Ciasto z twarogiem
- Mąka pszenna typ 500 (400 g)
- Twaróg półtłusty (250 g)
- Jajko (4 szt.)
- Masło (170 g)
- Soda oczyszczona (5 g)
- Cukier (190 g)
- Truskawki (50 g)
- Jabłko (100 g)
- Proszek do pieczenia (4 g)
Przepis na ciasto z twarogiem krok po kroku
Do miski wbij jajka, dodaj cukier i utrzyj na puszystą masę. Następnie dodaj ekstrakt waniliowy i rozdrobniony twaróg. Zmiksuj całość.
Stopniowo dodawaj rozpuszczone masło i miksuj. Na koniec wsyp mąkę z proszkiem do pieczenia i sodą. Połącz składniki mikserem. Ciasto ma być gęste.
Ciasto wyłóż łyżką na formę zabezpieczoną papierem do pieczenia.
Owoce pokrój w kostkę i wyłóż na wierzch ciasta, delikatnie wciskając.
Ciasto piecz ok.50-60 min (w zależności od piekarnika) w 160 st. C.
Ciasto wystudź i posyp cukrem pudrem.
Więcej informacji na temat ciasta z twarogiem
Ciasto z twarogiem to doskonała opcja dla wszystkich miłośników prostych i naprawdę smacznych wypieków. Można je przygotować w kilka chwil z bardzo prostych składników.
Przepis na ciasto z twarogiem to doskonały pomysł na smaczny deser. To wypiek, który jest niesamowicie lekki i pożywny, a jego masa jest bardzo aksamitna i kremowa. Dzięki temu świetnie się prezentuje i przyciąga wzrok wszystkich gości. I choć ciasto to wydaje się dość skomplikowane, to jednak całe wykonanie zajmuje tylko kilka chwil. Idealnie sprawdza się w nim dodatek jabłek. To składnik, który doskonale ożywia całą kompozycję smakową. Kwaskowe jabłka łączą się ze słodkim twarogiem, tworząc idealną słodycz, której ciężko się oprzeć. Jeśli tradycyjny sernik już Ci się znudził i szukasz czegoś ciekawego. To ciasto sprawdzi się idealnie. Zachwyca swoim puszystym wypełnieniem, które przypomina gąbkę. To ciasto jest niezwykle proste, a jego przygotowanie zabiera tylko kilka chwil. Do stworzenia tego sernika przyda się tylko kilka prostych podstawowych sprzętów kuchennych. Głównym składnikiem jest oczywiście twaróg, najlepiej użyć specjalnego serka, który ma odpowiednią konsystencję, gdyż został podwójnie zmielony. Można również sięgnąć po kremowy serek, którego nie trzeba już nawet ucierać. Świetnie sprawdzi się również mascarpone, jednak ze względu na jego dość dużą kaloryczność warto pozostać przy twarogu. Jednak najlepiej sprawdza się bez wątpienia tradycyjny twaróg.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ciasto z twarogiem, by było smaczne i dobre dla początkujących, to ten prosty przepis stanowi najlepsze rozwiązanie. Ten prosty placek z dodatkiem twarogu na pewno zasmakuje miłośnikom serników. Ciasto jest tak pyszne, że od razu znika z blaszki. Jest to naprawdę prosty przepis na ciasto tak dobre, że ciężko się od niego oderwać. Będzie świetnym urozmaiceniem dla tradycyjnego przepisu na sernik, który, choć pyszny zdążył się już znudzić. Niektórzy do masy dodają kwaśnej śmietany, jednak jest to zupełnie zbędny dodatek, który nadmiernie obciąża całe ciasto.
Alergeny w cieście z twarogiem
Lista alergenów dla ciasta z twarogiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Twaróg półtłusty
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze ciasta z twarogiem
Ta opcja zawiera dużo cukru, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(171g)
Węglowodany
(171g)
Tłuszcze
(171g)
Witaminy
(171g)
Składniki mineralne
(171g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.