Croissant z czekoladą
- Ciasto francuskie (400 g)
- Czekolada gorzka - pół opakowania (50 g)
- Czekolada mleczna - pół opakowania (50 g)
- Jajko (1 szt.)
- Cukier - 3 płaskie łyżki stołowe (30 g)
Przepis na croissant z czekoladą krok po kroku
Ciasto francuskie wyjmij z lodówki na 10 minut przed pieczeniem ciasta.
Posiekaj czekoladę.
Podziel ciasto na trójkąty i na każdym z nich ułóż posiekaną czekoladę.
Jajko roztrzep z wodą.
Zwiń ciasto w rulon i wierzch posmaruj jajkiem.
Posyp ciasto cukrem i umieść na blasze.
Piecz w nagrzanym do 180 st. C piekarniku przez 20 minut.
Ułóż na paterze.
Więcej informacji na temat croissanta z czekoladą
Croissant z czekoladą to bardzo dobry pomysł na pyszny deser. Croissant przygotowany z ciasta francuskiego sprawdzi się doskonale na śniadanie na słodko. Croissant przygotować można z dodatkiem czekolady gorzkiej lub mlecznej. Przepis na croissanty z czekoladą jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia deseru potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: ciasto francuskie, czekolada gorzka, czekolada mleczna, jajko, cukier.
Jak zrobić croissanty z czekoladą? Ciasto francuskie wyjmij z lodówki na 10 minut przed pieczeniem ciasta. Posiekaj czekoladę. Podziel ciasto na trójkąty i na każdym z nich ułóż posiekaną czekoladę. Jajko roztrzep z wodą. Zwiń ciasto w rulon i wierzch posmaruj jajkiem. Posyp ciasto cukrem i umieść na blasze. Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 20 minut. Ułóż na paterze.
Czekolada gorzka jest produkowana z kakao. Czekolady gorzkie to te zawierające powyżej 60 % zawartości masy kakaowej. Tak wysoka zawartość kakao sprawia, że do czekolady dodane jest mniej cukru. Czekolada gorzka jest bogatym źródłem magnezu, potasu oraz żelaza. Czekolady gorzkie są bardzo wyraziste w smaku, idealnie nadają się do słodkich deserów dla przełamania smaku. Ciasto francuskie jest rodzajem ciasta z mąki pszennej i masła. Ma ono strukturę przypominającą płaty, zawdzięcza ją dużej zawartości masła oraz powstaniu warstw podczas przygotowania ciasta. Przygotowanie ciasta w domu nie należy do zbyt łatwych czynności, więc jeśli nie masz zbyt dużo czasu, wykorzystaj gotowe ciasto ze sklepu. Mąka pszenna jest źródłem węglowodanów prostych, które szybko podnoszą poziom glukozy we krwi. Nie powinny ich spożywać osoby chorujące na cukrzycę.
Podsumowując smaczne croissanty z czekoladą to idealny dodatek do kawy. Prosty przepis wykorzystać można jako deser dla niezapowiedzianych gości. Ciastka są dobre do spożycia od razu po przygotowaniu. Croissanty podać można dla dzieci podczas imprez urodzinowych. Pyszne croissanty można przygotować także z dżemem lub domową konfiturą.
Alergeny w croissancie z czekoladą
Lista alergenów dla croissanta z czekoladą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Czekolada mleczna
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze croissanta z czekoladą
Croissant z czekoladą to słodki domowy wypiek zawierający dużą ilość cukru oraz węglowodanów prostych. Podnoszą one szybko poziom glukozy we krwi, dlatego nie powinny ich spożywać osoby chorujące na cukrzycę.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.