Ciasto z malinami
- Mąka pszenna typ 500 - 2,5 szklanki (325 g)
- Jajko (2 szt.)
- Masło - 1 kostka (250 g)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (5 g)
- Cukier - 2 szklanki (200 g)
- Maliny (500 g)
Przepis na ciasto z malinami krok po kroku
Masło wyciągnij wcześniej z lodówki, tak by osiągnęło temperaturę pokojową.
Do dużej miski dodaj przesianą mąkę i proszek do pieczenia, a także jaja, pokrojone w małe kawałki masło i połowę cukru. Zagnieć w rękach, by powstała jednolita masa. Podziel ciasto na 2 równe części. Jedną część zawiń w folię spożywczą i włóż do lodówki na 15 minut.
Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia, następnie na jej spód rozłóż jedną połowę ciasta.
Maliny włóż do miski rozdrobnij lekko widelcem i wymieszaj z pozostałym cukrem. Wyłóż masę malinową na spód ciasta.
Kruszonkę wyciągnij z lodówki i zetrzyj na tarce o grubych oczkach wprost na masę malinową.
Ciasto włóż do nagrzanego do 180 stopni piekarnika i piecz przez 50 minut, do zarumienienia. Gotowe ciasto posyp cukrem pudrem.
-
Charlotte
-
Sernik z rosą
-
Sernikobrownie z malinami
-
Tort pavlova
-
Malinowa księżniczka
-
Ciasto balladyna
-
Ciasto bezowe
-
Tort z malinami
-
Tort lodowy
-
Krem malinowy do tortów
-
Ciasto bez pieczenia na biszkoptach
-
Ciasto czekoladowe z malinami
-
Kruche ciasto z malinami
-
Ciasto kruche z malinami
-
Ciasto z malinami i budyniem
-
Tarta z mascarpone i owocami
-
Ciasto jogurtowe z malinami
-
Ciasto z malinami i bezą
-
Ciasto z malinami
Więcej informacji na temat ciasta z malinami
Ciasto z malinami to pyszny i przyjemnie chrupiący deser, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom słodkości. Dzięki dużej ilości kwaskowych malin nie jest zbyt słodki, więc będzie idealnie pasował do wszystkich kaw.
Ten przepis na ciasto z malinami jest bardzo łatwy i można go wykonać w kilka chwil.
Jest to idealny pomysł na dobry placek, który rozpływa się w ustach i jest kwintesencją letnich poranków. Pyszne, lekko kwaskowe maliny i słodka, chrupiąca kruszonka to duet idealny.
To ciasto jest tak pyszne, że znika ze stołu w ekspresowym tempie. To również świetny pomysł na słodki i sycący podwieczorek dla miłośników domowych wypieków.
To ciasto jest naprawdę lekkie, a dodatkowo jest łatwostrawne, to idealny wybór dla osób, które cierpią z powodu kłopotów trawiennych, jednak nie potrafią wytrzymać bez odrobiny słodyczy w menu. Jest najlepsze latem kiedy można użyć świeżych, soczystych malin, które nadają mu wyjątkowego smaku, jednak poza sezonem można je zrobić również z mrożonymi malinami.
Kruche ciasto ze świeżymi malinami jest wyjątkowo łatwe i szybkie, a przy tym naprawdę zaskakująco pyszne. To nieskomplikowany deser, który zawsze się udaje, dlatego będzie idealny dla początkujących cukierników. Choć jest to ciasto domowe, to smakuje jak z najlepszych francuskich cukierni.
Ciasto jest bardzo kruche i przyjemnie chrupiące. Kruszonka otula rozpływające się w ustach maliny, które przełamują słodki smak ciasta. Smakuje wybornie, zwłaszcza podane z gałką lodów waniliowych.
Maliny są świetnym wyborem do słodkich wypieków, gdyż nie są zbyt słodkie, a pod wpływem ciepła stają się wspaniale miękkie. Dodatkowo są niskokaloryczne i mają bardzo niski indeks glikemiczny. Są również pełne witamin i składników mineralnych. Są dobrym źródłem magnezu i wapnia. Choć zwykle do wypieków wybiera się inne owoce jagodowe, to maliny świetnie się w nich sprawdzają i zaskakują wspaniałym smakiem, a także aromatem, który idealnie komponuje się z kruchym ciastem. Dodatkowo ciasto to pięknie się prezentuje na stole.
Alergeny w cieście z malinami
Lista alergenów dla ciasta z malinami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze ciasta z malinami
Energia i białka
(138g)
Węglowodany
(138g)
Tłuszcze
(138g)
Witaminy
(138g)
Składniki mineralne
(138g)
-
mąka pszenna,
jajka,
masło,
cukier,
maliny,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.