Ciasto z płatków owsianych z jabłkiem i gruszką
- Płatki owsiane - bezglutenowe (200 g)
- Mleko 2% (300 ml)
- Jajko (1 szt.)
- Masło (100 g)
- Miód (60 g)
- Jabłko - 2 sztuki (300 g)
- Gruszka - 1 duża sztuka (200 g)
- Orzechy włoskie (80 g)
Przepis na ciasto z płatków owsianych z jabłkiem i gruszką krok po kroku
W garnku ugotuj płatki owsiane na mleku. Mleko jedynie zagotuj. Ostudź.
Gdy płatki będą chłodne, rozgrzej piekarnik na 180 st. C. Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia.
Jabłka i gruszkę obierz. Pokrój je w drobną kostkę. Zalej sokiem z połowy cytryny i wymieszaj ze skórką startą z cytryny.
Orzechy posiekaj nożem (nie za drobno).
Zmiksuj masło wraz z miodem.
Dodaj jajko oraz łyżeczkę cynamonu. Zmiksuj.
Do składników dodaj ostudzone płatki oraz łyżeczkę proszku do pieczenia. Całość zmiksuj.
Do masy dodaj owoce oraz orzechy. Wymieszaj za pomocą łyżki.
Przełóż masę do blaszki i wstaw do gorącego piekarnika. Piecz 45 minut.
-
Ciasto bananowe fit
-
Brownie z cukinii
-
Ciasto owsiane z miodem
-
Ciasto owsiane bez cukru
-
Ciasto owsiane z czekoladą
-
Fit ciasto z rabarbarem
-
Ciasto drożdżowe bezglutenowe
-
Ciasto z mąki owsianej
-
Ciasto owsiane z jabłkami
-
Spód do ciasta z płatków owsianych
-
Czekoladowe ciasto owsiane fit z malinami
-
Dietetyczne ciasto owsiane
-
Ciasto owsiane bez pieczenia
-
Ciasta owsiane
Więcej informacji na temat ciasta z płatków owsianych z jabłkiem i gruszką
Łatwe, szybkie i pyszne ciasto z płatków owsianych z jabłkiem, gruszką oraz orzechami włoskimi, które ma dodatkowo cytrynowo-cynamonowy smak – idealny, prosty przepis. Przepis na ciasto z płatków owsianych nie zawiera glutenu ani dodanego cukru stołowego. Bardzo łatwo i szybko się go robi. Jest dobre na drugie śniadanie, które można zabrać ze sobą na wynos. Jabłko i gruszka są mięciutkie, a orzechy włoskie fajnie chrupią. Znakomicie przenosi w zimowy i świąteczny czas, kiedy aromat miodu, cytryny i cynamonu jest powszechny. Sprawdź, jak zrobić ciasto z płatków owsianych.
Ciasto z płatków owsianych to placek zrobiony z zagotowanych w mleku płatków owsianych. Jako dodatek ma jabłka, gruszkę oraz orzechy włoskie. Słodzikiem jest tutaj miód. To połączenie składników wiele osób uwielbia. To prosty przepis na coś dobrego. Jak zrobisz ciasto z płatków owsianych z jabłkiem, gruszką oraz orzechami włoskimi możesz podać je jako pyszny deser dla dziecka i całej Twojej rodziny.
Ciasto z płatków owsianych z owocami i orzechami będzie w pełni bezglutenowe w momencie, gdy użyjesz do jego pieczenia płatków owsianych bezglutenowych, a także proszku do pieczenia bezglutenowego. Warto na to zwrócić uwagę, jeżeli musisz mieć dietę bezglutenową.
Z tym prostym przepisem, zrobienie czegoś do kawy jest szybkie i łatwe. Ciasto z płatków owsianych zawiera pyszne połączenie: jabłka, gruszki, cynamonu, miodu i soku z cytryny. Jak zrobić ciasto z płatków owsianych? Płatki owsiane wsyp do garnka, zalej mlekiem i zagotuj. Płatki powinny nasiąknąć. Wystudź je. Dopiero jak płatki będą zimne, nastaw piekarnik oraz wyłóż blachę papierem do pieczenia. Przygotuj owoce. Do przepisu na ciasto z płatków owsianych dobre będzie pokrojenie owoców w nie za dużą kostkę. Można także zetrzeć owoce na tarce, ale kawałki owoców dają fajniejszy efekt. Owoce należy wymieszać z sokiem i skórką z cytryny (dzięki temu owoce nie ściemnieją). Orzechy posiekaj nożem, ale warto zrobić większe kawałki, by było je czuć. W misce zmiksuj miód z masłem, dodaj jajko i cynamon. Dodaj płatki owsiane i proszek do pieczenia. Wszystko zmiksuj. Czas na dodanie dodatków: do masy wsyp jabłka, gruszkę oraz orzechy, zamieszaj łyżką. Wlej masę do blaszki i piecz 45 minut. Sprawdź patyczkiem, czy ciasto się dopiekło – powinien być suchy.
*Przepis na ciasto z płatków owsianych możesz zrobić nie tylko z orzechami włoskimi. Zamiast orzechów włoskich możesz dodać nerkowce, pistacje lub migdały.
*Zamiast miodu mona dodać syrop z agawy lub syrop klonowy. Taka zmiana obniży indeks glikemiczny.
Alergeny w cieście z płatków owsianych z jabłkiem i gruszką
Lista alergenów dla ciasta z płatków owsianych z jabłkiem i gruszką przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Płatki owsiane
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
Wartości odżywcze ciasta z płatków owsianych z jabłkiem i gruszką
Ciasto zawiera dużo błonnika. Orzechy dostarczą nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są ważne w diecie. W przepisie nie ma cukru stołowego.
Energia i białka
(130g)
Węglowodany
(130g)
Tłuszcze
(130g)
Witaminy
(130g)
Składniki mineralne
(130g)
-
płatki owsiane,
mleko,
jajka,
masło,
miód,
jabłko,
gruszka,
orzechy włoskie,
orzechy,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.