Cieciorella
- Ciecierzyca konserwowa (400 g)
- Kakao 16% (proszek) (60 g)
- Masło z orzechów arachidowych (ziemnych) (25 g)
- Daktyle suszone (20 g)
- Syrop klonowy (50 g)
- Olej kokosowy (25 ml)
Przepis na cieciorellę krok po kroku
Ciecierzycę odcedź z zalewy i dobrze opłucz ją z nadmiaru soli.
Wszystkie składniki przełóż do blendera i zblenduj na gładką masę.
Pastę przełóż do słoika.
-
Zupa z ciecierzycy
-
Kotlety z ciecierzycy
-
Pasztet z ciecierzycy
-
Pasta z ciecierzycy
-
Sałatka z ciecierzycą
-
Gulasz z ciecierzycą
-
Hummus z ciecierzycy
-
Gulasz z ciecierzycy
-
Pieczona ciecierzyca
-
Pakora
-
Sałatka z cieciorką
-
Curry wegetariańskie
-
Krem z ciecierzycy
-
Ciastka z ciecierzycy
-
Hummus paprykowy
-
Tajskie curry
-
Zupa marokańska
-
Pasta z cieciorki
-
Dania z ciecierzycą
Więcej informacji na temat cieciorelli
Cieciorella to pyszny krem orzechowy, którego bazą jest ciecierzyca. Choć może brzmieć to, jak bardzo szalony pomysł, warto go wypróbować, by zmienić zdanie.
Przepis na cieciorellę to doskonały sposób na pyszny dodatek do kanapek, ale również domowych deserów. Pasta jest niezwykle prosta w przygotowaniu, a do tego świetnie smakuje. Choć tak duży dodatek ciecierzycy może wzbudzać pewne obawy co do końcowego efektu smakowego, to jednak w paście najbardziej wyczuwalna jest czekolada i orzechy. Te dwa składniki dominują w niej na tyle, że cieciorka pozostaje niezauważona. Przez co krem ten stanowi wspaniały sposób na zwiększenie ilości strączków w menu. Cieciorella to pasta z ciecierzycy z dodatkiem daktyli, kakao i masła orzechowego. Ta z przepisu może spokojnie gościć w menu nawet na diecie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić cieciorellę, by była smaczna, zdrowa i w pełni domowa, to ten sprawdzony przepis będzie idealnym wyborem. To najlepsza pasta czekoladowa, która zawiera niezwykle dużo białka i błonnika, dzięki czemu jest zdrowsza niż sklepowy zamiennik. To dobra opcja nie tylko dla osób na diecie, ale również dla dzieci. Jest tak pyszna, że ciężko jest przejść obok niej obojętnie. Cieciorka, nazywana także ciecierzycą lub grochem włoskim, jest bogata w wiele składników odżywczych i witamin. Jest doskonałym źródłem białka roślinnego, które może pomóc w leczeniu cukrzycy i pomaga w utracie wagi. Jej wszechstronność z kulinarnego punktu widzenia dodaje jej kolejnych wielu zalet. Poza białkiem ciecierzyca zawiera m.in. „dobre” węglowodany (czyli złożone), witaminy A, C, E i z grupy B, oraz wiele związków mineralnych, np. żelazo, miedź, mangan, cynk, fosfor, wapń, magnez i potas. Cieciorka jest też źródłem antyoksydantów, które neutralizują niekorzystne działanie wolnych rodników. Za sprawą błonnika ciecierzyca pomaga na zaparcia. Dodatkowo wpływa na obniżenie złego cholesterolu i zapobiega wahaniom cukru we krwi. Choć ciecierzyca wywołuje wzdęcia, odpowiednio doprawione potrawy z cieciorki są lekkie i sycące.
Alergeny w cieciorelli
Lista alergenów dla cieciorelli przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Masło z orzechów arachidowych (ziemnych)
Wartości odżywcze cieciorelli
To zdrowa opcja, więc może gościć w menu często.
Energia i białka
(145g)
Węglowodany
(145g)
Tłuszcze
(145g)
Witaminy
(145g)
Składniki mineralne
(145g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.