Ciasto z twarogu
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) - 1 szklanka (250 g)
- Cukier - 1/2 szklanki (125 g)
- Masło - 1/2 szklanki (125 g)
- Jajko (2 szt.)
- Ser twarogowy chudy - 1 kostka (200 g)
- Wiśnie - 1 szklanka (250 g)
Przepis na ciasto z twarogu krok po kroku
1/2 kostki twarogu zmiksuj z jajkami.
Dodaj mąkę przesianą przez sitko, proszek do pieczenia, cukier waniliowy i szczyptę soli.
Następnie dodaj rozpuszczone masło i wymieszaj.
Ciasto przelej na blachę do pieczenia.
Resztę twarogu zmiksuj z cukrem pudrem, posmaruj kremem wcześniej przygotowane ciasto.
Dodaj wiśnie i upiecz ciasto w piekarniku przez 40 minut w 180 st. C.
-
Ciasto z wiśniami
-
Ciasto "wiśniowy puszek z kajmakiem"
-
Ciasto czekoladowe z wiśniami
-
Ciasto filadelfia
-
Sernikobrownie z wiśniami
-
Tort czekoladowy z wiśniami
-
Ciasto fale dunaju
-
Ciasto popapraniec
-
Tort szwardzwaldzki
-
Tort węgierski
-
Sernik z wiśniami
-
Clafoutis
-
Ciasto skubaniec
-
Lekkie ciasto z mascarpone, białą czekoladą i wiśniami
-
Placek z wiśniami
-
Ciasto z wiśniami i budyniem
-
Szybkie ciasto z wiśniami
-
Kruche ciasto z wiśniami
-
Ciasto z wiśniami
Więcej informacji na temat ciasta z twarogu
Masz ochotę na ciasto, ale brakuje Ci czasu na jego długie przygotowywanie? Dobrze się składa, dzisiaj przedstawię Ci przepis na ciasto z twarogu, które przygotujesz w krótkim czasie.
Do jego przygotowania będziesz potrzebować takich składników jak: mąka pszenna, cukier, jajka, masło, twaróg z wiaderka lub twaróg mielony i dowolne owoce, u mnie będą to wiśnie.
W przepisie występuje mąka pszenna, naturalnie zawierająca gluten, czyli białka zbóż występujące w większości odmian. Jeśli chcesz przygotować bezglutenowy spód, wystarczy zamienić tylko mąkę na wersję bezglutenową lub wybrać taki rodzaj mąki, która naturalnie nie zawiera glutenu. W takiej sytuacji postaw na mąkę kukurydzianą lub ryżową – ta sprawdzi się idealnie. W moim przepisie użyłam cukru, zamiast niego możesz użyć cukru brązowego, nie robi to jednak wielkiej różnicy.
Nasz organizm tak samo metabolizuje cukier biały, jak i brązowy, różnią się praktycznie tylko źródłem pochodzenia. Cukier biały pozyskiwany jest z buraków, a brązowy z trzciny cukrowej. Do tego ciasta idealnie sprawdzą się też owoce jagodowe takie jak maliny, truskawki czy borówki.
Zatem, jak zrobić ciasto z twarogu?
W pierwszej kolejności 1/2 kostki twarogu zmiksuj z jajkami. Dodaj mąkę przesianą przez sitko, proszek do pieczenia, cukier waniliowy i szczyptę soli. Następnie dodaj rozpuszczone masło i wymieszaj. Ciasto przelej na blachę do pieczenia. Resztę twarogu zmiksuj z cukrem pudrem, posmaruj kremem wcześniej przygotowane ciasto. Dodaj wiśnie i upiecz ciasto w piekarniku przez 40 minut w 180 stopniach.
Nasze szybkie ciasto z twarogu jest dobre do spożycia. Koniecznie poznaj mój sprawdzony przepis na pyszne ciasto, poprzez dodatek twarogu jest ono niezwykle puszyste i delikatne, a przy okazji wilgotne. Będzie to idealny pomysł na deser w Twoim domu, ciasto na pewno zrobi wrażenie na wszystkich przybyłych gościach, ponieważ jest niezwykłe efektowne przez dodatek wiśni. Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w cieście z twarogu
Lista alergenów dla ciasta z twarogu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
- proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Ser twarogowy chudy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze ciasta z twarogu
Do wykonania ciasta możesz użyć dowolnych owoców.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.