Ciasto francuskie z mozzarellą
- Ciasto francuskie - 1 opakowanie (300 g)
- Pomidory koktajlowe - 24 sztuki (480 g)
- Rukola (40 g)
- Oliwa z oliwek - do polania (10 ml)
- Ser Mozzarella (125 g)
Przepis na ciasto francuskie z mozzarellą krok po kroku
Ciasto francuskie pokrój na 12 równych części i upiecz w piekarniku na złoty kolor.
Około 20 minut w temperaturze 180 stopni.
Pomidorki przekrój na pół, a mozzarelle potnij w kostkę.
Na upieczone ciasto układamy rukole, pomidorki i mozzarelle.
Przekąskę możesz do smaku polać oliwą z oliwek.
Więcej informacji na temat ciasta francuskiego z mozzarellą
Ciasto francuskie z mozzarellą to doskonały pomysł na przekąskę na spotkanie ze znajomymi lub na sylwestra. Przepis jest prosty w przygotowaniu, dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić. Połączenie ciasta francuskiego z mozzarellą, pomidorkami koktajlowymi oraz rukolą również sprawdzi się również jako podwieczorek. Przekąskę możesz doprawić przyprawami wskazanymi w przepisie lub wedle uznania. Danie również idealnie komponuje się z oliwą smakową.
Jak zrobić ciasto francuskie z mozzarellą? Na początek należy pokroić ciasto francuskie na 12 równych części. Pokrojone ciasto wkładamy do piekarnika i pieczemy na złoty kolor około 20 minut w temperaturze 180 stopni. W między czasie pomidorki koktajlowe należy przekroić na pół, a mozzarellę w kostki. Na upieczone ciasto układamy rukolę, pomidorki i mozzarellę. Doprawiamy. Dla smaku możemy polać oliwą z oliwek.
Przepis na ciasto francuskie z mozzarellą to głównie wypiek na bazie masy, która składa się z masła, jaj i wysokogatunkowej mąki pszennej. Jest bardzo delikatne i kruche oraz kaloryczne. 100 gram produktu to aż 500 kcal. Ciasto francuskie nadaje się jako baza zarówno do potraw na słodko jak i słono, ale trzeba jeść je z umiarem, ponieważ nie jest syte i pożywne. Dodatkowo w swoim składzie zawiera duże ilości tłuszczy, dlatego nie jest wskazane dla osób na diecie redukcyjnej oraz z podwyższonym poziomem cholesterolu. Przepis zawiera w swoim składzie również ser, który jest doskonałym źródłem witamin A, D, E i K oraz wapń, który między innymi wpływa na prawidłową budowę układu kostnego. Ciasto francuskie dobrze komponuje się również ze szpinakiem i serem feta, a w wersji na słodko np. z budyniem.
Pomysł na ciasto francuskie z mozzarellą, pomidorkami i rukolą idealnie sprawdzi się jako łatwy w przygotowaniu dodatek podczas spotkania ze znajomymi. Ten sprawdzony przepis na przekąski z ciasta francuskiego to bardzo dobre połączenie składników, które trzeba koniecznie spróbować. Przekąska na pewno będą Ci smakować, ponieważ kompozycja smaków da połączenie, którym będzie zachwycał się każdy. Ponadto danie jest bardzo dobre w smaku.
Alergeny w cieście francuskim z mozzarellą
Lista alergenów dla ciasta francuskiego z mozzarellą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Mozzarella
Wartości odżywcze ciasta francuskiego z mozzarellą
Ciasto francuskie jest produktem wysokokalorycznym oraz bogatym w tłuszcze dlatego powinniśmy spożywać je okazjonalnie.
Energia i białka
(75g)
Węglowodany
(75g)
Tłuszcze
(75g)
Witaminy
(75g)
Składniki mineralne
(75g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.