Ciasto 3 bit na biszkopcie
- Mąka pszenna typ 500 - 1 szklanka (150 g)
- Mąka ziemniaczana - 1 szklanka (150 g)
- Jajko (5 szt.)
- Cukier (350 g)
- Mleko 3,2% (600 ml)
- Budyń (proszek) (40 g)
- Masło (200 g)
- Śmietanka kremowa 30% (150 g)
- Czekolada gorzka (100 g)
- Masa krówkowa (200 g)
- Kakao 16% (proszek) (40 g)
Przepis na ciasto 3 bit na biszkopcie krok po kroku
Na początek oddziel białka od żółtek. Białka ubij w dużej misce na sztywną pianę. Dodaj do nich cukier i ubij, aż piana zrobi się błyszcząca. Cały czas miksując dodawaj po jednym żółtku.
Przesiej mąkę pszenną wraz z kakao do masy jajecznej i wymieszaj delikatnie silikonową szpatułką. Dodaj przesianą mąkę ziemniaczaną i również wymieszaj.
Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i wlej masę na ciasto.
Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 40 minut.
W między czasie ugotuj budyń, 500 ml mleka zagotuj w garnku ze 150 g cukru. Proszek budyniowy wymieszaj w 100 ml mleka i wlej do garnka, zmniejsz gaz i gotuj cały czas mieszając, aż masa zgęstnieje.
Gotową masę budyniową wystudź i gdy będzie zimna zmiksuj z masłem w temperaturze pokojowej.
Ciasto przekrój na 3 blaty równej grubości.
Pierwszy z nich posłuży jako spód, wyłóż na niego masę budyniową, przykryj drugim blatem, posmaruj go masą kajmakową, przykryj ostatnim plackiem ciasta.
Ubij śmietanę kremówkę na sztywną pianę. Wyłóż na wierzch ciasta i posyp startą czekoladą gorzką.
Gotowe ciasto schłodź w lodówce przez 5-6 godzin.
-
Rzeszowiak
-
Biszkopt
-
Biszkopty
-
Biszkopty na tort
-
Placek z truskawkami
-
Biszkopt na tort
-
Biszkopt z 4 jajek
-
Biszkopt czekoladowy
-
Ciasto biszkoptowe
-
Biszkopt z jabłkami
-
Ciasto biskup
-
Biszkopt z truskawkami
-
Biszkopt rzucany
-
Ciasto pszczółka
-
Ciasto balladyna
-
Słonecznikowiec
-
Ciasto rafaello na biszkopcie
-
Biszkopt kakaowy
-
Ciasto biszkoptowe
Więcej informacji na temat ciasta 3 bita na biszkopcie
Ciasto 3 bit na biszkopcie to doskonała propozycja na pyszny deser po rodzinnym obiedzie. Ciasto jest odmianą wersji bez pieczenia, która jest szybsza w przygotowaniu, jeśli jednak masz więcej czasu przygotuj wersję na biszkopcie kakaowym. Przepis na ciasto 3 bit na biszkopcie jest prosty do zrobienia, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia cukierniczego. Do zrobienia ciasta potrzebne Ci będą następujące składniki: mąka pszenna, mąka ziemniaczana, jajka, cukier, masło, budyń, śmietana kremówka, kakao, czekolada gorzka oraz mleko i masa krówkowa.
Jak zrobić ciasto 3 bit na biszkopcie? Na początek oddziel białka od żółtek. Białka ubij w dużej misce na sztywną pianę. Dodaj do nich cukier i ubij, aż piana zrobi się błyszcząca. Cały czas miksując dodawaj po jednym żółtku. Przesiej mąkę pszenną oraz kakao i wymieszaj delikatnie silikonową szpatułką. Dodaj przesianą mąkę ziemniaczaną i również wymieszaj. Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i wlej masę na ciasto. Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 40 minut. W między czasie ugotuj budyń, 500 ml mleka zagotuj w garnku ze 150 g cukru. Proszek budyniowy wymieszaj w 100 ml mleka i wlej do garnka, zmniejsz gaz i gotuj cały czas mieszając, aż masa zgęstnieje. Gotową masę wystudź i gdy będzie zimna zmiksuj z masłem w temperaturze pokojowej. Ciasto przekrój na 3 blaty równej grubości. Pierwszy z nich posłuży jako spód, wyłóż na niego masę budyniową, przykryj drugim blatem, posmaruj go masą kajmakową, przykryj ostatnim plackiem ciasta. Ubij śmietanę kremówkę na sztywną pianę. Wyłóż na wierzch ciasta i posyp startą czekoladą gorzką. Ciasto schłodź w lodówce przez 5-6 godzin.
Czekolada gorzka jest produkowana z kakao. Czekolady gorzkie to te zawierające powyżej 60 % zawartości masy kakaowej. Tak wysoka zawartość kakao sprawia, że do czekolady dodane jest mniej cukru. Czekolada gorzka jest bogatym źródłem magnezu, potasu oraz żelaza. Czekolady gorzkie są bardzo wyraziste w smaku, idealnie nadają się do słodkich deserów dla przełamania smaku.
Podsumowując pomysł na dobre ciasto na ciemnym biszkopcie to świetna propozycja na słodki dodatek do kawy i herbaty. Prosty przepis przygotujesz szybko. Pyszne ciasto zasmakuje nawet najbardziej wymagającym gościom.
Alergeny w cieście 3 bit na biszkopcie
Lista alergenów dla ciasta 3 bita na biszkopcie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Masło
- Śmietanka kremowa 30%
- masa krówkowa
Wartości odżywcze ciasta 3 bita na biszkopcie
Słodkie wypieki są wyrobem zawierającym bardzo dużo kalorii w porcji. Powinny ich unikać osoby chore na cukrzycę oraz na dietach redukcyjnych. Dodatek cukru sprawia, że tego typu wypieki powinny występować w naszej diecie nie częściej niż raz w tygodniu.
Energia i białka
(220g)
Węglowodany
(220g)
Tłuszcze
(220g)
Witaminy
(220g)
Składniki mineralne
(220g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.