Ciabatta z kurczakiem
- Bułka ciabatta - 1 szt (80 g)
- Piersi kurczaka bez skóry - 1 szt duża (250 g)
- Mix sałat (100 g)
- Oliwa z oliwek (15 ml)
- Ogórek - 4 plastry (40 g)
Przepis na ciabattę z kurczakiem krok po kroku
Pierś z kurczaka oczyść, natrzyj oliwą i przypraw solą, pieprzem i przyprawą do kurczaka.
Patelnię grillową porządnie rozgrzej i podsmaż na niej pierś, by dobrze się zarumieniła.
Bułkę przetnij na dwie równe części, na spód ułóż sałatę i ogórka, a na wierzch kurczaka.
Całość zamknij górną częścią pieczywa.
Więcej informacji na temat ciabatty z kurczakiem
Ciabatta z kurczakiem to pyszny pomysł na naprawdę łatwe, ale treściwe danie, które świetnie sprawdzi się na każdy posiłek w ciągu dnia. Całość jest bardzo smaczna, a przy tym nieskomplikowana. Do przygotowania wystarczy tylko kilka składników. Ciabatta to rodzaj włoskiego pieczywa, które znane jest ze swojego charakterystycznego, nieco spłaszczonego kształtu. Zwykle używa się jej do przygotowywania kanapek, zwłaszcza w wersji na ciepło. W takim wydaniu jest najlepsza. Może również posłużyć do przygotowywania grzanek.
Przepis na ciabattę z kurczakiem jest niezwykle prosty, gdyż przypomina tworzenie tradycyjnej kanapki. Różni się tylko pieczywo, którego się używa. W tym wydaniu całość jest naprawdę zdrowa, a przy okazji ma mało kalorii. Dzięki temu będzie dobrym wyborem na zbilansowany posiłek lub przekąskę. Sercem tego dania jest niewątpliwie bułka. Należy wybrać odpowiednią dla siebie. Najpopularniejsza jest ta robiona z mąki pszennej i drożdży. Jednak nie każdemu będzie to odpowiadać. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ciabattę na zakwasie, to wystarczy tylko podmienić pieczyw na te, bez drożdży. Można bułkę upiec również samemu z bardzo prostego przepisu. Zwykle ciężko jest dostać taką z dodatkiem mąki pełnoziarnistej, jednak w zdrowej diecie ważna jest różnorodność, dlatego włączenie również białego pieczywa nie ma negatywnego wpływu na zdrowie. Zwłaszcza jeśli łączy się je ze świeżymi warzywami.
W tej opcji podaje się ją z grillowanym kurczakiem, najlepiej na ciepło. Do kurczaka warto dodać odrobinę oliwy, by podkręcić jego smak i zadbać o podaż zdrowych tłuszczów. Włoska oliwa pozwala zadbać o zdrowie układu krążenia, ze względu na naprawdę sporą ilość roślinnych steroli. Dlatego tak przygotowana kanapka będzie wspaniałą alternatywą dla tradycyjnych polskich, w których główną rolę gra wędlina.
Ten prosty przepis pozwala na stworzenie pysznej kanapki w kilka chwil, przy użyciu tylko prostych produktów. Świetnie sprawdzi się na lunch, ale również jako kolacja, czy obiad do pracy.
Alergeny w ciabatcie z kurczakiem
Lista alergenów dla ciabatty z kurczakiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka ciabatta
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- przyprawa do kurczaka
Wartości odżywcze ciabatty z kurczakiem
To danie, które dostarcza sporo białka i jest zdrowym wyborem.
Energia i białka
(485g)
Węglowodany
(485g)
Tłuszcze
(485g)
Witaminy
(485g)
Składniki mineralne
(485g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.