Ciasto michałek
- Jajko (5 szt.)
- Kakao 16% (proszek) - 3 łyżki (30 g)
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) - 1 szklanka (250 g)
- Cukier - 1 szklanka (250 g)
- Olej rzepakowy - 1/2 szklanki (125 ml)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (10 g)
- Soda oczyszczona - 1 łyżeczka (10 g)
- Mleko 2% - 1 szklanka (250 ml)
- Budyń (proszek) (140 g)
- Masło - 1 kostka (250 g)
- Dżem truskawkowy niskosłodzony - 1 słoiczek (200 g)
- Śmietanka kremowa 30% - 1 opakowanie (250 g)
- Cukier wanilinowy - 1 łyżka (10 g)
- Cukier puder - 3 łyżki (30 g)
Przepis na ciasto michałek krok po kroku
Jajka ubij z cukrem na puszystą masę.
Mąkę wymieszaj z kakao, proszkiem do pieczenia i sodą.
Wlej olej i miksuj. Całość wymieszaj i upiecz ciasto w piekarniku przez 20 minut w 180 st. C. Ostudź ciasto i podziel na dwa blaty.
Mleko wlej do garnka o zagotuj, dodaj cukier i budyń. Odstaw masę do ostudzenia.
Cukierki posiekaj i wymieszaj z kakao.
Masło utrzyj na gęsty puch. Stopniowo dodawaj ostudzony budyń.
Upieczone ciasto posmaruj dżemem, dodaj masę budyniową.
Śmietankę ubij z cukrem pudrem na sztywno.
Wyłóż masę na ciasto i ostaw do lodówki.
-
Orzechowiec
-
Kruche ciasto z rabarbarem i budyniem
-
Drożdżówka z budyniem
-
Jabłecznik z budyniem
-
Sernik bez spodu
-
Szarlotka z budyniem
-
Szybkie ciasto z truskawkami budyniowe
-
3 bit bez pieczenia
-
Ciasto z rabarbarem i budyniem
-
Sernik z jogurtów greckich
-
Sernik na kruchym spodzie
-
Babeczki z budyniem
-
Pastel de nata
-
Ciasto królewiec
-
Ciasto z jabłkami i budyniem
-
Ciasto z budyniem
-
Ciasto budyniowe
-
Ciasto ze śliwkami i budyniem
-
Ciasta z budyniem
Więcej informacji na temat ciasta michałek
Masz ochotę na słodki deser, który szybko przygotujesz w domu? Mam dla Ciebie połączenie ciasta z popularnymi cukierkami. Poznaj mój przepis na ciasto michałek.
Ciasto wbrew pozorom jest bardzo proste i pyszne w przygotowaniu, a efekt niesamowity. Ciasto zrobi wrażenie pod każdym względem na wszystkich przybyłych gościach.
Zatem, jak zrobić ciasto michałek?
W pierwszej kolejności przygotuj takie składniki jak: jajka, kakao, mąka, cukierki czekoladowe michałki, cukier, olej, proszek do pieczenia, soda oczyszczona, mleko, budyń, masło, dżem, cukier puder i śmietanka.
W pierwszej kolejności jajka ubij z cukrem na puszystą masę. Mąkę wymieszaj z kakao, proszkiem do pieczenia i sodą. Wlej olej i miksuj. Całość wymieszaj i upiecz ciasto w piekarniku przez 20 minut w 180 stopniach. Ostudź ciasto i podziel na dwa blaty. Mleko wlej do garnka o zagotuj, dodaj cukier i budyń. Odstaw masę do ostudzenia. Cukierki posiekaj i wymieszaj z kakao. Masło utrzyj na gęsty puch. Stopniowo dodawaj ostudzony budyń. Następnie, upieczone ciasto posmaruj dżemem, dodaj masę budyniową. Śmietankę ubij z cukrem pudrem na sztywno. Wyłóż masę na ciasto i ostaw do lodówki. Nasze ciasto czekoladowe z michałkami jest dobre do spożycia, koniecznie powtórz mój prosty przepis i przekonaj się sam.
Ciasto wykonuje się praktycznie bez pieczenia, dlatego jest tak szybkie i łatwe w przygotowaniu.
W moim przepisie użyłam mąkę pszenną, która naturalnie zawiera w swoim składzie gluten. Będzie to niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, które zmagają się z chorobami glutenozależnymi. Do których należy celiakia, alergia na pszenicę czy nadwrażliwość na gluten. Osoby te powinny korzystać właśnie z takich produktów i zwracać szczególną uwagę na symbol przekreślonego kłosa, oznacza on, że produkt nie zawiera więcej niż 20 ppm (20 mg na kg produktu) glutenu w swoim składzie.
Gluten jest jak najbardziej bezpieczny i nieszkodliwy dla osób zdrowych i nie należy go wykluczać, bazując na modowych trenach. Odstawienie glutenu ze swojej diety na własną rękę może doprowadzić do zaburzeń wchłaniania.
Ciasto michałek to idealny pomysł na domowy deser lub ciasto dla całej rodziny. Ciasto robi niesamowite wrażenie wizualne, dlatego będzie idealną opcją na przyjęcia urodzinowe.
Sam widzisz jak prosty jest mój sprawdzony przepis
Skoro już wiesz, jak zrobić ciasto z cukierkami koniecznie spróbuj. Zakochają się w nim nie tylko dorośli, ale także najmłodsi członkowie rodziny.
Alergeny w cieście michałek
Lista alergenów dla ciasta michałek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Masło
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze ciasta michałek
W podobny sposób możesz przygotować ciasto z dowolnymi cukierkami.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.