Składniki dla 4 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
sól
To będzie niezbędne
patelnia duża

Przepis na chlebek naan bez drożdży krok po kroku

Wszystkie składniki wraz ze szczyptą soli, połącz ze sobą, wyrób i uformuj kulę.

Pozostaw na 30 minut.

Po tym czasie podziel kulkę na 4 części.

Na podsypaną delikatnie mąką desce rozwałkuj ciasto na owalne placki.

Patelnię o grubym dnie mocno rozgrzej bez tłuszczu.

Każdy placek ułóż na patelni i smaż z obu stron do zarumienienia.

Chlebek naan bez drożdży podany na białym talerzu.
Chlebek naan bez drożdży - cechy przepisu
Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:

Informacje dietetyczne - chlebek naan bez drożdży

W skrócie
Kalorii w porcji
62 kcal
Wielkość
jednej porcji
21 g
Indeks glikemiczny
23

Wartości odżywcze chlebka naan bez drożdży

na 100g gotowej potrawy

To zdrowy dodatek do dań, który dostarczy cennych składników mineralnych.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(21g)
Energia (kcal)
299.59
62.91
Białko (g)
10.10
2.12

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(21g)
Węglowodany (g)
38.23
8.03
Węglowodany przyswajalne (g)
38.03
7.99

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(21g)
Tłuszcz (g)
12.65
2.66
Tłuszcze nasycone (g)
2.80
0.59
Tłuszcze nienasycone (g)
9.85
2.07

Składniki mineralne

Na 100g
Na porcję
(21g)
Sód (mg)
20.00
4.20
Wapń (mg)
303.41
63.72
Żelazo (mg)
3.17
0.67
Szacunkowy indeks glikemiczny chlebka naan bez drożdży 23
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w chlebku naan bez drożdży

Lista alergenów dla chlebka naan bez drożdży przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
    • Jogurt grecki 0% tłuszczu
  • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
    • Mąka pszenna typ 500
    • Proszek do pieczenia

Więcej informacji na temat chlebka naan bez drożdży

Chlebek naan bez drożdży to idealna opcja na smaczny dodatek do dań. Całość jest prosta, szybka w przygotowaniu i niezwykle sycąca. Idealna do zup, potrawek i gulaszy.

Przepis na chlebek naan bez drożdży to najlepszy wybór dla wszystkich miłośników orientalnych kuchni. Dowiesz się z niego jak przyrządzić ten indyjski chlebek w kilka chwil. Jest pyszny, a przy tym niedrogi i naprawdę ciekawy. Dzięki czemu całość zajmuje mało czasu, więc może być przygotowywana niezwykle często, tak jak w indyjskiej kuchni, gdzie gospodynie domowe przygotowują świeże pieczywo każdego dnia, czasami nawet kilka razy w ciągu doby, do różnych posiłków. Powstaje z niego wspaniały dodatek, który z łatwością zastąpi zwykły chleb. To alternatywa dla wszystkich osób, które uwielbiają nowinki kulinarne, zwłaszcza z różnych zakątków świata.

Do przygotowania tego chlebka można wykorzystać różne rodzaje mąki. Zwykle sięga się jednak po mąkę pszenną. Możesz wybierać zarówno tę o niskim typie, która jest delikatna i ma mało błonnika, jednak na diecie śmiało, można wykorzystać, również wersję pełnoziarnistą. Jest smaczna, a dostarcza nieco więcej witamin oraz minerałów, ma również niższy indeks glikemiczny.

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić chlebek naan bez drożdży, by był smaczny, szybki i naprawdę ciekawy, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Chlebek naan to jeden z najbardziej znanych elementów kuchni indyjskiej, który zalazł swoje miejsce nie tylko w towarzystwie orientalnych potraw. To pieczywo świetnie sprawdza się jako towarzysz również typowo polskich potraw. Świetnie sprawdzi się z pysznymi zupami, sałatkami, a nawet posmarowany masłem. W Indiach towarzyszy wszystkim dostępnym potrawom i jest alternatywą dla zwykłego chleba. To pieczywo jest tak popularne, że bywa zjadane na śniadanie z masłem w towarzystwie warzyw. Nic dziwnego, chlebek naan odznacza się fantastycznym smakiem, oryginalnym wyglądem i fakturą. Świetnie sprawdza się w każdym towarzystwie, słodkim, jak i słonym. To pieczywo niezwykle delikatne i bardzo puszyste.

Szacunkowy koszt przygotowania chlebka naan bez drożdży

Koszt składników
25.80
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Jogurt grecki 0% tłuszczu
30 ml
2.20
Za 180.0 ml
Liczba opakowań 1
0.37
Za 30 ml
Mąka pszenna typ 500
40 g
3.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.12
Za 40 g
Oliwa z oliwek
10 ml
20.00
Za 500.0 ml
Liczba opakowań 1
0.40
Za 10 ml
Proszek do pieczenia
5 g
0.60
Za 30.0 g
Liczba opakowań 1
0.10
Za 5 g
Koszt składników
25.80
Jak oceniasz przepis na chlebek naan bez drożdży
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób