Burgery z grilla
- Mięso mielone wołowe (300 g)
- Cebula - 1 średnia sztuka (100 g)
- Jajko (3 szt.)
Przepis na burgery z grilla krok po kroku
Mięso włóż do dużej miski i wbij jajka do środka.
Cebulę umyj, obierz z pierwszych warstw i pokrój w drobną kostkę. Dodaj do mięsa.
Mięso przypraw solą, pieprzem, ziołami, czosnkiem, papryką i vegetą. Wymieszaj wszystko dokładnie, najlepiej ręką. Następnie uformuj z mięsa duże, płaskie kotlety.
Na rozgrzany grill elektryczny umieść uformowane kotlety i grilluj z każdej strony, tak by były rumiane, około 15 minut. Gotowe kotlety możesz zjeść same lub w bułce z ulubionymi warzywami.
-
Hamburgery
-
Burgery
-
Burger drwala
-
Wołowina po burgundzku
-
Mięso na burgery
-
Burger z buraków
-
Sos do burgera
-
Mini hamburgery
-
Vege burger
-
Mięso na hamburgery
-
Burger domowy
-
Sos hamburgerowy
-
Burgery z kurczaka
-
Burger wegetariański
-
Burger z kurczakiem
-
Burger wegański
-
Burger wieprzowy
-
Burger z indyka
-
Burgery
Więcej informacji na temat burgerów z grilla
Burgery z grilla są pyszną i aromatyczną propozycją na danie z rusztu, które świetnie sprawdzi się podczas przyjęć, a także spotkań w gronie rodziny. Są bardzo pożywne i sycące.
Hamburger z grilla dzięki dużej ilości aromatycznych przypraw jest smaczny i wprost rozpływa się w ustach. Ma wspaniałą fakturę, jest przy tym bardzo miękki i soczysty. Na pewno zasmakuje wszystkim smakoszom mięs.
Burgery wołowe z grilla wspaniale smakują same, a także w bułce z ulubionymi warzywami i smakowitym sosem. W dodatku są domowe, a to sprawia, że choć smakują jak z ulubionej restauracji, to są znacznie zdrowsze i lżejsze.
Mięso do burgerów powinno być dobrej jakości, dzięki temu uzyskamy najlepszy smak. Najlepiej skorzystać z mięsa mielonego, które łączy się z jajkiem. W tej wersji nie dodaje się bułki tartej, dlatego są one bezglutenowe i świetnie sprawdzą się na diecie ketogennej, czy paleo.
Te burgery są tradycyjnie amerykańskie, jednak dodatek drobno pokrojonej cebulki sprawia, że zyskują one polskiego wyrazu. Idealnie nadają się jako pyszny i pełnowartościowy mięsny dodatek do obiadu, czy kolacji, który zasmakuje nawet najbardziej wybrednemu krytykowi.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić burgery z grilla, które będą pyszne, a do tego miękkie i soczyste w środku, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Mięso dzięki cebuli zyskuje naprawdę świetnego, lekko słodkawego smaku, a czosnek i ostra papryka nadają mu wyjątkowego charakteru. Dodatek kminku sprawia, że mięso jest łatwiej strawne.
Kotlety są naprawdę pyszne i pięknie się prezentują, a najlepsze w nich jest to, że mięso nie jest suche.
Przepis jest naprawdę łatwy, a danie można przygotować bardzo szybko, dzięki temu będzie idealny dla osób zapracowanych. Pokazuje on jak grillować burgery w sposób bardzo łatwy i szybki.
Burgery najlepiej wykonywać z mięsa wołowego, ponieważ świetnie łączy się ono z podaną mieszanką przypraw. Dodatkowo ten rodzaj mięsa jest bogaty w białko i żelazo hemowe. Sprawdzi się idealnie dla osób, które cierpią z powodu anemii.
Alergeny w burgerach z grilla
Lista alergenów dla burgerów z grilla przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- vegeta
Wartości odżywcze burgerów z grilla
Energia i białka
(110g)
Węglowodany
(110g)
Tłuszcze
(110g)
Witaminy
(110g)
Składniki mineralne
(110g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.