Chłodnik pomidorowy
- Pomidor (500 g)
- Cebula czerwona - 1 cebula (100 g)
- Ogórek - 2 sztuki (200 g)
- Czosnek - 2 ząbki (20 g)
- Masło - 2 łyżki (20 g)
- Bulion warzywny - 1 szklanka (250 ml)
Przepis na chłodnik pomidorowy krok po kroku
Pomidory sparz wrzątkiem i usuń skórę.
Wszystkie warzywa pokrój w mniejsze kawałki i zmiksuj na gładką masę.
Dodaj pomidory i zmiksuj jeszcze raz.
Dopraw do smaku ulubionymi ziołami i wlej bulion, zmiksuj ostatni raz.
Gotowy chłodnik przelej do większego naczynia i włóż do lodówki na 2-3 godziny.
-
Chłodnik
-
Chłodnik z botwiny
-
Chłodnik litewski
-
Chłodnik z buraka
-
Chłodnik koperkowy
-
Chłodnik ogórkowy
-
Chłodnik z buraczków
-
Salmorejo
-
Chłodnik na zimno
-
Chłodnik biały
-
Chłodnik z botwiny ogórka i rzodkiewki
-
Bułgarski chłodnik
-
Chłodnik ogórkowy z rzodkiewką
-
Chłodnik na maślance
-
Chłodnik z awokado
-
Chłodnik thermomix
-
Chłodnik
Więcej informacji na temat chłodnika pomidorowego
Chłodnik pomidorowy to zupa podawana na zimno. Chłodnik jest bardzo szybki i prosty w przygotowaniu, dodatkowo powstaje z kilku podstawowych składników, które bez problemu dostaniesz w każdym sklepie.
Poznaj mój smaczny przepis na chłodnik pomidorowy, który przygotujesz w kilka chwil.
Do jego przygotowania będą potrzebne Ci podstawowe składniki takie jak: pomidory, nie ma znaczenia czy skorzystasz z malinowych, czy ze zwykłych, chłodnik będzie pyszny w smaku. Oprócz pomidorów, czyli naszego głównego składnika będziesz potrzebować cebulę, ogórek, czosnek, masło i bulion. Dodatkowo możesz dodać odrobinę papryki, zupa będzie nieco bardziej pikantna.
Zatem, jak zrobić chłodnik pomidorowy?
Pomidory sparz wrzątkiem i obierz ze skóry, wszystkie warzywa pokrój w mniejsze kawałki i zmiksuj na gładką masę. Dodaj wcześniej pozbawione skóry pomidory i zmiksuj na gładką masę ponownie. W tym czasie dopraw nasz chłodnik do smaku Twoimi ulubionymi ziołami.
Nasz chłodnik pomidorowy, czyli hiszpańskie gazpacho powstaje bez użycia maślanki i śmietany, możesz jednak dodać odrobinę jako dodatek.
Tak przygotowany chłodnik odstaw do lodówki na kilka godzin.
Jest to najlepszy pomysł na posiłek w ciągu ciepłych i upalnych dni. Podczas wysokich temperatur, które coraz częściej występują w naszej strefie geograficznej, wielu z nas traci apetyt i zapomina o spożywaniu posiłków. Oczywiście nie jest to dobry pomysł, warto postawić wtedy na chłodne, orzeźwiające napoje i posiłki.
Dlatego zapamiętaj mój prosty przepis na obiad w ciepłe dni i wykorzystaj go.
Ten włoski chłodnik pełen pomidorów, przygotowywany na bazie warzyw będzie idealnym rozwiązaniem nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci.
Postaw na domowy posiłek pełen warzyw dla całej swojej rodziny, nie tylko w ciągu gorących i upalnych dni. Chłodnik możesz spożywać przez cały rok, najlepszy jednak jest wiosną i latem, gdy warzywa są świeże i mają dostęp do pełnego Słońca.
Dlatego przygotuj wszystkie potrzebne składniki i przyrządź smaczny chłodnik dla całej rodziny. Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w chłodniku pomidorowym
Lista alergenów dla chłodnika pomidorowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze chłodnika pomidorowego
Chłodnik podawaj ze śmietaną lub jogurtem greckim.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.