Ciasto francuskie z parówką
- Ciasto francuskie (300 g)
- Jajko (2 szt.)
- Ser gouda (100 g)
- Parówki - drobiowe, 6 sztuk (200 g)
- Ketchup (50 g)
Przepis na ciasto francuskie z parówką krok po kroku
Ciasto francuskie podziel na 6 równych części (najlepiej prostokąty o takich wymiarach, aby zawinąć w nie parówki).
Każdy kawałek ciasta posmaruj ketchupem, następnie ułóż na niego kawałki sera, aby nie wystawały za ciasto.
Na ser ułóż parówki i owiń je ciastem. Tak przygotowane parowki pokrój na mniejsze kawałki.
Blaszkę do pieczenia wyłóż papierem do pieczenia, następnie ułóż na niej kawałki parówki zawiniętej w ciasto.
Wierzch ciasta posmaruj rozbełtanym jajkiem.
Parówki w cieście piecz w piekarniku nagrzanym do około 220 stopni przez około 20 minut.
Gotowe parówki w cieście wyciągnij z piekarnika i pozostaw do wystudzenia.
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem
-
Ciasto francuskie na słodko
-
Ciasto francuskie na słono
-
Roladki z ciasta francuskiego
-
Jabłka w cieście francuskim
-
Rogaliki z dżemem
-
Faworki z ciasta francuskiego
-
Ciasto francuskie z pieczarkami i serem
-
Rogaliki z ciasta francuskiego z czekoladą
-
Rogalik z ciasta francuskiego z nutellą
-
Croissanty z ciasta francuskiego
-
Ciasto francuskie ze śliwkami
-
Ciasto francuskie z warzywami
-
Ciasteczka francuskie z dżemem
-
Rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkiem
-
Rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkami
-
Drożdżówki z ciasta francuskiego
-
Rogaliki półkruche
-
Rogaliki z ciasta francuskiego
Więcej informacji na temat ciasta francuskiego z parówką
Ciasto francuskie z parówką i z serem to doskonała propozycja na smaczną przekąskę serwowaną podczas spotkań rodzinnych czy ze znajomymi. Jest to rownież doskonały wybór na szybkie danie zabierane w formie lunch box’a do pracy. Parówki w cieście francuskim świetnie sprawdzą się także jako danie zabierane w podróż lub na piknik z całą rodziną. Na naszej stronie znajdziesz przepis jak zrobić ciasto francuskie do parówek. Przepis na roladki z parówką jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia w kuchni, aby je wykonać. Do przygotowania tego dania niezbędne będą Tobie następujące produkty spożywcze: ciasto francuskie, jajka, ser żółty, parówki oraz ketchup. Produkty te są dostępne w większości sklepów spożywczych oraz są przystępne cenowo.
Jak przygotować ciasto francuskie z parówką? Wystarczy, że ciasto francuskie posmarujesz ketchupem i zawiniesz w nie ser żółty oraz parówkę. Następnie ciasto pokrój na mniejsze kawałki a roladki piecz w piekarniku rozgrzanym do 220 stopni C przez około 20 minut. Tak przygotowane parówki w cieście pozostaw do wystudzenia i podawaj z dodatkiem sosów.
Produkty użyte do przygotowania potrawy są wysokoprzetworzona, dlatego warto ograniczyć ich ilość w swojej diecie. Warto jednak wiedzieć, że produkty te dostarczają składników mineralnych i witamin. Ser żółty, użyty do przygotowania potrawy, jest dobrym źródłem wapnia, witaminy A, D, E, K oraz niektórych witamin z grupy B. Znajdziemy w nim także cynk, fosfor, magnez, miedź, potas czy żelazo. Wapń oraz witamina D w głównej mierze odpowiadają za budowę kośćca, dlatego ich odpowiednia podaż jest szczególnie ważna w okresie wzrostu oraz w diecie kobiet ciężarnych.
Podsumowując zapiekane parówki w cieście francuskim to doskonała propozycja na smaczną przekąskę. Świetnie sprawdzi się jako danie dla dzieci. Produkty spożywcze niezbędne do jego przygotowania są przystępne cenowo oraz dostępne w większości sklepów. Do wykonania tego pysznego dania nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego, ponieważ przepis jest bardzo prosty.
Alergeny w cieście francuskim z parówką
Lista alergenów dla ciasta francuskiego z parówką przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser gouda
Wartości odżywcze ciasta francuskiego z parówką
Ciasto francuskie z parówką i z serem to doskonała propozycja na smaczną przekąskę serwowaną podczas spotkań rodzinnych. Produkty użyte do przygotowania potrawy są wysokoprzetworzona, dlatego warto ograniczyć ich ilość w swojej diecie.
Energia i białka
(85g)
Węglowodany
(85g)
Tłuszcze
(85g)
Witaminy
(85g)
Składniki mineralne
(85g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.