Przepis na ciasto z malinami bez pieczenia krok po kroku

Składniki dla 10 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
kuchenka, garnek, mikser, blender, duża miska, papier do pieczenia, tortownica 24 cm, rondelek

Masło roztop w rondelku.

Herbatniki zblenduj na piasek. Następnie połącz je z masłem.

Tortownicę wyłóż papierem do pieczenia i umieść na niej herbatniki.

Mrożone maliny przełóż do rondelka i podgrzej, tak by nieco się rozpadły. Ostudź.

W misce ubij na sztywno śmietanę z cukrem. Dodaj serek, całość ubijaj do połączenia. Na końcu wrzuć maliny.

Krem wyłóż na herbatnikowy spód, a ciasto ozdób malinami.

Ciasto z malinami bez pieczenia podane na drewnianej desce.
ciasto z malinami bez pieczenia
Koszt przygotowania dania
40.08 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
635 kcal
Liczba alergenów w daniu
2
89

Ciasto z malinami bez pieczenia - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o cieście z malinami bez pieczenia

Ciasto z malinami bez pieczenia jest wspaniałą opcją na smaczny deser inspirowany sernikiem, jednak w nieco lżejszej odsłonie. Całość sprawdzi się idealnie na lato. To najlepsze malinowe ciasto na zimno.

Przepis na ciasto z malinami bez pieczenia jest doskonałą opcją dla wszystkich miłośników prostych wypieków. To ciasto dobre na imprezę, gdyż świetnie przykuwa wzrok i zaskakuje pysznym smakiem. Do tego jest bardzo szybkie w przygotowaniu, dlatego robiąc je, nie trzeba poświęcić całego dnia na przygotowanie. Najlepiej smakuje on po kilku godzinach od przygotowania, kiedy masa zdąży się połączyć z biszkoptami i utworzyć naprawdę wspaniałą konsystencję i pyszny smak. Całość zajmuje tylko kilka chwil, a do przygotowania przyda się tylko mikser, choć i bez niego można go stworzyć. Najważniejszą częścią tej słodkości jest krem. To on nadaje całości wspaniałego smaku. Do jego przygotowania używa się głównie serka mascarpone. W tej recepturze również, gdyż jest on niezwykle gęsty, aksamitny, a przy okazji naprawdę smaczny.

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ciasto z malinami bez pieczenia, które będzie nie tylko szybkie, ale również przepyszne, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Najlepiej sprawdzają się w nim świeże maliny, jednak można też wykorzystać mrożone owoce. To doskonały pomysł na lekki i letni deser. Całość można przygotować w ekspresowym tempie, dzięki czemu sprawdzi się nawet jako awaryjny wypiek. Krem śmietankowy z dodatkiem mascarpone wychodzi bardzo aksamitny i niezwykle waniliowy, by wzmocnić ten efekt można do niego dodać ekstraktu waniliowego. Oprócz nich do ciasta dodaje się również maliny. To jedno z najlepszych źródeł polifenoli, którym zawdzięczają swój piękny kolor. Polifenole należą do antyoksydantów, czyli substancji, które chronią ciało przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Zmniejszają one również prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów. Ze względu na dużą zawartość błonnika wspierają również działanie układu trawiennego. Maliny są też wspaniałym źródłem witaminy C, która jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego. To świetne owoce dla osób na diecie, dostarczają mało cukru i są niskokaloryczne. W tym cieście jagody łączą się z serkiem mascarpone, przez co całość ma dużo niższy indeks glikemiczny niż zwyczajowe ciasta.

Wartości odżywcze ciasta z malinami bez pieczenia

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(165g)
Energia (kalorie)
384.93 kcal
635.14 kcal
Białko
2.81 g
4.64 g

Węglowodany w cieście z malinami bez pieczenia

Na 100g
Na porcję
(165g)
Węglowodany
15.67 g
25.85 g
Węglowodany przyswajalne
14.74 g
24.33 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.92 g
1.52 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(165g)
Tłuszcz
34.81 g
57.44 g
Tłuszcze nasycone
30.28 g
49.96 g
Szacunkowy indeks glikemiczny ciasta z malinami bez pieczenia 89
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w cieście z malinami bez pieczenia

Lista alergenów dla ciasta z malinami bez pieczenia przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
    • Herbatniki
  • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
    • Herbatniki
    • Masło
    • mascarpone
    • Śmietanka kremowa 36%

Cena przygotowania ciasta z malinami bez pieczenia

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Herbatniki
200 g
1.50
Za 100.0 g
Liczba opakowań 2
3.00
Za 200 g
Masło
200 g
5.00
Za 200.0 g
Liczba opakowań 1
5.00
Za 200 g
Mascarpone
500 g
6.50
Za 250.0 g
Liczba opakowań 2
13.00
Za 500 g
Maliny mrożone
100 g
8.00
Za 125.0 g
Liczba opakowań 1
6.40
Za 100 g
Cukier
80 g
2.50
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.20
Za 80 g
Śmietanka kremowa 36%
500 ml
8.00
Za 500.0 ml
Liczba opakowań 1
8.00
Za 500 ml
Maliny
70 g
8.00
Za 125.0 g
Liczba opakowań 1
4.48
Za 70 g
Koszt składników
47.50
Jak oceniasz przepis na ciasto z malinami bez pieczenia
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób