Ciasto z malinami i galaretką
- Jajko (4 szt.)
- Mąka pszenna typ 500 (105 g)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) (100 g)
- Cukier (165 g)
- Śmietanka kremowa 30% (500 g)
- Cukier puder (40 g)
- Galaretka - 2 opakowania (154 g)
- Maliny (350 g)
- Kakao 16% (proszek) (20 g)
Przepis na ciasto z malinami i galaretką krok po kroku
Nagrzej piekarnik do 180 stopni Celsjusza. Wyłóż blaszkę papierem do pieczenia.
Zrób biszkopt: mąkę wymieszaj z kakao oraz łyżeczką proszku do pieczenia.
Białka oddziel od żółtek. Zacznij ubijać białka, dodając stopniowo cukier.
Dodawaj po jednym żółtku, stale miksując.
Na końcu dodawaj stopniowo mąkę z kakao.
Miksuj do połączenia składników.
Masę wlej do blaszki, wyrównaj i piecz około pół godziny. Gdy biszkopt będzie upieczony, ostudź go.
Przygotuj galaretkę. Rozpuść je w 900 ml gorącej wody. Ostudź.
Masę zrób jak biszkopt będzie zimny: śmietankę ubij z dwoma opakowaniami śmietan-fixu, kilkoma kroplami aromatu oraz cukrem pudrem.
Na zimny biszkopt wyłóż bitą śmietanę.
Do zimnej galaretki dodaj maliny.
Jak galaretka będzie tężała, wylej ją na wierzch ciasta.
Ciasto odstaw na kilka godzin do lodówki, by galaretka stężała.
- Charlotte
- Sernik z rosą
- Ciasto z malinami
- Sernikobrownie z malinami
- Tort pavlova
- Malinowa księżniczka
- Ciasto balladyna
- Ciasto bezowe
- Tort z malinami
- Tort lodowy
- Krem malinowy do tortów
- Ciasto bez pieczenia na biszkoptach
- Ciasto czekoladowe z malinami
- Kruche ciasto z malinami
- Ciasto kruche z malinami
- Ciasto z malinami i budyniem
- Tarta z mascarpone i owocami
- Ciasto jogurtowe z malinami
- Ciasto z malinami
Więcej informacji na temat ciasta z malinami i galaretką
Kakaowy biszkopt, cytrynowa bita śmietana oraz maliny w galaretce - super pomysł na pyszny deser do kawy. Zobacz, jak zrobić ciasto z malinami i galaretką. Jest to bardzo prosty przepis na znane ciasto z malinami i galaretką. Na pewno placek ten gościł w niejednym domu. Zwłaszcza latem, gdy maliny są świeże i najbardziej aromatyczne, warto zrobić ten przepis na ciasto z malinami i galaretką. Jest dobre dla wszystkich. Placek uwielbiają dorośli i dzieci. Prosty przepis na szybkie ciasto z owocami i galaretką jest na wyciągnięcie ręki.
Ciasto z malinami i galaretką składa się z biszkopta z dodatkiem kakao, bitej śmietany z dodatkiem aromatu cytrynowego oraz galaretki wymieszanej z malinami. Tym prostym przepisem niejednokrotnie byłeś częstowany przez babcię lub mamę. Najlepszy pomysł na pyszne ciasto na zwykły dzień. Jeśli robisz ciasto z malinami i galaretką, można wykorzystać maliny świeże i mrożone.
Gdy brakuje Ci pomysłu na smacznego placka, spróbuj to ciasto z malinami i galaretką. Jest pyszne, zarówno z wykorzystaniem malin mrożonych, jak i malin świeżych. Jak zrobić ciasto z malinami i galaretką? Na samym początku przygotuj biszkopt. Zacznij od nastawienia piekarnika i przygotowania blaszki do pieczenia. W przepisie na ciasto z malinami i galaretką biszkopt jest kakaowy. Jeżeli nie chcesz, nie musisz go dodawać. Wystarczy pominąć. Wymieszaj ze sobą mąkę z kakao i proszkiem do pieczenia. Najlepiej by było przesiać przez sitko. Białka oddziel od żółtek. Ubij białka, dodając do nich stopniowo cukier. Następnie dodawaj stopniowo żółtka, a na końcu mąkę z kakao i proszkiem do pieczenia. Miksuj masę tylko do połączenia składników. Można ją teraz przelać do blaszki. Piecz biszkopt przez pół godziny i ostudź go. Rozpuść galaretkę w gorącej wodzie. Odstaw do ostudzenia. Gdy biszkopt będzie zimny, możesz zacząć przygotowywać bitą śmietanę. Ubij śmietankę z cukrem pudrem, aromatem oraz śmietan-fixem. Posmaruj nią zimny biszkopt. Do galaretki dodaj owoce. Gdy już galaretka tężeje i nie jest lejąca, wyłóż ją na bitą śmietanę. Gotowy placek wstaw do lodówki, by galaretka stężała.
UWAGA! Przepis na ciasto z malinami i galaretką nie wymaga, by mrożone owoce uprzednio rozmrażać. Jeżeli chcesz, by galaretka szybciej stężała, dodaj do niej owoce nierozmrożone. Zrób to jednak dopiero po ubiciu śmietany, gdyż w ten sposób galaretka szybciej się ścina. To dobre, gdy chcesz przyspieszyć tężenie galaretki. Do ubicia śmietany konieczne jest wykorzystanie śmietanki bardzo dobrze schłodzonej.
Alergeny w cieście z malinami i galaretką
Lista alergenów dla ciasta z malinami i galaretką przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
- Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
- Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- proszek do pieczenia
- Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze ciasta z malinami i galaretką
Ciasto ma średni indeks glikemiczny. Jest bogaty w przeciwutleniacze pochodzące z malin i kakao.
Energia i białka
(180g)
Węglowodany
(180g)
Tłuszcze
(180g)
Składniki mineralne
(180g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.