Chrupiące placki z dyni
- Dynia (300 g)
- Jajko (2 szt.)
- Cebula czerwona (50 g)
- Czosnek (15 g)
- Mąka pszenna typ 1850 (150 g)
- Oliwa z oliwek (70 ml)
Przepis na chrupiące placki z dyni krok po kroku
Dynię obierz i zetrzyj na tarce o grubych oczkach.
Cebulę i czosnek obierz i zetrzyj na drobnych oczkach. Dodaj do dyni.
Dodaj mąkę, jajka i przyprawy, dokładnie wymieszaj.
Na patelni rozgrzej oliwę.
Łyżką wlewaj na patelnie małe porcje ciasta, formując z nich placuszki.
Smaż po 4 minuty z każdej strony lub do zarumienienia.
-
Polenta
-
Pasztet z cukinii
-
Sałatka z brokułem
-
Kleik ryżowy
-
Pizza margherita
-
Mamałyga
-
Szybka pizza
-
Placki z cukinii i marchewki
-
Pizza na suchych drożdżach
-
Lasagne ze szpinakiem
-
Fasola szparagowa z bułką tartą
-
Jajecznica na parze
-
Tortilla z jajecznicą
-
Fluffy pancakes
-
Jajka w sosie koperkowym
-
Pasta jajeczna ze szczypiorkiem
-
Ryż z pieczarkami
-
Placki z jogurtem greckim
-
Kolacja bez mięsa
Więcej informacji na temat chrupiących placków z dyni
Chrupiące placki z dyni to doskonały wybór na szybki i smaczny posiłek, w dodatku bardzo zdrowy. Nie wiesz jak je zrobić? Koniecznie sprawdź ten przepis.
Przepis na chrupiące placki z dyni to doskonały pomysł na obiad, czy na kolację. Robi się je z tartej dyni, dzięki temu są zupełnie jak ziemniaczane, lecz nieco bardziej zdrowe. To dlatego, że dynia ma mało kalorii, jest niezwykle lekkostrawna, a dodatkowo charakteryzuje się ciekawym smakiem. Przepis na placki z dyni na słono jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia placków potrzebne Ci tylko podstawowe produkty spożywcze, które bez problemu z najdziesz w każdym sklepie. Głównym jest oczywiście dynia. Te placki najlepiej jest zrobić ze świeżego warzywa, dlatego oczywiście idealnym momentem na ich przygotowanie będzie jesień, kiedy to warzywo jest łatwo dostępne na każdym straganie, czy w marketach.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić chrupiące placki z dyni, by były najlepsze, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. Placki można zarówno upiec, jak i usmażyć, dzięki czemu stanowią dość uniwersalną bazę. Dynia to warzywo niezwykle zdrowe, dlatego warto włączyć je do swojego codziennego menu, na co ten przepis zdecydowanie to ułatwia. Przede wszystkim jest warzywem niskokalorycznym i lekkostrawnym, jej miąższ ma wartość energetyczną około 30 kcal/100 g. Dynia wpływa m.in. na obniżenie za wysokiego ciśnienia tętniczego krwi, przez co wykazuje działanie kardioprotekcyjne. Dzięki obecności błonnika pokarmowego zapobiega zaparciom, a także obniża stężenie cholesterolu całkowitego we krwi. Ponadto dynia ma również działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Zbawiennie wpływa na pracę jelit i pobudza procesy trawienne. Wspomaga leczenie stanów zapalnych skóry oraz błon śluzowych. Wspiera również prawidłowe funkcjonowanie systemu immunologicznego, który jest niezbędny dla zachowania zdrowia całego organizmu. Jest też źródłem beta-karotenu, który jest potężnym antyoksydantem.
Alergeny w chrupiących plackach z dyni
Lista alergenów dla chrupiących placków z dyni przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 1850
Wartości odżywcze chrupiących placków z dyni
To zdrowa opcja, która dostarcza sporo witamin.
Energia i białka
(171g)
Węglowodany
(171g)
Tłuszcze
(171g)
Witaminy
(171g)
Składniki mineralne
(171g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.