Ciasto marchewkowe z jabłkami
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) - 2 szklanki (400 g)
- Marchewka (300 g)
- Cukier - 1 szklanka (250 g)
- Orzechy włoskie - 1/2 szklanki (60 g)
- Rodzynki - 1/4 szklanki (60 g)
- Olej rzepakowy - 3/4 szklanki (190 ml)
- Jajko (4 szt.)
- Jabłko (300 g)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (10 g)
- Cynamon - 1 łyżeczka (10 g)
- Soda oczyszczona - 1/2 łyżeczki (5 g)
Przepis na ciasto marchewkowe z jabłkami krok po kroku
Marchewki i jabłka obierz ze skóry i zetrzyj na tarce.
Do miski przesiej mąkę, wsyp sodę i proszek, cynamon.
Białka jaj ubij na sztywną pianę. Dodaj stopniowo cukier i żółtka.
Do masy wsyp mąkę, wlej olej, dodaj marchew i jabłka oraz posiekane orzechy/ bakalie.
Wlej ciasto do foremki wyłożonej papierem do pieczenia.
Upiecz ciasto w piekarniku przez 45 minut w 180 st. C.
-
Ciasto marchewkowe
-
Ciasto marchewkowe fit
-
Placek z marchewką
-
Ciasto marchewkowe Thermomix
-
Fit ciasto marchewkowe
-
Ciasto marchewkowe z mascarpone
-
Tort marchewkowy
-
Ciasto wegańskie
-
Klasyczne ciasto marchewkowe
-
Wegańskie ciasto marchewkowe
-
Ciasto marchewkowe bezglutenowe
-
Ciasto marchewkowe z orzechami
-
Wege ciasto marchewkowe
-
Placek marchewkowy
-
Marchewkowiec
-
Marchwiak
-
Ciasto marchewkowe bez cukru
-
Ciasto marchewkowe z kremem mascarpone
-
Ciasta marchewkowe
Więcej informacji na temat ciasta marchewkowego z jabłkami
Gdy najdzie Cię ochota na coś słodkiego, zamiast korzystać z gotowych, kupnych słodyczy postaw na ciasto marchewkowe z jabłkami. Przepis jest bardzo prosty, nawet osoba zaczynająca swoją kulinarną przygodę z łatwością sobie z nim poradzi. Ciasto to zyskało popularność stosunkowo niedawno w naszym kraju. Kto z nas pomyślałby aby połączyć warzywa ze słodkim ciastem, a jednak. Nic nie stoi na przeszkodzie, a ciasto wychodzi przepyszne. Starta marchewka w delikatnym spodzie sprawia, że robi się ona wilgotne i miękkie.
Pyszne ciasto przygotujesz w ekspresowym tempie.
Dzisiaj przedstawię Ci przepis na ciasto marchewkowe z jabłkami, które jest niezwykle proste i pyszne.
Będziesz potrzebować tylko podstawowe składniki jak do każdego ciasta, czyli marchew, jabłka, mąka, olej, jajka, cukier, rodzynki, orzechy włoskie, proszek do pieczenia, cynamon.
Ważne jest aby startą na tarce marchew odcisnąć z soku, który wypłynie z warzywa.
Zatem, jak zrobić ciasto marchewkowe z jabłkami?
W pierwszej kolejności marchewki i jabłka obierz ze skóry i zetrzyj na tarce. Do miski przesiej mąkę, wsyp sodę i proszek, cynamon. Następnie białka jaj ubij na sztywną pianę. Dodaj stopniowo cukier i żółtka. Do masy wsyp mąkę, dodaj marchew i jabłka oraz posiekane orzechy/ bakalie. Wlej ciasto do foremki wyłożonej papierem do pieczenia. Upiecz ciasto w piekarniku przez 45 minut w 180 st. C. Nasze pyszne i szybkie ciasto jest dobre do spożycia. W moim przepisie użyłam mąki pszennej, która naturalnie zawiera w swoim składzie gluten. Będzie to niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, które zmagają się z chorobami glutenozależnymi. Do których należy celiakia, alergia na pszenicę czy nadwrażliwość na gluten. Osoby te powinny korzystać właśnie z takich produktów i zwracać szczególną uwagę na symbol przekreślonego kłosa, oznacza on, że produkt nie zawiera więcej niż 20 ppm (20 mg na kg produktu) glutenu w swoim składzie.
Gluten jest jak najbardziej bezpieczny i nieszkodliwy dla osób zdrowych i nie należy go wykluczać, bazując na modowych trenach. Odstawienie glutenu ze swojej diety na własną rękę może doprowadzić do zaburzeń wchłaniania.
Ciasto świetnie sprawdzi się na spotkanie ze znajomymi, ale także z rodziną. Ciasto jest bardzo zjawiskowe, dlatego może służyć nawet jako tort na przyjęcie. Z całą pewnością pokochają go nie tylko dorośli, ale także dzieci.
Skoro już wiesz, jak zrobić ciasto marchewkowe z kremem orzechowym to wypróbuj mój prosty przepis, który nigdy nie zawodzi i upiecz ciasto dla swojej rodziny.
Alergeny w cieście marchewkowym z jabłkami
Lista alergenów dla ciasta marchewkowego z jabłkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
- Proszek do pieczenia
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze ciasta marchewkowego z jabłkami
Upieczone ciasto możesz posypać cukrem pudrem.
Energia i białka
(120g)
Węglowodany
(120g)
Tłuszcze
(120g)
Witaminy
(120g)
Składniki mineralne
(120g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.