Chipsy z piekarnika
- Ziemniaki późne (300 g)
- Oliwa z oliwek (45 ml)
- Sól (2 g)
Przepis na chipsy z piekarnika krok po kroku
Ziemniaki dokładnie wyszoruj ciepłą wodą.
Warzywa zetrzyj na mandolinie na cienkie plasterki.
Ziemniaki przełóż do miski, polej oliwą, posyp przyprawami i dokładnie wymieszaj.
Ziemniaki rozłóż na blaszce piekarnika wyłożonej papierem do pieczenia.
Piecz je w piekarniku nagrzanym do 250 st. C. przez 10 minut, aż się przyrumienią.
Ziemniaki odstaw do ostygnięcia.
-
Lawasz
-
Rolada szpinakowa
-
Churros
-
Ciasto dyniowe
-
Rogaliki drożdżowe
-
Bajaderki
-
Mochi
-
Kruche ciasto z rabarbarem i budyniem
-
Corn dog
-
Pieguski
-
Chlebek ziołowy
-
Ciasto francuskie na słono
-
Pączki serowe
-
Babeczki waniliowe
-
Chlebek ziołowy Thermomix
-
Cannoli
-
Sernikobrownie z truskawkami
-
Tamale
-
Przekąski na Halloween
Więcej informacji na temat chipsów z piekarnika
Chipsy z piekarnika to świetna opcja dla wszystkich miłośników tych słonych przekąsek, tylko w tym wydaniu są one znacznie zdrowsze, choć tak samo pyszne.
Przepis na chipsy z piekarnika to świetna opcja dla wszystkich miłośników prostych przekąsek o wspaniałym smaku. Chipsy to niezwykle popularna przekąska, którą lubią dzieci i dorośli. Ciężko wyobrazić sobie wieczór filmowy, czy imprezę bez ich dodatku. Na szczęście chipsy są bardzo łatwo dostępne w sklepach, w przeróżnych konfiguracjach smakowych. Jednak produkty dostępne w sklepie są niezwykle mocno przetworzone, a do tego przeładowane nadmiarem soli, tłuszczów trans i cukru. Wszystkie te składniki w nadmiarze prowadzą do chorób cywilizacyjnych, dlatego lepiej od nich stronić. Czy to oznacza, że należy więc na zawsze zrezygnować z chipsów? Wcale nie trzeba. Można bowiem przygotować swoje własne, zupełnie od podstaw w domu. Ich plusem jest zamiana smażenia w głębokim tłuszczu na pieczenie, dzięki czemu mają mniej kalorii, a smak i chrupkość pozostaje bez zmian. Dobra wiadomość jest też taka, że można przygotowywać je w nieskończonej ilości konfiguracji. Wystarczy zwiększyć ilość papryki, by powstały te paprykowe. Można dodać koperek i czosnek, by powstały chipsy o smaku twarożku. A zwiększenie ilości ostrej papryczki pozwala na stworzenie tych bardzo pikantnych.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić chipsy z piekarnika, by były smaczne, domowe, a przy okazji dobre dla zdrowia, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. Chipsy w domu można przygotować z dowolnych warzyw. Wspaniale sprawdzają się te na bazie buraka, czy marchewki, a także jarmużu. Jednak w tym przepisie znajdziesz inspirację na tradycyjne chipsy ziemniaczane. Ziemniaki to warzywa niezwykle popularne w Polsce. Zwykle goszczą na talerzach w formie ugotowanej z odrobiną koperku lub w postaci nieco przetworzonej — jako kluski i placki. Jednak ziemniak ma naprawdę dużo większy potencjał. Zwłaszcza w wersji chrupiącej i otulonej mnóstwem przypraw. A taki właśnie jest ziemniak po upieczeniu w piekarniku. To najlepsze domowe chipsy. Są tak pyszne, że ciężko jest przejść obok nich obojętnie. Ten przepis to dobre rozwiązanie nawet dla początkujących.
Alergeny w chipsach z piekarnika
Lista alergenów dla chipsów z piekarnika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na chipsy z piekarnika
Wartości odżywcze chipsów z piekarnika
To opcja, która zawiera mało wartości odżywczych, dlatego nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(87g)
Węglowodany
(87g)
Tłuszcze
(87g)
Witaminy
(87g)
Składniki mineralne
(87g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.