Burgery
- Mięso mielone wołowe (500 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Jajko (1 szt.)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
Przepis na burgery krok po kroku
Cebulę obierz i pokrój w drobną kostkę.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż cebulę, by była zarumieniona.
Mięso mielone dodaj do miski, dorzuć cebulę i wbij jajko.
Masę mięsną dopraw solą, pieprzem, kminkiem, czosnkiem i gałką.
Ręką wymieszaj masę i uformuj płaskie kotlety.
Patelnię grillową porządnie nagrzej i układaj na niej uformowane kotlety.
Smaż po 4 minuty z każdej strony.
-
Hamburgery
-
Burger drwala
-
Wołowina po burgundzku
-
Mięso na burgery
-
Burger z buraków
-
Sos do burgera
-
Mini hamburgery
-
Vege burger
-
Mięso na hamburgery
-
Burger domowy
-
Sos hamburgerowy
-
Burgery z kurczaka
-
Burger wegetariański
-
Burger z kurczakiem
-
Burger wegański
-
Burger wieprzowy
-
Burger z indyka
-
Burgery z ciecierzycy
-
Burgery
Więcej informacji na temat burgerów
Burgery to idealny pomysł na pyszne i szybkie danie dla całej rodziny. Są niezwykle aromatyczne i na pewno przypadną do gustu wszystkim miłośnikom dań typu fast food. Można je zjadać same lub w towarzystwie frytek, a także w bułce z dodatkiem warzyw i ulubionego sosu. Dzięki dużej ilości wariantów nigdy się nie nudzą.
Kotlet do burgera robi się naprawdę łatwo. W kilka chwil powstaje pyszny dodatek, który odmieni cały twój posiłek. To wszystko za sprawą dużej ilości aromatycznych przypraw.
Składniki do burgera powinny być jak najlepszej jakości. Ten kotlet smakuje najlepiej ze świeżego mięsa, najlepiej wołowego. Oczywiście można również użyć innego rodzaju mięsa. W wersji bardziej fit można je zrobić z kurczaka lub indyka, wtedy będą mniej kaloryczne, choć nie tak smaczne.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić kotlety na burgery, które będą naprawdę pyszne i pełne aromatu, to ten przepis idealnie się sprawdzi. Dzięki niemu dowiesz się jak przygotować burgera w łatwy i bardzo szybki sposób.
Ten burger wolowy na patelni jest bardzo soczysty w środku. Ze względu na grillowanie mięso nie robi się suche, ani zbyt przypieczone. Dlatego będzie świetnym wyborem dla osób, które lubią dobrze zgrillowane mięso, jednak takie, które nie traci swojego smaku, aromatu i faktury.
To danie jest tak dobre, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie. Idealna kompozycja świeżego mielonego mięsa wołowego, ostrej cebuli, a także aromatycznego czosnku sprawiają, że ten kotlet, choć prosty smakuje wybornie. Pasuje do wielu różnych dodatków i można z niego stworzyć pełnowartościowy posiłek, który smakiem i wyglądem przypomina te z najlepszych restauracji. To prawdziwe amerykańskie burgery, które zasmakują każdemu miłośnikowi mięsnych dań.
Jeśli szukasz inspiracji na to jak smażyć burger wołowy, by był soczysty, pyszny i dobrze przygotowany, to ten przepis będzie idealny. Mięso świetnie łączy się z jajkiem i smażoną cebulką. Tak przygotowana wołowina do burgerów sprawia, że kotlet rozpływa się w ustach. To najlepiej przygotowany burger.
Alergeny w burgerach
Lista alergenów dla burgerów przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze burgerów
Burgery nie powinny pojawiać się zbyt często w diecie ze względu na dużą zawartość czerwonego mięsa, jeśli się jednak pojawią warto zadbać, by były podane z dużą ilością warzyw.
Energia i białka
(227g)
Węglowodany
(227g)
Tłuszcze
(227g)
Witaminy
(227g)
Składniki mineralne
(227g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.