Ciasto francuskie z serem i szynką
- Ciasto francuskie (300 g)
- Szynka z indyka (100 g)
- Koncentrat pomidorowy (100 g)
- Ser mozzarella light (100 g)
- Szczypiorek (20 g)
Przepis na ciasto francuskie z serem i szynką krok po kroku
Wyciągnij i rozwiń ciasto.
Następnie posmaruj koncentratem pomidorowym.
Ułóż plasterki szynki z indyka, posyp mozzarellą i posiekanym szczypiorkiem.
Całość przypraw oregano.
Następnie zawiń ciasto w rulon i pokrój na równe części.
Na blaszkę wyłóż papier do pieczenia, nałóż roladki z ciasta francuskiego i piecz w 180 st. C przez 15-20 minut.
Gotowe przekąski wyłóż na talerz.
Więcej informacji na temat ciasta francuskiego z serem i szynką
Ciasto francuskie z serem i szynką to genialna przekąska na imprezę lub inną uroczystość domową. Z pewnością zaskoczy każdego, a najlepiej smakuje na ciepło. Świetnie sprawdzi się, również do takiej przekąski sos np. jogurtowo-ziołowy. Jest to bardzo szybkie i łatwe rozwiązanie, które zajmie Ci zaledwie kilka minut. Znacznie większą część czasu przekąski z ciasta francuskiego będą się piekły.
Składniki, które potrzebujesz do przygotowania pysznych przekąsek imprezowych to: ciasto francuskie, passata pomidorowa/przecier pomidorowy lub keczup, szynka z piersi z kurczaka lub indyka, ser mozzarella, szczypiorek, ulubione zioła np. oregano.
Jak zrobić ciasto francuskie z serem i szynką? Poznaj szybki i sprawdzony przepis! Do przygotowania przekąsek użyj gotowe ciasto francuskie. Rozpocznij od wyciągnięcia i rozwinięcia ciasta, następnie posmaruj passatą/przecierem lub keczupem. Ułóż plasterki szynki z indyka lub kurczaka, posyp mozzarellą i posiekanym szczypiorkiem. Całość przypraw oregano. Następnie zawiń ciasto w rulon i pokrój na równe części. Na blaszkę wyłóż papier do pieczenia, nałóż roladki z ciasta francuskiego i piecz w 180 stopniach przez 15-20 minut. Gotowe przekąski wyłóż na talerz. Podawaj na ciepło lub na zimno.
Ciasto francuskie należy do dosyć kalorycznych produktów, niemniej można je świetnie wykorzystać do wielu posiłków np. rogalików, nadziewanych ciast, croissantów, przekąsek na słodko i na słono. Ogromną zaletą jest to, że ciasto francuskie jest ogólnodostępne w sklepach, dlatego jest świetnym i szybkim rozwiązaniem na proste i smaczne przekąski. Natomiast wadą jest to, że ciasto francuskie jest wysokokaloryczne, zawiera dużą ilość tłuszczu i cholesterolu. Warto więc spożywać takie produkty w umiarkowanych ilościach, jednakże nie oznacza to, że jest to całkowicie zabronione. Należy zachować zdrowy rozsądek.
Przepis na ciasto francuskie z serem i szynką jest najlepsze zaraz po wyciągnięciu z piekarnika, wtedy jest świeże i chrupie, a takie smakuje znakomicie. Koniecznie wypróbuj przepis!
Alergeny w cieście francuskim z serem i szynką
Lista alergenów dla Ciasta francuskiego z serem i szynką przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser mozzarella light
Wartości odżywcze ciasta francuskiego z serem i szynką
Przekąski podawaj na ciepło lub na zimno z ulubionym dipem.
Energia i białka
(78g)
Węglowodany
(78g)
Tłuszcze
(78g)
Witaminy
(78g)
Składniki mineralne
(78g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.