Ciasto z powidłami śliwkowymi i budyniem
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) (500 g)
- Margaryna do pieczenia (225 g)
- Cukier puder - 5 łyżek (60 g)
- Jajko (3 szt.)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (12 g)
- Cukier waniliowy - 1 łyżka (8 g)
- Budyń (proszek) - 1 opakowanie (40 g)
- Mleko 2% (750 ml)
- Cukier - 3 łyżki (40 g)
- Dżem śliwkowy - 1 słoik (280 g)
Przepis na ciasto z powidłami śliwkowymi i budyniem krok po kroku
Wymieszać ze sobą składniki: mąka, margaryna, cukier puder, jajka, proszek do pieczenia, cukier waniliowy i kilka kropel aromatu waniliowego (ewentualnie).
Zagnieść ciasto.
Ciasto podzielić na dwie równe części.
Jedną część owinąć folią i przełożyć do zamrażalnika.
Wyłóż blaszkę papierem do pieczenia.
Pozostała część ciasta uformuj spód na blaszce.
Wyłóż warstwę dżemu śliwkowego.
Ugotuj na mleku budyń z cukrem.
Wyłóż warstwę gotowego budyniu jako kolejną warstwę ciasta.
Wyjąć pozostałą część ciasta z zamrażalnika.
Odrywać kawałeczki ciasta i kłaść na ułożony budyń, tworząc kolejną warstwę ciasta.
Ciasto piec w piekarniku przez ok. 1 h w 180 st. C.
Po upieczeniu można gotowe ciasto oprószyć cukrem pudrem w celu dekoracji.
-
Ciasto ze śliwkami
-
Ciasto jogurtowe ze śliwkami, czekoladą i kajmakiem
-
Ciasto ze śliwkami i kruszonką
-
Ciasto drożdżowe ze śliwkami
-
Kruche ciasto ze śliwkami
-
Ciasto ucierane ze śliwkami
-
Ciasto ze śliwkami i budyniem
-
Kruche ciasto ze śliwkami i kruszonką
-
Ciasto ze śliwkami i bezą
-
Ciasto śliwkowe
-
Szybkie ciasto ze śliwkami na oleju
-
Ciasto pijana śliwka
-
Ciasto kruche ze śliwkami i budyniem
-
Ciasto czekoladowe ze śliwkami
-
Ciasto czekoladowe z powidłami śliwkowymi
-
Kruche ciasto ze śliwkami i bezą budyniową
-
Biszkopt ze śliwkami
-
Ciasta kruche ze śliwkami i budyniem
-
Ciasta ze śliwkami
Więcej informacji na temat ciasta z powidłami śliwkowymi i budyniem
Ciasto z powidłami śliwkowymi i budyniem to najlepsza szybka opcja na deser do kawy czy drugiego śniadania. To smaczne ciasto nada się na każdą okazję, a najlepiej się sprawdzi w okresie jesienno-zimowym. Powidła i budyń najczęściej właśnie kojarzy się z niskimi temperaturami za oknem. Nie należy zapominać, że właśnie tego rodzaju ciasta w małej porcji są dość kaloryczne, a samo ciasto dla może być ciężkostrawne dla niektórych.
Dzisiaj przedstawię przepis jak zrobić najlepsze ciasto z powidłami śliwkowymi i budyniem, które jest w stanie każdy wykonać. Ekspresowe i łatwe w przygotowaniu dobre ciasto dla początkujących w wypiekach ze składników, które są tanie i łatwo dostępne.
W wielu kawiarniach lub cukierniach każdy jest w stanie znaleźć takie, lub podobne ciasto. Ale jeśli masz odrobinę czasu i chęci to dlaczego by nie przygotować tak w istocie proste ciasto samodzielnie. Wiesz w takiej sytuacji, z jakich składników je przygotowujesz, a satysfakcja z samodzielnie upieczonego deseru, murowana.
W przepisie podany jest składnik powidła śliwkowe, które można znaleźć w wielu sklepach spożywczych. Niemniej jednak dla osób chcących przygotować ciasto od A do Z samodzielnie, można je wykonać samemu. Wystarczy je jedynie usmażyć na patelni, na małym ogniu.
Podany przepis jest przepisem bazowym dla ciasta z powidłami śliwkowymi i budyniem, lecz można je odpowiednio pod siebie modyfikować, zamieniając składniki, np. inny smak budyniu lub dodając je, np. lukier, cukier puder lub czekoladę.
Przygotuj tak łatwe i szybkie ciasto i ciesz się jego wyjątkowym smakiem.
Alergeny w cieście z powidłami śliwkowymi i budyniem
Lista alergenów dla ciasta z powidłami śliwkowymi i budyniem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
- Proszek do pieczenia
- proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze ciasta z powidłami śliwkowymi i budyniem
Danie zawiera gluten i laktozę, przez co nie nadaje się dla osób chorujących na celiakię i nietolerancję glutenu i laktozy. Danie jest kaloryczne, ze względu na zawartość cukru, margaryny i jajek, dlatego powinno się spożywać z umiarem.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.