Chlebek naan bez drożdży
- Jogurt grecki 0% tłuszczu (30 ml)
- Mąka pszenna typ 500 (40 g)
- Oliwa z oliwek (10 ml)
- Proszek do pieczenia (5 g)
Przepis na chlebek naan bez drożdży krok po kroku
Wszystkie składniki wraz ze szczyptą soli, połącz ze sobą, wyrób i uformuj kulę.
Pozostaw na 30 minut.
Po tym czasie podziel kulkę na 4 części.
Na podsypaną delikatnie mąką desce rozwałkuj ciasto na owalne placki.
Patelnię o grubym dnie mocno rozgrzej bez tłuszczu.
Każdy placek ułóż na patelni i smaż z obu stron do zarumienienia.
Więcej informacji na temat chlebka naan bez drożdży
Chlebek naan bez drożdży to idealna opcja na smaczny dodatek do dań. Całość jest prosta, szybka w przygotowaniu i niezwykle sycąca. Idealna do zup, potrawek i gulaszy.
Przepis na chlebek naan bez drożdży to najlepszy wybór dla wszystkich miłośników orientalnych kuchni. Dowiesz się z niego jak przyrządzić ten indyjski chlebek w kilka chwil. Jest pyszny, a przy tym niedrogi i naprawdę ciekawy. Dzięki czemu całość zajmuje mało czasu, więc może być przygotowywana niezwykle często, tak jak w indyjskiej kuchni, gdzie gospodynie domowe przygotowują świeże pieczywo każdego dnia, czasami nawet kilka razy w ciągu doby, do różnych posiłków. Powstaje z niego wspaniały dodatek, który z łatwością zastąpi zwykły chleb. To alternatywa dla wszystkich osób, które uwielbiają nowinki kulinarne, zwłaszcza z różnych zakątków świata.
Do przygotowania tego chlebka można wykorzystać różne rodzaje mąki. Zwykle sięga się jednak po mąkę pszenną. Możesz wybierać zarówno tę o niskim typie, która jest delikatna i ma mało błonnika, jednak na diecie śmiało, można wykorzystać, również wersję pełnoziarnistą. Jest smaczna, a dostarcza nieco więcej witamin oraz minerałów, ma również niższy indeks glikemiczny.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić chlebek naan bez drożdży, by był smaczny, szybki i naprawdę ciekawy, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Chlebek naan to jeden z najbardziej znanych elementów kuchni indyjskiej, który zalazł swoje miejsce nie tylko w towarzystwie orientalnych potraw. To pieczywo świetnie sprawdza się jako towarzysz również typowo polskich potraw. Świetnie sprawdzi się z pysznymi zupami, sałatkami, a nawet posmarowany masłem. W Indiach towarzyszy wszystkim dostępnym potrawom i jest alternatywą dla zwykłego chleba. To pieczywo jest tak popularne, że bywa zjadane na śniadanie z masłem w towarzystwie warzyw. Nic dziwnego, chlebek naan odznacza się fantastycznym smakiem, oryginalnym wyglądem i fakturą. Świetnie sprawdza się w każdym towarzystwie, słodkim, jak i słonym. To pieczywo niezwykle delikatne i bardzo puszyste.
Alergeny w chlebku naan bez drożdży
Lista alergenów dla chlebka naan bez drożdży przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt grecki 0% tłuszczu
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
Wartości odżywcze chlebka naan bez drożdży
To zdrowy dodatek do dań, który dostarczy cennych składników mineralnych.
Energia i białka
(21g)
Węglowodany
(21g)
Tłuszcze
(21g)
Składniki mineralne
(21g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.