Ciasto francuskie z szynką parmeńską
- Ciasto francuskie (370 g)
- Szynka parmeńska (80 g)
- Cukinia (300 g)
- Ser Mozzarella (150 g)
- Jajko (1 szt.)
Przepis na ciasto francuskie z szynką parmeńską krok po kroku
Cukinię umyj i pokrój wzdłuż na plasterki.
Ser mozzarella pokrój w plasterki.
Rozłóż ciasto francuskie.
Na cieście ułóż plasterki szynki parmeńskiej.
Ułóż na szynce plasterki sera, a na nich plastry cukinii.
Zwiń ciasto francuskie wzdłuż dłuższego boku w ciasną roladę.
Pokrój roladę na plastry ok. 1-2 cm.
Jajko wbij do miseczki i roztrzep widelcem.
Z pomocą pędzelka posmaruj plastry jajkiem.
Rolady ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia.
Piecz przez 15-20 minut w 200 st. C.
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem
-
Ciasto francuskie na słodko
-
Ciasto francuskie na słono
-
Ciasto francuskie z parówką
-
Roladki z ciasta francuskiego
-
Jabłka w cieście francuskim
-
Rogaliki z dżemem
-
Faworki z ciasta francuskiego
-
Ciasto francuskie z pieczarkami i serem
-
Rogaliki z ciasta francuskiego z czekoladą
-
Rogalik z ciasta francuskiego z nutellą
-
Croissanty z ciasta francuskiego
-
Ciasto francuskie ze śliwkami
-
Ciasto francuskie z warzywami
-
Ciasteczka francuskie z dżemem
-
Rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkiem
-
Rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkami
-
Drożdżówki z ciasta francuskiego
-
Rogaliki z ciasta francuskiego
Więcej informacji na temat ciasta francuskiego z szynką parmeńską
Ten prosty przepis na ciasto francuskie z szynką parmeńską i cukinią to idealna przekąska na imprezę. Wykonasz ją w zaledwie kilka minut, a smak na pewno Cię zachwyci.
Jak zrobić tę świetną przystawkę? Najpierw cukinię umyj i pokrój wzdłuż na plasterki. Ser mozzarella pokrój w plasterki. Rozłóż ciasto francuskie. Na cieście ułóż plasterki szynki parmeńskiej. Ułóż na szynce plasterki sera, a na nich plastry cukinii. Zwiń ciasto francuskie wzdłuż dłuższego boku w ciasną roladę. Pokrój roladę na plastry ok. 1-2 cm. Jajko wbij do miseczki i roztrzep widelcem. Z pomocą pędzelka posmaruj plastry jajkiem. Rolady ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Piecz przez 15-20 minut w 200 st. C. Ta świetna przystawka jest już gotowa.
Pyszne ciasto francuskie, jak sama nazwa wskazuje, jest produktem wywodzącym się z brzegów najdłuższej rzeki Francji- Loary. Jak głosi legenda, powstało ono przez przypadek, gdy zapominalski cukiernik dodał dodatkową porcję masła do przygotowywanego kruchego ciasta. Przez samych francuzów określane jest ciastem płatkowym (fr. pâte feuilletée). Wynika to z tego, że struktura ciasta francuskiego składa się z kilku warstw. To powoduje, że uzyskany wypiek przechodzi od konsystencji miękkiej i ciągnącej, po twardszą i kruchą, zaspokajając potrzeby najbardziej wymagających smakoszy.
Samo przygotowanie ciasta francuskiego to proces wymagający kilku godzin pracy. Żeby zrobić najszybsze pomysły z ciasta francuskiego proponujemy wykorzystać szybkie i proste rozwiązanie, jakim jest gotowe ciasto francuskie, które można znaleźć w prawie każdym sklepie spożywczym.
Kupując ciasto francuskie, warto zwracać uwagę na jego skład. Prawdziwe ciasto francuskie składa się tylko z masła, mąki pszennej, wody i odrobiny soli. W gotowych produktach masło często zastępuje olej roślinny (palmowy) lub margaryna, występuje dodatek cukru (np. w formie glukozy), emulgatorów i substancji zagęszczających.
Ze względu na swój smak ciasto francuskie jest smaczne w wypiekach na słodko i na słono, jako posiłek lub przekąska. Przepisy z użyciem ciasta francuskiego, są najczęściej dość łatwe, dlatego może być to dobry pomysł na szybkie dania obiadowe lub potrawy na imprezę. Konsystencja za to umożliwia stworzenie wszelkich kształtów takich jak paluszki, ślimaki, gwiazdki, grzebienie, rożki.
W wersji wytrawnej najczęściej spotkać można ciasto francuskie z serem, szynką, warzywami, mięsem lub rybami. Jeśli martwisz się o to, co zrobić z ciasta francuskiego to nasze propozycje na pewno ułatwią Ci wybór. Najszybsze i najlepsze przepisy wykonasz z gotowego ciasta francuskiego. Jeśli potrzebujesz słodkiej przekąski, to w tym miejscu możesz przygotować: ciastka z owocami, ciastka z czekoladą, croissanty, tarty, tartaletki, rurki z kremem, bułeczki z nadzieniem, rogaliki, chrusty, faworki, bułeczki cynamonowe. Taki słodki deser potrzebuje tylko 20 minut w piekarniku, by ciasto było już gotowe do spożycia.
Jeśli natomiast interesuje Cię co można zrobić z ciasta francuskiego na słono to tu wybór jest jeszcze większy. A szczególnie dobre będzie właśnie ciasto francuskie z szynką parmeńską.
Alergeny w cieście francuskim z szynką parmeńską
Lista alergenów dla ciasta francuskiego z szynką parmeńską przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Mozzarella
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze ciasta francuskiego z szynką parmeńską
Kupując ciasto francuskie warto zwracać uwagę na jego skład. Prawdziwe ciasto francuskie składa się tylko z masła, mąki pszennej, wody i odrobiny soli.
Energia i białka
(60g)
Węglowodany
(60g)
Tłuszcze
(60g)
Witaminy
(60g)
Składniki mineralne
(60g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.