Ciastka z ciasta francuskiego z dżemem
- Ciasto francuskie - 1 opakowanie (375 g)
- Jajko (1 szt.)
- Dżem truskawkowy niskosłodzony (200 g)
Przepis na ciastka z ciasta francuskiego z dżemem krok po kroku
Ciasto francuskie pokrój wzdłuż na 3 grube paski, a następnie pionowo na 5 części.
Na środku każdego kwadratowego kawałka ułóż porcję dżemu.
Rogi każdego z kwadratów połącz na środku, tworząc sakiewkę.
Jajko roztrzep widelcem i pędzelkiem posmaruj wierzch ciasteczek.
Piecz ok. 25 minut w piekarniku nagrzanym do 200 st. C.
Więcej informacji na temat ciastek z ciasta francuskiego z dżemem
Domowe ciastka z ciasta francuskiego z dżemem to świetny pomysł na pyszny deser lub podwieczorek. Idealnie sprawdzą się jako coś słodkiego do popołudniowej kawy lub herbaty, a także poczęstunek podczas na imprezę i spotkań w gronie rodziny lub przyjaciół. Odpowiednio zawinięte i udekorowane pięknie ładnie się na stole i przyciągają wzrok. Mimo że wyroby z ciasta francuskiego początkowo mogą wydawać się trudne i pracochłonne w przygotowaniu, tak naprawdę może to być bardzo proste. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ciastka z ciasta francuskiego, aby były pyszne, smaczne i dobre na każdą okazję koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz przepis. Dzięki wykorzystaniu gotowego ciasta francuskiego i gotowego dżemu ze słoika możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu i przygotować te ciasteczka nawet na ostatnią chwilę. Mimo wykorzystania gotowych składników nasze ciastka z ciasta francuskiego z dżemem są równie smaczne co te wykonane samodzielnie „od zera”. Oczywiście, jeśli lubisz i masz więcej czasu, który możesz poświęcić na ich przygotowanie, możesz samodzielnie zrobić równie ciasto francuskie, a nawet dżem owocowy. Pamiętaj jednak, że wtedy przygotowanie ciastek może zająć Ci nawet kilka godzin. Zgodnie z naszym przepisem, ciasto francuskie wystarczy podzielić na kwadraty o równych wymiarach, na każdą porcję ciasta nakładać porcje dżemu i zawijać w sakiewki. To wszystko, co musisz zrobić, aby ciastka były gotowe do pieczenia, przed wstawieniem do piekarnika warto jednak posmarować je rozkłóconym jajkiem, aby były chrupiące i zarumienione. Ciasto francuskie co prawda jest tłuste i wysokokaloryczne, jednak jeśli na co dzień Twoja dieta jest zdrowa, dobrze zbilansowana, jego okazjonalna obecność w diecie nie będzie niczym niebezpiecznym dla zdrowia. Koniecznie czytaj dalej aby poznać nasz najlepszy przepis na ciastka z ciasta francuskiego z dżemem, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją.
Alergeny w ciastkach z ciasta francuskiego z dżemem
Lista alergenów dla ciastek z ciasta francuskiego z dżemem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze ciastek z ciasta francuskiego z dżemem
Warto wybrać dżem niskosłodzony lub z ksylitolem zamiast cukru.
Energia i białka
(35g)
Węglowodany
(35g)
Tłuszcze
(35g)
Witaminy
(35g)
Składniki mineralne
(35g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.