Cukinia z kurkumą
- Cukinia (1000 g)
- Cebula (200 g)
- Cukier - pół szklanki (100 g)
- Ocet winny (275 ml)
Przepis na cukinię z kurkumą krok po kroku
Warzywa wyszoruj, pokrój na mniejsze kawałki i wytnij część z pesteczkami.
Cebule obierz i pokrój na mniejsze kawałki. Wymieszaj je z cukiniami.
Ocet zmieszaj z cukrem i przyprawami. Zagotuj i zalej nią warzywa i odstaw na 1 godzinę.
Warzywa przełóż do garnka, zagotuj i przełóż do wyparzonych słoików.
Dokładnie zakręć i odwróć słoiki do góry dnem. Gdy ostygną przechowuj w zimnym miejscu.
Więcej informacji na temat cukinii z kurkumą
Cukinia z kurkumą jest wspaniałą i niezwykle smaczną przekąską. To świetny pomysł na zachowanie pysznych letnich warzyw na dłużej. W takiej wersji smakują nieco inaczej, jednak wciąż przepysznie. To idealna opcja dla wszystkich miłośników odrobiny słodyczy. Cukinie w octowej zalewie będą świetną opcją na zimowe dni.
Jeśli szukasz inspiracji na to jak zrobić cukinie z kurkumą, by były szybkie nieskomplikowane i naprawdę proste, to ta receptura na pewno przypadnie ci do gustu. dzięki niej można przygotować te przetwory w ekspresowym tempie. Wystarczy tylko odpowiednia porcja świeżych cukinii. Najlepiej użyć młodych, które nie mają twardych, zdrewniałych części przy pestkach. W takich warzywach pestek nie trzeba wcale usuwać, co zmniejsza ilość odpadków, a przy okazji redukuje ilość pracy. Cukinie najlepiej pokroić na jak najmniejsze kawałki, sprawdzą się plasterki, które idealnie się zamarynują i lepiej będą smakowały. To świetna opcja dla miłośników tych warzyw, które przed obróbką są bardzo delikatne i lekko słodkie. Ten przepis zupełnie wydobywa z nich ten smak i jeszcze bardziej go podkreśla. To dlatego do zalewy dodaje się sporo cukru.
Przepis na cukinie z kurkumą jest niezwykle prosty, więc spokojnie poradzą sobie z nim nawet osoby, które chcą przygotować je po raz pierwszy. To danie, które nie wymaga zbyt dużej precyzji czy nakładów pracy. Wystarczy tylko spory garnek i słoiki. Można wybrać zarówno mniejsze, jak i te duże. Mniejsze słoiczki są bardziej praktyczne, gdyż po otwarciu można je zjeść od razu. Tak przygotowane przetwory będą świetne do słoików na zimę. Można je zjadać bezpośrednio ze słoika jako przekąskę, ale również dodawać je do różnych sałatek, czy dań. Będą również wspaniałym dodatkiem do kanapek, które dzięki niesamowitemu smakowi staną się dużo lepsze.
Zalewa do przygotowania tego dania jest niezwykle prosta, a najważniejsze są w niej odpowiednie proporcje. Dzięki nim całość zyskuje odpowiedniego smaku. Ocet i woda muszą znaleźć się w odpowiednich ilościach, podobnie jak cukier, by stworzyć najlepszą kompozycje smakową. Wszystkie składniki można łatwo znaleźć w każdym sklepie. To dobra i bardzo smaczna propozycja na zimę.
Alergeny w cukinii z kurkumą
Lista alergenów dla cukinii z kurkumą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
- Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- Ocet winny
- Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- gorczyca
Wartości odżywcze cukinii z kurkumą
To zdrowa opcja, która pozwala na włączenie większej ilości warzyw do menu.
Energia i białka
(158g)
Węglowodany
(158g)
Tłuszcze
(158g)
Witaminy
(158g)
Składniki mineralne
(158g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.