Cukinia z patelni
- Cukinia - 2 duże sztuki (1000 g)
- Jajko (4 szt.)
- Mąka pszenna typ 500 - 1 szklanka (200 g)
- Ser żółty (100 g)
- Olej rzepakowy (100 ml)
- Mleko 3,2% (150 ml)
Przepis na cukinia z patelni krok po kroku
Cukinię umyj i pokrój w grubsze plastry, dopraw solą i pieprzem.
Przygotuj ciasto: w misce umieść jajka, mąkę pszenną i mleko, dopraw solą i pieprzem i wymieszaj dokładnie do połączenia składników.
Zetrzyj ser do ciasta i wymieszaj.
Na patelni rozgrzej olej rzepakowy.
Każdy kawałek cukinii panieruj w cieście i smaż na patelni, aż będzie rumiany.
Posyp cukinię posiekanym koperkiem.
-
Leczo z cukinii
-
Sałatka z cukinii
-
Cukinia marynowana
-
Surówka z cukini
-
Surówka z cukinii
-
Smażona cukinia
-
Pikle z cukinii
-
Surówka do łososia
-
Sałatka z cukinii i ogórka
-
Leczo z papryką i cukinią
-
Mizeria z cukinii
-
Surówka z cukinii i marchewki
-
Surówka z cukinii i pomidorów
-
Surówka z cukinii i ogórka
-
Surówka z cukinii z majonezem
-
Surówka z cukinii marchewki i cebuli
-
Surówka z cukinii marchewki i jabłka
-
Surówka z cukinii ze śmietaną
-
Surówka z cukinii
Więcej informacji na temat cukinii z patelni
Cukinia z patelni to doskonała propozycja na pyszny obiad. Smażona cukinia w panierce świetnie sprawdza się także na zimno, podana ze świeżym chlebem lub jako dodatek do sałatki zamiast mięsa. Przepis na cukinię z patelni jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego aby ją usmażyć. Do zrobienia cukinii potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: cukinia, jajka, mąka pszenna, mleko, sól, pieprz, ser żółty, koper oraz olej rzepakowy.
Jak przygotować cukinię na patelni? Cukinię umyj i pokrój w grubsze plastry, dopraw solą i pieprzem. Przygotuj ciasto, w którym o panierujesz warzywo. W misce umieść jajka, mąkę pszenną i mleko, dopraw solą i pieprzem i wymieszaj dokładnie do połączenia składników. Zetrzyj ser do ciasta i wymieszaj. Na patelni rozgrzej olej rzepakowy. Każdy kawałek cukinii panieruj w cieście i smaż na patelni, aż będzie rumiany. Podawaj posypaną koperkiem.
Cukinia jest popularnym warzywem hodowanym w naszych ogrodach, jest źródłem witaminy C i K oraz mikroelementów takich jak potas, magnez czy żelazo, zawiera małą ilość kalorii. Cukinia jest dobrym źródłem błonnika pokarmowego. Błonnik wpływa na poprawę pracy jelit oraz zapobiega zaparciom. Cukinia wspomaga odchudzanie, ma właściwości antynowotworowe. Ma dobroczynny wpływ na plamkę żółtą dzięki zawartości luteiny. Jajka są skarbnicą witamin rozpuszczalnych w tłuszczach takich jak A,D czy K, jest w nich także potas, fosfor, wapń i żelazo. Wapń jest budulcem naszych kości, bierze udział w prawidłowym krzepnięciu krwi, jest potrzebny do transportu bodźców między komórkami mięśniowo - nerwowymi.
Podsumowując wiesz już jak zrobić cukinię z patelni, możesz więc przygotować ją na obiad dla całej rodziny. Pomysł na cukinię w panierce jest szybki do zrobienia. Prosty przepis możesz modyfikować według swoich upodobań smakowych i podawać z różnymi sosami. Smażona pyszna cukinia jest także doskonałym dodatkiem do kanapek. Cukinia jest dobra do spożycia na ciepło i zimno, nie należy jej jednak przechowywać w lodówce po przygotowaniu.
Alergeny w cukinii z patelni
Lista alergenów dla cukinii z patelni przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser żółty
- Mleko 3,2%
Wartości odżywcze cukinii z patelni
Cukinia z patelni to danie zawierające dużo błonnika pokarmowego. Cukinia w panierce zawiera dużo więcej kalorii niż warzywo pieczone. Jeśli chcesz ograniczyć ilość kalorii możesz upiec cukinię w piekarniku.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.