Ciasto drożdżowe na paszteciki
- Cukier (5 g)
- Masło (100 g)
- Mąka pszenna typ 500 (300 g)
- Drożdże suche (10 g)
Przepis na ciasto drożdżowe na paszteciki krok po kroku
Do miski przesiej mąkę, dodaj drożdże i wlej 250 ml ciepłej wody. Całość dokładnie zamieszaj.
Dodaj cukier i masło. Całość wyrób rękami.
Ciasto uformuj w kulkę i odstaw w ciepłe miejsce na 40 minut.
Po wyrośnięciu ciasto jest gotowe do formowania pasztecików.
-
Chlebek ziołowy
-
Lahmacun na drożdżach
-
Pizza margherita
-
Szybka pizza
-
Pizza na suchych drożdżach
-
Pizza Thermomix
-
Cebularz
-
Parówki w cieście drożdżowym
-
Chaczapuri adżarskie
-
Pierogi drożdżowe
-
Chaczapuri z mięsem
-
Rozczyn z drożdży
-
Pizza z krewetkami
-
Pierogi meksykańskie
-
Pizza wiejska
-
Paszteciki ze szpinakiem
-
Paszteciki drożdżowe z mięsem
-
Paszteciki drożdżowe z kapustą i grzybami
-
Ciasta drożdżowe na słono
Więcej informacji na temat ciasta drożdżowego na paszteciki
Ciasto drożdżowe na paszteciki jest idealną opcją dla wszystkich, którzy szukają najlepszego sposobu na stworzenie przepysznych, delikatnych i chrupiących pasztecików. Z tego przepisu ciasto wychodzi naprawdę doskonałe, a całość jest niezwykle prosta. Wystarczy kilka minut, by przygotować bazę na najłatwiejsze przekąski.
Przepis na ciasto drożdżowe na paszteciki to sposób na ciasto proste, ale smaczne. Z tego przepis wychodzi naprawdę sporo pasztecików. Ze względu na dużą łatwość poradzą sobie z nim nawet początkujące osoby. Większość ciast drożdżowych zaczyna się od przygotowania zaczynu i oczekiwania na jego aktywację. Jednak w tej wersji nie jest to konieczne, to dlatego, że używa się do przygotowania drożdży instant, czy li sproszkowanej wersji. Dzięki temu wystarczy już niewielka ilość, by stworzyć naprawdę fantastyczne i miękkie ciasto. Drożdże instant w odróżnieniu od wersji świeżej nie muszą być trzymane w lodówce, mają również dłuższą świeżość. Jednak ich największą zaletą jest szybkość działania. Wystarczy mniej niż łyżeczka, by stworzyć wspaniałą bazę do wypieku i nie trzeba martwić się o długi czas oczekiwania.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ciasto drożdżowe na paszteciki, które będzie smaczne i proste, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Całość jest szybka, jednak należy pamiętać, że ciasto drożdżowe potrzebuje nieco czasu na wyrastanie. Choć w tym przypadku jest on nieco krótszy ze względu na użycie drożdży instant i brak konieczności tworzenia zaczynu, to jednak wciąż około 30 minut ciasto musi poleżakować w cieple. Nie wolno jednak wkładać go do nagrzanego piekarnika, gdyż ta temperatura jest zdecydowanie zbyt wysoka i uszkodzi drożdże, które choć ciepłolubne, są wrażliwe na zbyt wysokie temperatury.
Paszteciki to świetny pomysł na pyszne przekąski, które sprawdzą się na imprezę, ale również na święta. To dobre rozwiązanie na danie naprawdę uniwersalne, wystarczy zmienić farsz, by cieszyć się zupełnie inną przekąską. W dodatku w każdym wydaniu są tak pyszne, że ciężko jest przejść obok nich obojętnie.
Alergeny w cieście drożdżowym na paszteciki
Lista alergenów dla ciasta drożdżowego na paszteciki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze ciasta drożdżowego na paszteciki
To zdrowy dodatek, jednak należy pamiętać, że ma dość wysoki indeks glikemiczny. Dobrze jest łączyć je z dużą ilością białka i warzywami.
Energia i białka
(415g)
Węglowodany
(415g)
Tłuszcze
(415g)
Witaminy
(415g)
Składniki mineralne
(415g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.