Chrupiąca panierka do kurczaka
- Mąka pszenna typ 500 (300 g)
- Maślanka 1% (40 g)
Przepis na chrupiącą panierkę do kurczaka krok po kroku
W misce połącz ze sobą składniki na panierkę: mąkę, łyżeczkę soli i pieprzu, łyżeczka słodkiej papryki i czosnku granulowanego, do której dodaj maślankę.
Dobrze wymieszaj.
W tak przygotowanej panierce obtocz pokrojone w paski piersi kurczaka.
Smaż na głębokim oleju do zarumienienia.
Więcej informacji na temat chrupiącej panierki do kurczaka
Chrupiąca panierka do kurczaka to doskonały dodatek, który zwiększa smakowitość każdego mięsa. Jeśli chcesz stworzyć smaczną panierkę, sięgnij po ten przepis.
Przepis na chrupiącą panierkę do kurczaka to najlepsza opcja dla wszystkich osób, które szukają urozmaicenia. Jest pyszna, a przy tym przygotowuje się ją na bazie kilku prostych składników. Bez problemu można znaleźć panierkę w sklepie, jednak najlepsza jest ta domowa. Stworzona samodzielnie od podstaw ma mniej kalorii, ale również mniej nasyconych kwasów tłuszczowych. Możesz wykorzystać również ulubione przyprawy. Jeśli wolisz osiągnąć bardziej chrupiącą panierkę, możesz dodać do niej suchą bułkę lub pokruszone płatki kukurydziane. Taka opcja ma jednak więcej kalorii, więc nie sprawdzi się na diecie redukcyjnej. Do panierki najlepiej sprawdzi się mąka pszenna. Taka, której używasz na co dzień w kuchni. Nie musisz szukać specjalnych typów. Jeśli na co dzień sięgasz raczej po mąkę pełnoziarnistą, możesz też wykorzystać ten typ.
Kurczak to mięso, które doskonale sprawdza się w codziennej diecie. Jest zdrowe, tanie i lekkostrawne. W porównaniu z innymi mięsem udko z kurczaka charakteryzuje się sporą zawartością magnezu, sodu, wody i cholesterolu. Zawiera też dawkę fosforu, cynku i witaminy A. Ciemne mięso z udek kurczaka jest soczyste i pełne smaku. Wszystkie części kurczaka, a więc również uda, zawierają tryptofan − aminokwas odpowiedzialny za podnoszenie poziomu serotoniny − inaczej zwanej hormonem szczęścia.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić, chrupiącą panierkę samemu w domu, by była pyszna i dobra również dla początkujących osób, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. Możesz przygotować ją w kilka chwil. W dodatku wszystkie składniki bez problemu znajdziesz w każdym sklepie, ale również w swojej spiżarni. Wystarczy tylko mąka i Twoje ulubione przyprawy. Doskonale sprawdza się tutaj słodka papryka. Jej smak doskonale komponuje się z delikatnym mięsem kurczaka. Dodaj również czosnek granulowany dla lepszego smaku.
Alergeny w chrupiącej panierce do kurczaka
Lista alergenów dla chrupiącej panierki do kurczaka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Maślanka 1%
Wartości odżywcze chrupiącej panierki do kurczaka
To opcja, która zawiera dużo kalorii, dlatego nie sprawdzi się na diecie redukcyjnej.
Energia i białka
(85g)
Węglowodany
(85g)
Tłuszcze
(85g)
Witaminy
(85g)
Składniki mineralne
(85g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.