Ciasto francuskie ze szpinakiem i boczkiem
- Ciasto francuskie - 1 opakowanie (375 g)
- Szpinak - 1 opakowanie (200 g)
- Suszone pomidory w oleju (100 g)
- Ser Feta (100 g)
- Boczek wędzony bez kości (200 g)
- Żółtko jajka (1 szt.)
- Cebula (50 g)
- Pomidory koktajlowe (100 g)
Przepis na ciasto francuskie ze szpinakiem i boczkiem krok po kroku
Nagrzej piekarnik na 220 st. C.
Na blaszce wyłóż papier do pieczenia.
Na patelni usmaż boczek pokrojony w niewielką kostkę.
Gdy boczek się zarumieni, dodaj ząbek czosnku oraz posiekaną cebulę. Podsmaż do zarumienienia.
Dodaj pokrojone na pół pomidorki i pokrojone w paski suszone pomidory.
Jak warzywa będą rumiane, dodaj szpinak i smaż, aż liście zmiękną.
Rozwiń ciast francuskie.
Podziel je na równej wielkości kwadraty. Zrób nacięcie pośrodku krótszej krawędzi oraz równe nacięcia na szerszej krawędzi.
Na każdy kwadrat wyłóż część farszu i posyp pokruszonym serem feta.
Każdy róg zbierz do środka i dociśnij - spróbuj złączyć. Podczas pieczenia rogi mogą się rozejść.
Każdy kwadrat posmaruj rozbełtanym żółtkiem. Posól. Opcjonalnie możesz posypać sezamem i makiem.
Piecz, aż ciasto będzie rumiane.
-
Tarta ze szpinakiem
-
Ciastko shrek
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem
-
Ciasto szpinakowe
-
Tarta ze szpinakiem i fetą
-
Tarta ze szpinakiem i kurczakiem
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem i fetą
-
Ciasto runo leśne
-
Tarta z łososiem i szpinakiem
-
Tarta z ciasta francuskiego ze szpinakiem
-
Tarta ze szpinakiem i serem feta
-
Ciasto filo ze szpinakiem
-
Ciasto leśny mech z malinami
-
Tort leśny
-
Ślimaczki z ciasta francuskiego ze szpinakiem
-
Tarta ze szpinakiem na cieście francuskim
-
Ciasto szpinakowe z truskawkami
-
Ciasto ze szpinakiem i galaretką
-
Ciasto ze szpinakiem
Więcej informacji na temat ciasta francuskiego ze szpinakiem i boczkiem
Szybka przekąska na imprezę? Ciasto francuskie w tym wydaniu będzie genialną propozycją! To tania, łatwa, pyszna i dobra przekąska z piekarnika. Przepis na ciasto francuskie ze szpinakiem i boczkiem łączy tylko najlepsze składniki. Świeży szpinak, boczek, suszone pomidory, cebula, czosnek i pomidorki koktajlowe z serem feta zamknięte w cieście francuskim to gwarancja czegoś pysznego. Zapewniam Cię, że ten prosty przepis Cię nie zawiedzie. Zobacz, jak zrobić ciasto francuskie ze szpinakiem i boczkiem.
Ciasto francuskie ze szpinakiem i boczkiem to przekąska idealna na imprezę i na zwykły dzień. Jest to prosty przepis na łatwe, pyszne i tanie danie pieczone w piekarniku. Takie dobre przystawki nie wymagają użycia dużej ilości przypraw. Farsz jest niesamowicie aromatyczny, przez co nie ma potrzeby ich użycia. Ciasto francuskie ze szpinakiem robi się bardzo szybko. Przepis na ciasto francuskie ze szpinakiem będzie smacznym pomysłem i dla dzieci, i dla dorosłych.
Łatwe, pyszne i tanie przekąski, które będą dobre na imprezę to podstawa. Ciasto francuskie ze szpinakiem i boczkiem zrobisz w kilka chwil. Będzie to doskonały pomysł na przekąskę, którą możesz podać nie tylko na imprezie. By zrobić ciasto francuskie ze szpinakiem i boczkiem pieczone w piekarniku, na samym początku nagrzej piekarnik i przygotuj blaszkę do pieczenia. Zrób farsz: pokrój w małą kostkę boczek i podsmaż go na patelni. Do smażenia nie trzeba dodawać dodatkowego tłuszczu, ponieważ boczek jest mięsem tłustym. Gdy boczek będzie chrupiący i złocisty, dodaj do niego czosnek i cebulę. Te również smaż do uzyskania złocistego koloru. Następnie dodaj suszone pomidory oraz pomidorki koktajlowe. Całość znów należy podsmażyć. Gdy już wszystko będzie podsmażone, dodaj szpinak. Wystarczy podsmażyć farsz do momentu, w którym liście będą miękkie i zmniejszą swoją objętość. Farsz jest gotowy. Zanim go nałożysz, wytnij w cieście francuskim równej wielkość kwadraty. Jak już to będzie zrobione, każdy kwadrat nadziewaj farszem. Ułóż go na cieście – na środku. Posyp serem feta. Gdyby zostało za dużo sera feta, możesz posypać jeszcze przekąski z wierzchu (po posmarowaniu żółtkiem). Każdy z czterech rogów zbierz do środka i złącz. Nie przejmuj się, jak podczas pieczenia rogi się rozejdą. Ciasto posmaruj żółtkiem, posyp solą. Można też posypać makiem i sezamem. Piecz około 20 minut, aż ciasto będzie złociste. Dzięki temu prostemu przepisowi uzyskasz uznanie wśród swych gości.
*Do przepisu na ciasto francuskie ze szpinakiem możesz użyć też szpinaku mrożonego.
Alergeny w cieście francuskim ze szpinakiem i boczkiem
Lista alergenów dla ciasta francuskiego ze szpinakiem i boczkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Feta
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
Wartości odżywcze ciasta francuskiego ze szpinakiem i boczkiem
Przepis zawiera niemałą ilość kilokalorii. Znajduje się w nim tłuszcz nasycony. Ciasto francuskie ze szpinakiem i boczkiem dostarczy niewiele białka. Poza tym dostarczy także węglowodanów.
Energia i białka
(140g)
Węglowodany
(140g)
Tłuszcze
(140g)
Witaminy
(140g)
Składniki mineralne
(140g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.