Carpaccio z dzika
- Sarnina (400 g)
- Wino czerwone wytrawne (25 g)
- Czosnek (5 g)
- Oliwa z oliwek - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na carpaccio z dzika krok po kroku
Mięso umyj i osusz.
W misce wymieszaj przyprawy, drobno posiekany czosnek, miód, oliwę i wino.
Po tym czasie pokrój na cienkie plasterki.
Więcej informacji na temat carpaccio z dzika
Carpaccio z dzika, z polędwicy z sarny i innego mięsa zaliczanego do dziczyzny to pomysł na wykwintną przystawkę, która przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom dań mięsnych. Carpaccio z dziczyzny świetnie sprawdzi się jako przystawka lub przekąska podczas świąt, uroczystości, czy imprez rodzinnych. Mięso z dzika, sarny i dziczyzny jest bardzo delikatne, świetnie komponuje się z leśnymi przyprawami takimi jak owoce jałowca i jest cenione nawet wśród największych krytyków kulinarnych. Carpaccio to danie szybkie i łatwe w przygotowaniu, a mimo to smaczne, pyszne i dobre na każdą okazję. Przygotowując je z dziczyzny, trzeba jednak zwrócić uwagę na jakość mięsa. Powinno być przebadane weterynaryjne, ponieważ w przeciwnym razie, zjedzenie go w formie surowej niesie za sobą ryzyko poważnych dla zdrowia zakażeń pasożytniczych. Jak zrobić carpaccio z dzika, aby było naprawdę najlepsze? Koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz sprawdzony przepis. Oprócz surowego, przebadanego mięsa z dzika, sarny lub innej dziczyzny, potrzebne Ci będą wyłącznie składniki zalewy. Najlepiej sprawdzą się owoce jałowca, pieprz, miód, oliwa z oliwek oraz czerwone wytrawne wino. Po ich wymieszaniu powstanie pyszna, aromatyczna zalewa, która idealnie pasuje do dziczyzny. Warto zostawić w niej mięso na około 24 godziny, aby dokładnie przeszło smakiem i zapachem. Dlatego pamiętaj, że jest to danie wymagające czasu i nie przygotujesz go na ostatnią chwilę. Koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz przepis na carpaccio z dzika, sarny i dziczyzny.
Alergeny w carpaccio z dzika
Lista alergenów dla carpaccio z dzika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- Wino czerwone wytrawne
W przepisie na carpaccio z dzika nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- miód
Wartości odżywcze carpaccio z dzika
Surowego mięsa nie powinny jeść dzieci ani kobiety w ciąży.
Energia i białka
(40g)
Węglowodany
(40g)
Tłuszcze
(40g)
Witaminy
(40g)
Składniki mineralne
(40g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.