Ciasto z masą kajmakową
- Herbatniki - 20 sztuk (200 g)
- Mascarpone - 1 opakowanie (250 g)
- Śmietanka kremowa 36% - 1 opakowanie (180 ml)
- Masa krówkowa - 1 puszka (400 g)
- Migdały - płatki - 1 garści (120 g)
Przepis na ciasto z masą kajmakową krok po kroku
Mascarpone i śmietankę zmiksuj do uzyskania jednolitej konsystencji.
Herbatniki wyłóż na blaszce.
Na spód z ciastek wyłóż słodki krem.
Następnie na masę kremową wyłóż masę kajmakową z puszki i całość posyp płatkami migdałów.
Włóż ciasto do lodówki na minimum godzinę, a najlepiej na całą noc.
Więcej informacji na temat ciasta z masą kajmakową
Szybkie i pyszne ciasto bez pieczenia? Tak, to możliwe. Poznaj mój przepis na ciasto z masą kajmakową i przekonaj się sam. Ciasto możesz spotkać także pod nazwą 3 bit, ze względu na jego chrupiący spód z delikatnych herbatników i sporej ilości masy kajmakowej.
Do jego wykonania będziesz potrzebować podstawowych produktów, które dostaniesz bez problemu w każdym sklepie. Zaopatrz się w puszkę masy kajmakowej, migdały, serek mascarpone i słodką śmietankę, z tych kilku składników z łatwością przygotujesz pyszny deser dla całej rodziny. Ciasto z masą kajmakową idealnie sprawdzi się nie tylko jako deser w domowym zaciszu, ale także na przyjęcie ze znajomymi. Nie ma osoby, której nie porwie ten słodki smak. Zatem jak zrobić ciasto z masą kajmakową bez pieczenia?
Wystarczy, że serek mascarpone przełożysz do miski i zmiksujesz razem ze słodką śmietanką. Możesz dodać cukier waniliowy lub aromat waniliowy. Miksuj chwilę, aby powstał puszysty, słodki krem. W międzyczasie wyłóż blachę herbatnikami, najlepiej tak, aby nie było dziur. W tym celu śmiało połam herbatniki, dzięki temu nasz krem nie wypłynie na blachę. Na warstwę herbatników wyłóż słodki krem i rozprowadź równo na całej powierzchni. Następnie dodaj masę kajmakową. Najlepiej tutaj sprawdza się gotowa masa kajmakowa, jest to niesamowicie wygodne, a przy okazji oszczędzamy czas. Równomiernie rozprowadź masę na kremie, a na końcu posyp ciasto płatkami migdałów. Możesz kupić migdały blanszowane lub po prostu posiekać całe migdały na mniejsze kawałki.
Wystarczy, że nasz gotowy placek włożysz do lodówki na minimum godzinę, aby cała masa stężała i ciasto jest gotowe do jedzenia. Pamiętaj, aby nie przechowywać go długo poza lodówką. Krem może wtedy stracić swoją zwartą konsystencję.
Jak widzisz to bardzo prosty przepis na dobre ciasto, z którym poradzi sobie nawet osoba zaczynająca swoją przygodę w kuchni.
Gdy najdzie Cię ochota na słodycze, warto przygotować je w domowym zaciszu niż sięgać po kupne ciasta. Dzięki temu masz pewność, co znajduje się w jego składzie.
Alergeny w cieście z masą kajmakową
Lista alergenów dla ciasta z masą kajmakową przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
- mascarpone
- Śmietanka kremowa 36%
- masa krówkowa
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Migdały - płatki
Wartości odżywcze ciasta z masą kajmakową
Domowe wypieki będą na pewno lepszym rozwiązaniem niż kupne słodycze.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.