Ciasto drożdżowe na pizzę
- Mąka pszenna typ 500 - 3 szklanki (600 g)
- Drożdże świeże - pół kostki (50 g)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki stołowe (40 ml)
- Cukier - 2 płaskie łyżki stołowe (20 g)
- Sól - 1 płaska łyżeczka (5 g)
Przepis na ciasto drożdżowe na pizzę krok po kroku
Drożdże rozpuść w ciepłej wodzie z łyżką cukru.
Przesiej mąkę pszenną, dodaj sól bazylię, oregano, oliwę z oliwek i zagnieć gładkie ciasto.
Pozostaw je do wyrośnięcia w ciepłym miejscu na 2 godziny.
Po tym czasie możesz albo przygotować pizzę, albo wstawić ciasto do dojrzewania w lodówce na 24 do 48 godzin.
-
Ciasto na pizzę
-
Ciasto na pizze bez drożdży
-
Pizza z kalafiora
-
Pizza bezglutenowa
-
Ciasto na pizzę Thermomix
-
Szybkie ciasto na pizzę
-
Ciasto na pizzę bez wyrastania
-
Spód do pizzy
-
Cienkie ciasto na pizzę
-
Ciasto na pizzę z drożdżami
-
Ciasto na pizzę włoską
-
Pizza z mikrofali
-
Idealne ciasto na pizzę
-
Puszyste ciasto na pizzę
-
Ciasto na pizzę na zakwasie
-
Ciasto na pizzę z mlekiem
-
Proste ciasto na pizzę
-
Ciasto na pizzę bezglutenowe
-
Ciasto na pizzę
Więcej informacji na temat ciasta drożdżowego na pizzę
Ciasto drożdżowe na pizzę to wspaniała propozycja na proste i dobre ciasto na spód do pizzy. Pomysł na ciasto możesz wykorzystać, przygotowując pizzę na obiad lub jako przekąskę podczas spotkania ze znajomymi. Przepis na ciasto drożdżowe na pizzę jest bardzo prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je wykonać. Do zrobienia ciasta potrzebne Ci będą następujące składniki spożywcze: mąka pszenna, oliwa z oliwek, sól, cukier, oregano, bazylia, drożdże.
Jak zrobić ciasto drożdżowe na pizzę? Drożdże rozpuść w ciepłej wodzie z łyżką cukru. Przesiej mąkę pszenną, dodaj sól bazylię, oregano, oliwę z oliwek i zagnieć gładkie ciasto. Pozostaw je do wyrośnięcia w ciepłym miejscu na 2 godziny. Po tym czasie możesz albo przygotować pizzę, albo wstawić ciasto do dojrzewania w lodówce na 24 do 48 godzin. Po takim czasie dojrzewania w niskiej temperaturze ciasto jest bardzo chrupiące.
Pizza jest to potrawa wywodząca się z kuchni włoskiej. Jest to drożdżowy placek z sosem na bazie pomidorów i mozzarellą oraz liśćmi świeżej bazylii. Pizza jak wiele potraw ma swoje różne wariacje. Ta tradycyjna włoska jest cienka z różnymi dodatkami. Zawsze wysokiej jakości i koniecznie świeżymi. Włoska pizza jest lekka jak piórko, a po jej zjedzeniu nie czujemy się ciężko. Kuchnia włoska to przede wszystkim prostota i miłość do produktów najlepszej jakości. Pizza amerykańska natomiast przygotowywana jest na grubym cieście często z serem w brzegach. Jest ciężko strawna i bardzo kaloryczna.
Wyróżnić możemy dwa rodzaje sosów do pizzy czerwony na bazie pomidorów i biały na bazie jajek i śmietany. Najprostsza pizza nazywana jest Margaritą. Ciekawą odmianą ciasta drożdżowego na pizzę jest focaccia, jest to czyste ciasto polane oliwą z oliwek, dodatkiem czosnku i świeżego rozmarynu. Podaje się ją jako dodatek do wielu potraw.
Podsumowując pyszne drożdżowe ciasto na pizzę jest szybkie do zrobienia. Możesz je przechowywać w lodówce przez 1-2 dni, ciasto nabierze wtedy bardziej wyrafinowanego smaku i będzie bardziej chrupiące po upieczeniu. Pamiętaj, że pizzę wypieka się w opalanych drewnem piecach. Domowa powinna być pieczona równie krótko i w bardzo wysokiej temperaturze.
Alergeny w cieście drożdżowym na pizzę
Lista alergenów dla ciasta drożdżowego na pizzę przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze ciasta drożdżowego na pizzę
Ciasto drożdżowe na pizzę jest ciastem zawierającym bardzo dużą ilość węglowodanów prostych. Ciasto zawiera dużo glutenu, dlatego nie nadaje się dla osób chorujących na celiakię. Ciasto jest nisko kaloryczne i może być spożywane przez osoby na diecie redukcyjnej.
Energia i białka
(120g)
Węglowodany
(120g)
Tłuszcze
(120g)
Witaminy
(120g)
Składniki mineralne
(120g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.