Burrito z ryżem
- Tortilla pełnoziarnista - 3 sztuki (186 g)
- Ryż biały gotowany (100 g)
- Fasola czerwona (160 g)
- Kukurydza konserwowa (160 g)
- Papryka czerwona - 1 sztuka (240 g)
- Pomidory w puszce (300 g)
- Cebula czerwona - 1 mała sztuka (50 g)
- Oliwa z oliwek - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na burrito z ryżem krok po kroku
Cebulę drobno posiekaj, paprykę pokrój w kostkę, kukurydzę i fasolę odsącz z zalewy.
Na patelni rozgrzej oliwę, dodaj cebulę i paprykę i chwilę podsmażaj.
Dodaj wszystkie pozostałe składniki farszu i wymieszaj. Dopraw.
Farsz wykładaj na tortille i zawijaj burrito.
Więcej informacji na temat burrito z ryżem
Wegetariańskie burrito z ryżem i z czerwoną fasolą to pyszne danie wywodzące się z kuchni meksykańskiej, które sprawdzi się na wiele okazji. To świetny pomysł na obiad lub kolację dla całej rodziny, można też zaserwować je w formie przystawki na przykład na imprezę w gronie znajomych. Burrito z ryżem i warzywami jest dobre i smaczne, zarówno na ciepło, jak i na zimno, dlatego możesz śmiało zabrać je w lunch boxie do pracy lub dać dzieciom do szkoły. Mimo że jest to danie całkowicie wegetariańskie i wegańskie, jest jednocześnie bardzo sycące, smaczne i odżywcze, dlatego na pewno zadowoli również wszystkich tych, którzy nie wyobrażają sobie obiadów bez mięsa. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić burrito z ryżem i warzywami koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz sprawdzony przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Aby przygotować najlepsze burrito z ryżem i warzywami po meksykańsku potrzebne Ci będą placki tortilli, ugotowany biały ryż np. basmati lub jaśminowy oraz ulubione warzywa. Najlepiej sprawdzają się te typowe dla kuchni meksykańskiej - czerwona fasola, kukurydza, sos pomidorowy, czerwona papryka i czerwona cebula. Nie ma tu jednak żadnych ograniczeń, a do farszu możesz dodać wszystkie warzywa, które akurat zalegają Ci w lodówce. Tortille do burrito możesz przygotować samodzielnie z wody, mąki, odrobiny oleju i soli lub kupić gotowe. Dzięki drugiej opcji można zaoszczędzić sporo czasu, pamiętaj jednak, aby zwrócić uwagę na skład produktu i wybrać tortillę na mące pełnoziarnistej. Przepis na burrito z ryżem jest bardzo prosty i szybki. Bez problemu sobie z nim poradzisz, nawet jeśli nie masz większego doświadczenia kulinarnego. Zajmie Ci to maksymalnie pół godziny, a jedyne co musisz zrobić to ugotować ryż, pokroić i podsmażyć warzywa, wymieszać wszystkie składniki farszu i zawijać burrito. To świetne danie dla wszystkich miłośników kuchni meksykańskiej, ale nie tylko. Koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz sprawdzony przepis na najlepsze burrito z ryżem.
Alergeny w burrito z ryżem
Lista alergenów dla burrito z ryżem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- tortilla pełnoziarnista
Wartości odżywcze burrito z ryżem
Wybierając gotową tortillę ze sklepu najlepiej wybrać tą na bazie mąki pełnoziarnistej.
Energia i białka
(430g)
Węglowodany
(430g)
Tłuszcze
(430g)
Witaminy
(430g)
Składniki mineralne
(430g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.