Ciasto francuskie z jabłkami i budyniem
- Ciasto francuskie - 1 opakowanie (400 g)
- Mleko 3,2% - 2 szklanki (500 ml)
- Masło - pół kostki (100 g)
- Budyń (proszek) - 1 opakowanie (40 g)
- Cukier - 1 szklanka (200 g)
- Jabłko - 2 duże sztuki (400 g)
- Jajko (1 szt.)
Przepis na ciasto francuskie z jabłkami i budyniem krok po kroku
Do rondla wlej mleko, wsyp cukier, budyń i wymieszaj.
Dodaj masło i gotuj na wolnym ogniu, aż masa zgęstnieje.
Obierz jabłka ze skórki, oczyść z gniazd nasiennych i pokrój w ćwiartki.
Płat ciasta wyjmij z lodówki 10 minut przed przygotowaniem.
Rozwiń ciasto francuskie i podziel je na kwadraty.
Na środek każdego kawałka ciasta umieść budyń i kawałek jabłka, posyp cynamonem.
Złóż ciasto na pół i zlep brzegi.
Natnij delikatnie wierzch ciasta.
Roztrzep jajko z odrobiną wody i posmaruj wszystkie kawałki ciasta.
Umieść ciastka na blasze wyłożonej papierem do pieczenia.
Piecz w nagrzanym do 200 st. C piekarniku przez 20 minut.
-
Szarlotka
-
Ciasto z jabłkami
-
Tarta z jabłkiem
-
Szarlotka z kruszonką
-
Szarlotka z bezą
-
Jabłecznik na kruchym cieście
-
Jabłecznik z budyniem
-
Ciasto salceson
-
Szarlotka z budyniem
-
Jabłecznik z bezą
-
Szarlotka na kruchym cieście
-
Biszkopt z jabłkami
-
Ciasto z płatków owsianych z jabłkiem i gruszką
-
Ciasteczka z jabłkami
-
Ciasto z jabłkami i budyniem
-
Szybka szarlotka
-
Szarlotka królewska
-
Szarlotka na dużą blachę
-
Szybkie ciasto z jabłkami
Więcej informacji na temat ciasta francuskiego z jabłkami i budyniem
Ciasto francuskie z jabłkami i budyniem to bardzo dobry pomysł na pyszne ciasto, które przygotujesz w bardzo krótkim czasie. Ciasto jest kruche i delikatnie kremowe, dlatego świetnie sprawdzi się jako deser. Przepis na ciasto francuskie z jabłkami i budyniem jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je upiec. Do zrobienia ciasta potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: ciasto francuskie, mleko, cukier, budyń, masło, jabłka, cynamon, jajko.
Jak zrobić ciasto francuskie z jabłkami i budyniem? Do rondla wlej mleko, wsyp cukier, budyń i wymieszaj. Dodaj masło i gotuj na wolnym ogniu, aż masa zgęstnieje. Obierz jabłka ze skórki, oczyść z gniazd nasiennych i pokrój w ćwiartki. Płat ciasta wyjmij z lodówki 10 minut przed przygotowaniem. Rozwiń ciasto francuskie i podziel je na kwadraty. Na środek każdego kawałka ciasta umieść budyń i kawałek jabłka, posyp cynamonem. Złóż ciasto na pół i zlep brzegi. Natnij delikatnie wierzch ciasta. Roztrzep jajko z odrobiną wody i posmaruj wszystkie kawałki ciasta. Umieść ciastka na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Piecz w nagrzanym do 200 stopni piekarniku przez 20 minut.
Ciasto francuskie jest rodzajem ciasta z mąki pszennej i masła. Ma ono strukturę przypominającą płaty, zawdzięcza ją dużej zawartości masła oraz powstaniu warstw podczas przygotowania ciasta. Przygotowanie ciasta w domu nie należy do zbyt łatwych czynności, więc jeśli nie masz zbyt dużo czasu, wykorzystaj gotowe ciasto ze sklepu. Jabłka to bardzo popularne i tanie owoce. Jabłka są fantastycznym źródłem witaminy C, która odpowiada za syntezę kolagenu i ma właściwości przeciwutleniające i wzmacniające odporność, jak również minerałów: magnezu, potasu, wapnia i fosforu.
Podsumowując pyszne ciasto francuskie z jabłkami i kremowym budyniem jest doskonałe jako mały słodki dodatek do kawy i herbaty. Proste ciastka można przygotować dla niezapowiedzianych gości. Ciasto jest dobre do spożycia od razu po przygotowaniu. Można je przechowywać w temperaturze pokojowej przez maksymalnie dwa dni. Ciasto francuskie jest uniwersalne w smaku i może być bazą do różnych deserów.
Alergeny w cieście francuskim z jabłkami i budyniem
Lista alergenów dla ciasta francuskiego z jabłkami i budyniem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze ciasta francuskiego z jabłkami i budyniem
Ciasto francuskie z jabłkami i budyniem jest daniem dość słodkim i przetworzonym. Warto zwrócić uwagę na jego ilość w swojej diecie.
Energia i białka
(165g)
Węglowodany
(165g)
Tłuszcze
(165g)
Witaminy
(165g)
Składniki mineralne
(165g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.