Ciasto snikers z orzechami
- Mąka pszenna typ 550 (500 g)
- Cukier - pół szklanki (100 g)
- Jajko (2 szt.)
- Masło - 1 kostka (200 g)
- Mleko 2% (730 ml)
- Miód - 1 łyżka (25 g)
- Masa krówkowa - pół puszki (200 g)
- Orzechy włoskie (200 g)
- Budyń (proszek) - 2 szt (80 g)
- Żółtko jajka (2 szt.)
- Cukier puder - 3 łyżki (30 g)
Przepis na ciasto snikers z orzechami krok po kroku
Do dużej miski przesiej mąkę i proszek do pieczenia. Dodaj posiekane masło. Wbij 2 jajka i 2 żółtka. Wlej 2 łyżki mleka i dodaj miód. Wsyp odrobinę cukru waniliowego. Całość zagnieć rękami i podziel na 3 blaty.
Formę wyłóż papierem do pieczenia i przełóż na nią jeden z blatów. Piecz piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 20 minut. Postępuj tak samo z każdym kolejnym blatem ciasta. Gotowe ciasto wyciągnij i ostudź.
500 ml mleka przelej do garnka i zagotuj. W pozostałej części rozmieszaj budynie i przelej je do gotującego się mleka. Dodaj 3 łyżki cukru pudru i dobrze wymieszaj. Gdy budyń będzie gęsty zdejmij go z palnika i ostudź.
Na spodzie patery ułóż pierwszy blat ciasta i wyłóż na niego 1/3 budyniu. Przykryj go kolejną warstwą kremu budyniowego i blatem ciasta. Następnie wyłóż ostatnią partię budyniu i ciasta.
W rondelku roztop masę kajmakową i dodaj do niej posiekane orzechy.
Całość podgrzej i rozprowadź na wierzchu ciasta.
Więcej informacji na temat ciasta snikers z orzechami
Ciasto snikers z orzechami to idealny wypiek dla wszystkich miłośników słodkości. To deser, który świetnie sprawdzi się na wszelkiego rodzaju uroczystości ze względu na wspaniały smak i piękną prezencję. Dodatkowo, ciasto pokrywa duża warstwa pysznych orzechów. Ciasto jest niezwykle łatwe, ale smakuje fantastycznie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ciasto snikers z orzechami, które podbije serca wszystkich gości, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Całość jest bardzo prosta, dlatego poradzi sobie z nią nawet początkujący kucharz. Ciasto przygotowuje się z trzech blatów, jednak nie są to typowe biszkopty. Całość zabiera dzięki temu mniej czasu, a ciasto nie opada. Choć nie jest tak puszyste jak biszkopt, tylko bardziej wilgotne, to całość znacznie lepiej pasuje do lekkiego budyniowego kremu, którym jest przełożony placek. W niektórych przepisach można spotkać się z ciężkim kremem na bazie margaryny i budyniu, jednak ta, bardziej odchudzona, wersja jest znacznie delikatniejsza i nie tak mdląca. Całość dopełnia dodatek masy krówkowej z orzechami. Ciasto, choć składa się z licznych warstw wcale nie jest skomplikowane. Jednak jego wykonanie zajmuje dość sporo czasu ze względu na konieczność upieczenia aż trzech blatów. Przygotowanie można skrócić piekąc dwa blaty ciasta jednocześnie, jednak jest to możliwe tylko z naprawdę sprawnym i dobrze działającym piekarnikiem. W innym wypadku jeden blat może być za bardzo przyrumieniony, a drugi wciąż surowy.
Przepis na ciasto snikers z orzechami jest niezwykle proste, a pozwala przygotować wspaniały deser, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom karmelowych słodkości. To ciasto inspirowane jest popularnym batonikiem, jednak w tej wersji całość uległa drobnej modyfikacji. Zamiast orzeszków ziemnych robi się je z orzechami włoskimi. Dzięki temu ciasto jest bardziej wartościowe. Orzechy włoskie są świetnym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które pozytywnie wpływają na pracę układu krwionośnego. Wypiek z ich dodatkiem jest naprawdę pyszny.
Ciasto snikers jest tak dobre, że na pewno przypadnie do gustu wszystkim, którzy tylko go spróbują. Wszystkie składniki są łatwo dostępne, dlatego jego przygotowanie nie stanowi żadnej trudności. To ciasto robione jest z krówką na wierzchu, dlatego jest również bardzo słodkie.
Alergeny w cieście snikers z orzechami
Lista alergenów dla ciasta snikers z orzechami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
- proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Mleko 2%
- masa krówkowa
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
Wartości odżywcze ciasta snikers z orzechami
To ciasto zawiera sporo cukru, dlatego nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(222g)
Węglowodany
(222g)
Tłuszcze
(222g)
Witaminy
(222g)
Składniki mineralne
(222g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.