Carpaccio z buraka z sosem musztardowo miodowym
- Burak (1 g)
- Oliwa z oliwek (30 ml)
- Musztarda (10 g)
- Miód (10 g)
Przepis na carpaccio z buraka z sosem musztardowo miodowym krok po kroku
Buraki ugotuj w dużym garnku do miękkości ok.1 godzinę. Następnie ostudź je i obierz.
Buraki pokrój w cienkie plasterki i ułóż je na talerzu.
W małej miseczce zmieszaj ze sobą olej, miód i musztardę.
Sosem polej carpaccio.
Na koniec obficie przypraw pieprzem i solą.
-
Carpaccio z buraków
-
Carpaccio z buraka z fetą
-
Sos do carpaccio z buraka
-
Carpaccio z buraka z fetą i rukolą
-
Carpaccio z buraka gotowanego
-
Carpaccio z buraka z kozim serem
-
Klasyczne carpaccio
-
Carpaccio z buraka z sosem balsamicznym
-
Carpaccio z buraka z fetą i orzechami
-
Carpaccio z buraka z mozzarellą
-
Carpaccio z buraka
Więcej informacji na temat carpaccio z buraka z sosem musztardowo miodowym
Carpaccio z buraka z sosem musztardowo miodowym jest doskonałym pomysłem na lekką, ale jakże interesującą przystawkę. Całość jest prosta, smaczna i niezwykle zdrowa. Przypadnie do gustu zwłaszcza fanom słodko — ostrych połączeń.
Przepis na carpaccio z buraka z sosem musztardowo miodowym to doskonały pomysł na danie, które wspaniale sprawdzi się na imprezę. To zapewne najlepsza i najszybsza warzywna sałatka, o cudownym smaku i wspaniałym, niebanalnym sposobie podania. Idealnie nadaje się na wykwintne przyjęcia, czy imprezy rodzinne. Wygląda bardzo elegancko i dekoracyjnie. Buraki dostarczają sporo witamin, a także pierwiastków, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, takich jak wapń, miedź, molibden czy lit. Swój piękny kolor zawdzięczają antyoksydantom, które chronią organizm przed negatywnymi konsekwencjami stresu oksydacyjnego, w tym przed nowotworami. Buraki mają również bardzo dobry wpływ na układ krwionośny. Substancje zawarte w buraku mają również pozytywne działanie na procesy tworzenia czerwonych krwinek w organizmie. Dlatego warto by to warzywo gościło w codziennej diecie jak najczęściej. Carpaccio można też podać z mozzarellą, czy z kozim serem. Każda wersja nada burakom innego smaku i aromatu. Wszystkie są naprawdę pyszne.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić carpaccio z buraka z sosem musztardowo miodowym, by było pyszne i dobre dla zdrowia, to ten przepis sprawdzi się idealnie. To przystawka, idealna, pełna smaku i aromatu, a przy tym dobra dla zdrowia. W dodatku robi się ją tak prosto, że poradzi z nią sobie nawet początkujący kucharze. Zawsze się udaje i zachwyca wszystkich swoim niepowtarzalnym aromatem. Ten przepis na carpaccio z buraka jest bardzo łatwy, całe danie można przygotować w ekspresowym tempie. Najlepiej korzystać z buraka gotowanego, jednak gdy chce się przyspieszyć cały proces, dobrze jest użyć już ugotowanych warzyw, które można dostać w każdym markecie. Całość pięknie dopełnia aromatyczny sos, który podkreśla wszystkie nuty smakowe tego dania.
Alergeny w carpaccio z buraka z sosem musztardowo miodowym
Lista alergenów dla carpaccio z buraka z sosem musztardowo miodowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda
Wartości odżywcze carpaccio z buraka z sosem musztardowo miodowym
To opcja pełna witamin i błonnika, więc może pojawiać się w menu często.
Energia i białka
(113g)
Węglowodany
(113g)
Tłuszcze
(113g)
Witaminy
(113g)
Składniki mineralne
(113g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.