Carpaccio z buraka gotowanego
- Burak (210 g)
- Oliwa z oliwek (30 ml)
- Ocet balsamiczny (15 ml)
- Limonka (7 g)
Przepis na carpaccio z buraka gotowanego krok po kroku
Buraki ugotuj w dużym garnku do miękkości ok. godzinę. Następnie ostudź je i obierz.
Buraki pokrój w cienkie plasterki i ułóż je na talerzu.
W małej miseczce zmieszaj ze sobą olej, ocet balsamiczny, sok z cytryny, sól i pieprz.
Sosem polej carpaccio. Na koniec obficie przypraw pieprzem.
-
Carpaccio z buraków
-
Carpaccio z buraka z fetą
-
Sos do carpaccio z buraka
-
Carpaccio z buraka z fetą i rukolą
-
Carpaccio z buraka z sosem musztardowo miodowym
-
Carpaccio z buraka z kozim serem
-
Klasyczne carpaccio
-
Carpaccio z buraka z sosem balsamicznym
-
Carpaccio z buraka z fetą i orzechami
-
Carpaccio z buraka z mozzarellą
-
Carpaccio z buraka
Więcej informacji na temat carpaccio z buraka gotowanego
Carpaccio z buraka gotowanego to doskonała opcja zwłaszcza dla osób, które kochają warzywne dania. Sprawdzi się świetnie jako sałatka, ale też przystawka na imprezę.
Przepis na carpaccio z buraka gotowanego to doskonała opcja dla wszystkich, którzy kochają proste dania. Będzie idealnym pomysłem zwłaszcza na jesień i zimę, kiedy dostępne są niezwykle smaczne buraki. Ma lekko słodkawy smak, który wspaniale komponuje się z oliwą. Będzie świetnym wyborem na szybką przystawkę. Całość można zrobić w kilkanaście chwil, jednak to nie szybkość przygotowania jest jej największym plusem, a jej smak i właściwości zdrowotne. Ta potrawa to prawdziwa skarbnica witamin. Głównie z powodu naprawdę sporej ilości buraka w środku. Buraki dostarczają sporo witamin, a także pierwiastków, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, takich jak wapń, miedź, molibden czy lit. Swój piękny kolor zawdzięczają antyoksydantom, które chronią organizm przed negatywnymi konsekwencjami stresu oksydacyjnego, w tym przed nowotworami. Buraki mają również bardzo dobry wpływ na układ krwionośny. Substancje zawarte w buraku mają również pozytywne działanie na procesy tworzenia czerwonych krwinek w organizmie. Dlatego warto by to warzywo gościło w codziennej diecie jak najczęściej.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić carpaccio z buraka gotowanego, które będzie smaczne, a przy okazji niezwykle łatwe, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. To pomysł na danie wyjątkowo proste, ale też tak pyszne, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie. Duża ilość warzyw powoduje, że jest to idealny posiłek dla osób dbających o szczupłą sylwetkę, a także dla tych, którzy chcą jeść bardziej zdrowe i naturalne posiłki. Burak, który gra w tej potrawie pierwsze skrzypce to skarbnica witamin i składników odżywczych. Wspiera układ krwionośny, a także pracę wątroby. Będzie idealnym wyborem dla osób cierpiących z powodu anemii. Ta przystawka to świetny i naprawdę pyszny sposób, by zwiększyć udział tego bardzo zdrowego warzywa w diecie. W dodatku robi się ją tak prosto, że poradzi z nią sobie nawet początkujący kucharz. Zawsze się udaje i zachwyca wszystkich swoim niepowtarzalnym aromatem.
Alergeny w carpaccio z buraka gotowanego
Lista alergenów dla carpaccio z buraka gotowanego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na carpaccio z buraka gotowanego
Wartości odżywcze carpaccio z buraka gotowanego
To opcja pełna witamin i błonnika, więc może pojawiać się w menu często.
Energia i białka
(66g)
Węglowodany
(66g)
Tłuszcze
(66g)
Witaminy
(66g)
Składniki mineralne
(66g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.