Chipsy z jarmużu
- Jarmuż - 1 paczka (150 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
Przepis na chipsy z jarmużu krok po kroku
Jarmuż opłucz i porwij na mniejsze części. Powycieraj i włóż do dużej miski.
W miseczce zmieszaj oliwę z solą, czosnkiem i papryką. Dokładnie wymieszaj.
Oliwę wlej do jarmużu i wymieszaj całość ręką.
Blachę piekarnika wyłóż papierem do pieczenia i poukładaj na niej liście jarmużu, by nie stykały się ze sobą.
Piecz w piekarniku nagrzanym do 150 stopni przez 7-8 minut.
Więcej informacji na temat chipsów z jarmużu
Chipsy z jarmużu to wspaniała alternatywa dla sklepowych produktów, pełnych utwardzonych tłuszczów i ogromnej ilości soli. Te chipsy w łatwy sposób pozwalają włączyć do swojej diety jarmuż, czyli warzywo bardzo wartościowe, które wciąż zbyt rzadko pojawia się w menu. Są niezwykle pyszne i bardzo chrupiące, z czego na pewno ucieszą się wszyscy fani słonych przekąsek. To idealny wybór dla osób na redukcji lub po prostu osób, które chcą sięgnąć po zdrowszą przekąskę do filmu.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić chipsy z jarmużu, które smakują wspaniale i są niezwykle chrupiące, to ten przepis będzie świetną inspiracją. Powstają z niego chipsy idealne. O odpowiedniej chrupkości i niezwykle intensywnym smaku. Najlepsze w nich jest to, że samemu można dostosować ilość soli i innych przypraw, by chipsy były odpowiednio smaczne, a przy tym zdrowe. To idealny wybór dla wszystkich osób, które ze względu na restrykcje żywieniowe nie mogą sięgać po sklepowe słone przekąski, choć bardzo je lubią.
Przepis na chipsy jarmużowe jest niezwykle łatwy i pozwala na zrobienie tej przekąski w ekspresowym tempie. Dzięki temu można je przygotować wtedy kiedy najdzie na nie ochota. To świetna opcja dla wszystkich, którzy nie przepadają za spędzaniem w kuchni zbyt dużo czasu, a także osób, które cenią sobie prostotę i minimalizm w kuchni. Te chipsy można zrobić już w kilka minut, z kilku produktów, które są łatwo dostępne w każdym sklepie.
Najlepiej robić je w piekarniku, wtedy są bardziej zdrową opcją niż z głębokiego tłuszczu. Pieczenie pozwala również na uzyskanie odpowiedniej struktury chipsa. Nie można jednak trzymać ich zbyt długo w piekarniku, gdyż wtedy stają się zbyt kruche i gorzkie. Jarmuż pieczony smakuje naprawdę wspaniale i będzie dobrym zamiennikiem tradycyjnych chipsów. Jest od nich również o wiele bardziej zdrowy.
Jeśli szukasz inspiracji na to jak upiec jarmuż, by był odpowiednio smaczny i chrupiący, a przy tym niesamowicie łatwy w przygotowaniu, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. To zdrowe chipsy z czosnkiem, solą i papryką, która na stałe mogą zastąpić te ziemniaczane z powodu wspaniałego smaku. Można je również przygotować z grilla.
Alergeny w chipsach z jarmużu
Lista alergenów dla chipsów z jarmużu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na chipsy z jarmużu
Wartości odżywcze chipsów z jarmużu
To świetna i zdrowsza alternatywa dla chipsów ze sklepu.
Energia i białka
(98g)
Węglowodany
(98g)
Tłuszcze
(98g)
Witaminy
(98g)
Składniki mineralne
(98g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.