Campari drink
- Campari (40 ml)
- Sok pomarańczowy 100% (120 ml)
- Lód (90 g)
- Pomarańcza - plaster (40 g)
Przepis na campari drinka krok po kroku
Do szklanki wsypujemy lód.
Wlewamy campari.
Dopełniamy sokiem pomarańczowym.
Dekorujemy plastrem pomarańczy.
-
Cosmopolitan
-
Blue curacao
-
Sex on the beach drink
-
Krwawa mary
-
Long island drink
-
Bloody mary
-
White russian
-
Moscow mule
-
Drinki z blue curacao
-
Blue lagoon drink
-
Espresso martini
-
Kolana pszczoły
-
Wściekły pies
-
Drink z sokiem pomarańczowym
-
Black russian
-
Drink z blue kurakao
-
U boot drink
-
Drink z truskawkami
-
Drinki z wódką
Więcej informacji na temat campari drinka
Campari drink to bardzo prosty drink na bazie włoskiego, czerwonego campari z dodatkiem soku pomarańczowego. Jeśli szukasz informacji jak zrobić drinka campari to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Potrzebne są tylko dwa składniki, trochę lodu i pyszny drink będzie gotowy.
Cierpki smak drinka powoduje, że dodaje on orzeźwienia. Dlatego tak chętnie wybierany jest w ciepłe, letnie popołudnia. Sprawdzi się również w chłodniejsze dni, gdy pojawi się potrzeba wrócenia wspomnieniami do wakacyjnych dni.
Campari to gorzki likier produkowany w Mediolanie. Zawiera około 20-25% alkoholu. Swoją nazwę otrzymał od pierwszego producenta tego trunku- Gaspare Campari. Jego historia sięga 1860 roku. Campari jest jednym z najbardziej rozpoznawanych alkoholi, ze względu na swój kolor. Swój smak zawdzięcza kompozycji z ponad 60 naturalnych składników: ziół, przypraw, kory i skórki owoców. Na skład campari składa się m.in. żeń-szeń, rabarbar, skórka z pomarańczy, chinina i gorzkie zioła. Produkuje się go przez zalanie roślinnych składników wrzątkiem i dodanie spirytusu rektyfikowanego. Po filtracji miesza się go z cukrem. Całkowitą recepturę zna tylko jedna osoba na świecie- Luca Garavoglia. Przy produkcji pomaga mu jeszcze osiem osób, które nie znają pełnej receptury. Do 2006 r. czerwone campari uzyskiwało swój kolor z koszeliny- barwnika uzyskiwanego z owadów.
Campari można pić samodzielnie lub z różnymi dodatkami: lodem, wodą sodową, sokami, cytrusami. Nasz pyszny przepis na drinka campari opiera się na drinku znanym pod nazwą Orange Campari. W nim również campari podawane jest z sokiem pomarańczowym. Istotne w tym przepisie są proporcje, ze względu na gorzkawy smak użytego trunku. Campari samo w sobie jest mocno gorzkie, dlatego do przełamania tego smaku używa się soku z pomarańczy. Aby uzyskać dobry smak drinka należy użyć 40 ml likieru i 120 ml soku, najlepiej z koncentratu. Jest to włoska odpowiedź na polski drink, gdzie campari zastępowane jest wódką.
Campari drink to świetne rozwiązanie jeśli szukasz czegoś wyjątkowego.
Alergeny w campari drinku
Lista alergenów dla campari drinka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na campari drinka
Wartości odżywcze campari drinka
Kobiety w ciąży absolutnie nie mogą spożywać alkoholu.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.