Przepis na ciasto z galaretkami i mlekiem krok po kroku

Składniki dla 10 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
cukier z prawdziwą wanilią, cukier
To będzie niezbędne
garnek, miska, blaszka keksowa

Galaretki przygotuj zgodnie z opisem na opakowaniu, każda w osobnej misce.

Odstaw do wystudzenia.

Stężałą galaretkę pokrój w kostkę.

Mleko zagotuj z dodatkiem cukru i cukru z prawdziwą wanilią.

Dodaj do niego rozpuszczoną żelatynę. Wymieszaj.

Pozostaw do wystudzenia.

Pokrojoną galaretkę przełóż do naczynia.

Całość zalej mlekiem.

Wstaw do lodówki i poczekaj, aż deser zgęstnieje.

Ciasto z galaretkami i mlekiem na talerzu
Ciasto z galaretkami i mlekiem
Koszt przygotowania dania
13.64 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
202 kcal
Liczba alergenów w daniu
1
55

Ciasto z galaretkami i mlekiem - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
Dieta:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy

Więcej o cieście z galaretkami i mlekiem

Pyszne ciasto z galaretkami i mlekiem to dobry pomysł na domowy, a co ważne łatwy w wykonaniu deser, który idealnie sprawdzi się podczas niedzielnego obiadu lub spotkania ze znajomymi. Ciasto z galaretką i mlekiem na słodko jest bardzo dobre, dzięki składnikom, które dodawane są do niego. Przepis jest prosty w przygotowaniu, dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić. Słodki poczęstunek zachwyci każdego i gwarantuje, że zniknie w mgnieniu oka. Możesz dodać ulubione dodatki, oczywiście wedle uznania.

Jak zrobić ciasto z galaretkami i mlekiem? Przygotowanie go jest proste. Na początku galaretki przygotowujemy zgodnie z opisem na opakowaniu. Ważne jest, aby każdą wlać do osobnej miski. Odstawiamy je do stężenia. Gotowe kroimy w kostkę. Mleko gotujemy z cukrem i cukrem z prawdziwą wanilią. Następnie dodajemy do niego rozpuszczoną żelatynę i dokładnie mieszamy. Odstawiamy do wystudzenia. Galaretki przekładamy do blaszki lub innego naczynia, a całość zalewamy schłodzonym mlekiem. Deser odstawiamy do lodówki, aby stężał.

Przepis na ciasto z galaretkami i mlekiem nie jest skomplikowane, tak jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Składa się on między innymi z mleka, które posiada wiele cennych właściwości zdrowotnych. Między innym możemy w nim znaleźć białko, magnez, potas, który reguluje ciśnienie krwi, wapń odpowiadający za układ kostny, a także witaminy z grupy B, które wpływają na nasz układ nerwowy oraz witamina K, A, D i E. Mleko jest również wykorzystywane do produkcji wielu produktów, czyli masła, śmietany, twarogu, jogurtów, kefirów czy maślanki. Co ważne w mleku znajdziemy dużo składników, czyli laktoza, białko, składniki tłuszczowe, składniki mineralne oraz witaminy. Przeprowadzono wiele badań dotyczących mleka, które udowodniły, że włączenie do codziennej diety mleka i nabiału w dzieciństwie zmniejsza ryzyko pojawienia się otyłości oraz zmniejsza się ryzyko pojawienia raka jelita grubego, żołądka czy piersi.

Delikatne ciasto z galaretkami i mlekiem odpowiednio przygotowane jest najlepsze. Ciasto jest szybkie i łatwe w przygotowaniu oraz dobre w smaku. Opcji jest bardzo wiele, a to wszystko zależy od naszego smaku, który preferujemy. Ten sprawdzony przepis na proste ciasto na pewno ułatwi Ci przygotowanie pysznego deseru.

Wartości odżywcze ciasta z galaretkami i mlekiem

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(100g)
Energia (kalorie)
202.35 kcal
202.35 kcal
Białko
9.74 g
9.74 g

Węglowodany w cieście z galaretkami i mlekiem

Na 100g
Na porcję
(100g)
Węglowodany
36.12 g
36.12 g
Węglowodany przyswajalne
35.95 g
35.95 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.16 g
0.16 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(100g)
Tłuszcz
1.80 g
1.80 g
Tłuszcze nasycone
1.35 g
1.35 g
Tłuszcze nienasycone
0.45 g
0.45 g
Tłuszcze jednonasycone
0.39 g
0.39 g
Tłuszcze wielonasycone
0.06 g
0.06 g
Cholesterol
6.74 mg
6.74 mg

Składniki mineralne w przepisie na ciasto z galaretkami i mlekiem

Na 100g
Na porcję
(100g)
Sód
39.28 mg
39.28 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny ciasta z galaretkami i mlekiem 55
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w cieście z galaretkami i mlekiem

Lista alergenów dla ciasta z galaretkami i mlekiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
    • Mleko 3,2%

Cena przygotowania ciasta z galaretkami i mlekiem

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Galaretka
360 g
4 różne galaretki
1.80
Za 75,0 g
Liczba opakowań 5
8.64
Za 360 g
Mleko 3,2%
500 ml
2 szklanki
2.50
Za 1000,0 ml
Liczba opakowań 1
1.25
Za 500 ml
Żelatyna
30 g
2.50
Za 20,0 g
Liczba opakowań 2
3.75
Za 30 g
Koszt składników
16.50
Jak oceniasz przepis na ciasto z galaretkami i mlekiem
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100,0% osób