Ciasto ucierane thermomix
- Czekolada mleczna - bez cukru (100 g)
- Maliny mrożone (300 g)
- Mąka pszenna typ 500 (240 g)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) (160 g)
- Erytrytol - zmielony (100 g)
- Cukier puder (100 g)
- Masło (200 g)
- Jajko (4 szt.)
- Jogurt naturalny (40 ml)
Przepis na ciasto ucierane thermomix krok po kroku
Blachę do pieczenia wyłóż papierem. Piekarnik nagrzej do 185 st. C.
Przesiej przez sitko mąkę pszenną, skrobię i płaską łyżkę proszku do pieczenia.
Miękkie masło lekko podziel i umieść w misie thermomixa.
Do masła wsyp zmielony erytrytol, cukier puder oraz aromat waniliowy.
Włącz mieszanie na obroty 1,5 oraz 45 sekund.
Dodaj jogurt naturalny i wbij jajka.
Włącz miksowanie na obroty 3 przez 60 sekund.
Na końcu wsyp mąki z proszkiem do pieczenia i mieszaj na obroty 3 przez 60 sekund.
Posiekaj czekoladę i wsyp do masy, wymieszaj łyżką.
Ciasto wlej do blaszki i wyłóż na wierzchu maliny.
Wstaw ciasto do piekarnika i piecz około 45 minut — do suchego patyczka.
-
Chlebek ziołowy Thermomix
-
Pizza Thermomix
-
Gofry Thermomix
-
Ciasto marchewkowe Thermomix
-
Ciasto na pizzę Thermomix
-
Naleśniki Thermomix
-
Placki ziemniaczane Thermomix
-
Kawa mrożona Thermomix
-
Szarlotka Thermomix
-
Sernik Thermomix
-
Chałka Thermomix
-
Malinowa chmurka Thermomix
-
Pierniki z Thermomixu
-
Kopytka z Thermomixu
-
Ciasto na pierogi Thermomix
-
Sernik rosa Thermomix
-
Owsianka Thermomix
-
Piernik Thermomix
-
Przepisy do Thermomixa
Więcej informacji na temat ciasta ucieranego thermomix
Ciasto ucierane thermomix jest łatwe, szybkie i pyszne. Ma zmniejszoną ilość cukru, maliny oraz kawałki czekolady. To po prostu najlepszy słodki wypiek. Przepis na ciasto ucierane z thermomixu jest dobry na zwykły dzień, jak i na przyjęcie urodzinowe. Bardzo fajnie sprawdzi się, jeżeli weźmiesz je ze sobą do pracy albo dasz dziecku do szkoły lub na zajęcia. Jak zrobisz ciasto ucierane w thermomixie, posyp je zmielonym erytrytolem. Pyszny, domowy deser możesz zrobić samemu. To jak, skusisz się na prosty przepis na coś słodkiego?
Thermomix jest to urządzenie, które bardzo pomaga w kuchni. Z takim prostym przepisem zrobisz dzięki niemu między innymi szybkie i łatwe ciasto. Co powiesz na ciasto ucierane thermomix z dodatkiem kawałków czekolady oraz malin? Jest to bardzo prosty przepis – zobacz, jak zrobić ciasto ucierane w thermomixie. Taka propozycja jest doskonała, gdy masz ochotę na ciasto do kawy.
Masz thermomixa? Świetnie! Możesz zrobić pyszne ciasto ucierane thermomix. By nie było nudy, dodaj dobre dodatki, takie jak maliny oraz czekoladę. Zatem jak zrobić ciasto ucierane w termomixie? Przede wszystkim potrzebujesz tego urządzenia. Nagrzej piekarnik, przygotuj blachę. Zmiel także erytrytol, jeśli nie masz od razu zmielonego. Najpierw miksuj masło z cukrem, erytrytolem oraz aromatem, następnie dodaj jajka i jogurt, a na końcu mąkę pszenną, skrobię ziemniaczaną i proszek do pieczenia. Całe miksowanie i mieszanie jest wykonywane przez thermomix. Twoim zadaniem jest dodanie odpowiedniej ilości produktów oraz nastawienie odpowiednich parametrów w thermomixie. Gdy masa na ciasto jest gotowa, zajmij się posiekaniem czekolady i wymieszaniem jej z resztą (łyżką). Ciasto wlej do blaszki, posyp malinami i wstaw do piekarnika. Piecz do suchego patyczka. Ciasto jest pyszne, gdy po upieczeniu posypiesz je pudrem z erytrytolu.
*Jeżeli nie chcesz dodawać erytrytolu, w przepisie na ciasto ucierane z thermomixu możesz wykorzystać wyłącznie cukier puder. Równie dobre będzie zastąpienie cukru pudru erytrytolem. Uważaj jednak, ponieważ zbyt duża ilość erytrytolu (jeżeli dopiero zaczynasz go używać) może powodować rozwolnienie. Przy zbyt dużej ilości erytrytolu może także wystąpić charakterystyczne drapanie w gardle.
*Jeśli nie masz dostępu do czekolady bez dodatku cukru, przepis na ciasto ucierane z thermomixu wyjdzie także ze zwykłą czekoladą.
*Najlepiej będzie, gdy erytrytol jest także zmielony na puder. Można to łatwo i szybko zrobić – blenderem lub młynkiem.
*Malin nie rozmrażaj. Możesz też użyć świeżych owoców.
Alergeny w cieście ucieranym thermomix
Lista alergenów dla ciasta ucieranego thermomix przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Czekolada mleczna
- Masło
- Jogurt naturalny
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze ciasta ucieranego thermomix
Maliny są źródłem przeciwutleniaczy, dzięki czemu redukują wolne rodniki. Są bardzo wartościowe i warto z nich korzystać. W przepisie jest duża ilość nasyconych kwasów tłuszczowych, które w nadmiarze sprzyjają m.in. rozwojowi chorób układu krążenia. Warto mieć to na uwadze.
Energia i białka
(122g)
Węglowodany
(122g)
Tłuszcze
(122g)
Witaminy
(122g)
Składniki mineralne
(122g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.