Chińszczyzna z makaronem
- Piersi kurczaka bez skóry (600 g)
- Papryka czerwona - 1 duża sztuka (300 g)
- Ananas w puszce (150 g)
- Cebula - 1 mała sztuka (100 g)
- Mąka ziemniaczana (50 g)
- Makaron bezjajeczny (400 g)
- Olej sezamowy (100 ml)
- Orzechy arachidowe (ziemne) (100 g)
- Pomidory w puszce - 1 puszka (400 g)
Przepis na chińszczyzna z makaronem krok po kroku
Pierś z kurczaka pokrój w kostkę.
Paprykę oczyść z gniazd nasiennych i pokrój w paski.
Obierz cebulę z łupiny i posiekaj drobno.
Czosnek przeciśnij przez praskę.
Posiekaj papryczkę chilli wraz z pestkami.
Ananasa pokrój w kostkę.
W garnku zagotuj wodę i umieść makaron.
Gotuj przez 5-6 minut.
W woku rozgrzej olej sezamowy.
Zeszklij cebulę i czosnek.
Kurczaka obtocz w mące ziemniaczanej.
Dodaj kurczaka do woka i smaż przez 4-5 minut.
Dodaj pomidory z puszki, sos sojowy, przyprawę pięć smaków i wymieszaj.
Gotuj na wolnym ogniu przez 3-4 minuty.
Dodaj ugotowany makaron i wymieszaj.
Dopraw solą i dodaj ananasa oraz papryczkę chilli.
Podawaj w głębokim talerzu.
Posyp wierzch potrawy orzeszkami ziemnymi.
-
Makaron ze szpinakiem
-
Zapiekanka makaronowa
-
Zupa z soczewicy zielonej
-
Sałatka z makaronem
-
Łazanki
-
Sałatki z makaronem ryżowym
-
Makaron z cukinii
-
Makaron z kurczakiem
-
Pappardelle
-
Makaron ryżowy
-
Makaron z tuńczykiem
-
Zapiekanka gyros z makaronem
-
Makaron ze szpinakiem i serem feta
-
Makaron z cukinią
-
Makaron z pesto
-
Zupa pieczarkowa z makaronem
-
Makaron z krewetkami
-
Makaron ze szpinakiem i kurczakiem
-
Dania z makaronem
Więcej informacji na temat chińszczyzny z makaronem
Chińszczyzna z makaronem to bardzo dobry pomysł na obiad dla całej rodziny. Chińskie danie przygotować można na wiele różnych sposobów. Mięso podawać można w różnych sosach z dodatkiem orzechów lub nasion sezamu. Przepis na chińszczyznę z makaronem jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go przygotować. Do zrobienia potrawy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: pierś z kurczaka, papryka czerwona, ananas w puszce, czosnek, cebula, papryczka chilli, mąka ziemniaczana, makaron, olej sezamowy, orzechy ziemne, sos sojowy, przyprawa pięć smaków, pomidory w puszce, sól.
Jak zrobić chińszczyznę z makaronem? Pierś z kurczaka pokrój w kostkę. Paprykę oczyść z gniazd nasiennych i pokrój w paski. Obierz cebulę z łupiny i posiekaj drobno. Czosnek przeciśnij przez praskę. Posiekaj papryczkę chilli wraz z pestkami. Ananasa pokrój w kostkę. W garnku zagotuj wodę i umieść makaron. Gotuj przez 5-6 minut. W woku rozgrzej olej sezamowy. Zeszklij cebulę i czosnek. Kurczaka obtocz w mące ziemniaczanej. Dodaj kurczaka do woka i smaż przez 4-5 minut. Dodaj pomidory z puszki, sos sojowy, przyprawę pięć smaków i wymieszaj. Gotuj na wolnym ogniu przez 3-4 minuty. Dodaj ugotowany makaron i wymieszaj. Dopraw solą i dodaj ananasa oraz papryczkę chilli. Podawaj w głębokim talerzu. Posyp wierzch potrawy orzeszkami ziemnymi.
Orzechy arachidowe nie są tak naprawdę orzechami, lecz rośliną należącą do strączków. Zawierają dużo białka roślinnego. Są także bogate w witaminę B3, mają sporo błonnika wspomagającego prawidłową pracę układu pokarmowego i zawierają tłuszcze jedno- i wielonienasycone, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.
Podsumowując smaczna chińszczyzna to idealny pomysł na obiad dla Twojej rodziny. Możesz podawać ją z makaronem sojowym lub tradycyjnym pszennym makaronem. Najlepsza chińszczyzna sprawdzi się podana także podczas imprezy ze znajomymi. Chińszczyznę można przygotować w wersji bardziej lub mniej pikantnej. Danie jest dobre do spożycia od razu po przygotowaniu. Można je przechowywać w lodówce przez 1 dzień.
Alergeny w chińszczyźnie z makaronem
Lista alergenów dla chińszczyzny z makaronem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Makaron bezjajeczny
- sos sojowy
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Olej sezamowy
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy arachidowe (ziemne)
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- sos sojowy
W przepisie na chińszczyzna z makaronem nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- przyprawa pięć smaków
Wartości odżywcze chińszczyzny z makaronem
Chińszczyzna z makaronem to bardzo dobre źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Chińszczyzna jest daniem niskokalorycznym i bardzo dobrze sprawdza się w diecie redukcyjnej. Zawiera jednak dużą ilość węglowodanów prostych.
Energia i białka
(440g)
Węglowodany
(440g)
Tłuszcze
(440g)
Witaminy
(440g)
Składniki mineralne
(440g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.