żelaza, białka i witaminy A.
Energia i białka
(296g)
Węglowodany
(296g)
Tłuszcze
(296g)
Witaminy
(296g)
Składniki mineralne
(296g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.