Ciasto z jabłkami
- Mąka pszenna typ 500 - 2,5 szklanki (325 g)
- Cukier - 3/4 szklanki (150 g)
- Proszek do pieczenia - 2 łyżeczki (8 g)
- Cukier wanilinowy - pół opakowania (8 g)
- Jabłko - 3 średnie jabłka (450 g)
- Jajko (4 szt.)
- Masło - 3/4 kostki (150 g)
Przepis na ciasto z jabłkami krok po kroku
Wyciągnij z lodówki jaja i masło i odstaw je na chwilę, tak by osiągnęły temperaturę pokojową.
Jabłka umyj dokładnie i pokrój w dużą kostkę.
Do dużej miski wbij całe jaja, dodaj cukier i cukier waniliowy. Ubijaj mikserem na średnich obrotach na puszystą masę.
W małym rondelku roztop masło, następnie dodaj je do masy jajecznej, ubijaj przez chwilę na najniższych obrotach.
Do miski przesiej mąkę i proszek do pieczenia, wymieszaj łyżką.
Masę przelej do blaszki do pieczenia, wyłożonej papierem. Na wierzchu poukładaj kostki jabłek. Możesz powciskać je lekko w ciasto. Jabłka posyp szczyptą cynamonu.
Ciasto piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni Celsjusza przez ok. 45 minut. Gotowość ciasta możesz sprawdzić za pomocą długiego patyczka, wbitego do ciasta. Jeżeli patyczek jest suchy, możesz wyciągnąć ciasto. Gotowe ciasto posyp cukrem pudrem.
-
Szarlotka
-
Tarta z jabłkiem
-
Szarlotka z kruszonką
-
Szarlotka z bezą
-
Jabłecznik na kruchym cieście
-
Jabłecznik z budyniem
-
Ciasto salceson
-
Szarlotka z budyniem
-
Jabłecznik z bezą
-
Szarlotka na kruchym cieście
-
Biszkopt z jabłkami
-
Ciasto z płatków owsianych z jabłkiem i gruszką
-
Ciasteczka z jabłkami
-
Ciasto z jabłkami i budyniem
-
Szybka szarlotka
-
Szarlotka królewska
-
Szarlotka na dużą blachę
-
Ciasto jogurtowe z jabłkami
-
Szybkie ciasto z jabłkami
Więcej informacji na temat ciasta z jabłkami
Ciasto z jabłkami jest smacznym pomysłem na wspaniały i szybki deser. Sprawdzi się jako ciasto na przyjęcia, spotkania rodzinne, a także jako słodki wypiek do kawy. Przypadnie do gustu każdemu, a najbardziej miłośnikom tradycyjnych deserów. Do tego wypieku najlepiej pasują lekko kwaskowe odmiany jabłek, które wspaniale komponują się z korzenną nutą cynamonu.
Ciasto z jabłkami, nazywane też szarlotką, prawdopodobnie pochodzi z Francji. W Polsce od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych wypieków. Wszystko to dzięki dużej ilości jabłek, których w polskich domach nie brakuje. Do owoców zwykle dodaje się przypraw korzennych, a w szczególności cynamonu, który świetnie komponuje się z kwaśnymi owocami. Szarlotka wspaniale smakuje podana z lodami waniliowymi.
Przepis na ciasto z jabłkami jest naprawdę bardzo łatwy, dzięki temu sprawdzi się jako dobry deser dla początkujących. Mimo prostoty wykonania, ciasto jest bardzo dobre. To zasługa puszystego ciasta i świetnego połączenia jabłek oraz aromatycznego cynamonu. Placek z jabłkami przepięknie pachnie, a jeszcze lepiej smakuje. Zaświadczy o tym każdy, kto go spróbuje. To ciasto jest tak pyszne, że znika ze stołu w ciągu kilku minut.
To idealny pomysł na szybki, lecz pięknie się prezentujący wypiek. Najlepsze jest w tym cieście to, że choć domowe, to zachwyca wspaniałym połączeniem smakowym, jak z najlepszych cukierni.
Jeżeli chcesz wiedzieć jak zrobić ciasto z jabłkami, które będzie łatwe, szybkie i pyszne, to jest to idealny przepis dla ciebie. To też fajne ciasto dla tych, którzy cenią sobie dobry smak, a nie lubią pracochłonnych dań
Jest do deser do wykonania na szybko, świetne dla zapracowanych. Jest tak łatwe, że poradzi z nim sobie każdy początkujący kucharz. Dużym plusem jest również to, że składa się tylko z kilku produktów, dzięki czemu jest tanie.
Połączenie jabłek i cynamonu, choć bardzo dobrze znane, nigdy się nie nudzi. W tym przepisie tradycja przeplata się z nowoczesnością, dzięki czemu zyskuje odrobiny świeżości. To ciasto sprawdzi się na każdą okazję, a zamiast jabłek można użyć innych owoców, a także połączyć kilka razem.
Alergeny w cieście z jabłkami
Lista alergenów dla ciasta z jabłkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze ciasta z jabłkami
Energia i białka
(130g)
Węglowodany
(130g)
Tłuszcze
(130g)
Witaminy
(130g)
Składniki mineralne
(130g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.