Burger z kurczakiem
- Bułka pszenna - 2 sztuki (100 g)
- Piersi kurczaka bez skóry (200 g)
- Mleko 3,2% (50 ml)
- Mąka pszenna typ 500 (20 g)
- Jajko (1 szt.)
- Bułka tarta (50 g)
- Olej rzepakowy - do smażenia (50 ml)
- Sałata - 4 iście (25 g)
- Pomidor - 1 średnia sztuka (200 g)
- Cebula czerwona - 1 mała sztuka (50 g)
- Awokado - pół małej sztuki (70 g)
- Ketchup (40 g)
Przepis na burger z kurczakiem krok po kroku
Filet z kurczaka podzielna dwa cienkie kotlety i rozbij je.
Mięso z kurczaka dopraw solą oraz pieprzem.
Do jednego talerza wybij jajko i roztrzep je z dodatkiem soli. Do drugiego talerza wlej mleko, do trzeciego talerza wsyp bułkę tartą. Do czwartego talerza wsyp mąkę.
Na patelni rozgrzej olej.
Filety drobiowe namocz w mleku, następnie obtocz je w mące, następnie w jajku i na koniec w bułce tartej.
Tak przygotowane kotlety smaż na średnim ogniu przez około 3 minuty z każdej strony (do uzyskania złotego koloru).
Liście sałaty umyj, pomidory umyj i pokrój w plastry.
Cebulę obierz i pokrój w talarki. Awokado obierz, usuń z niego pestkę i miąższ rozgnieć widelcem.
Bułki przekrój na pół i podpiecz na rozgrzanej patelni.
Dolną połówkę bułki posmaruj ketchupem, połóż na nim sałatę, kotleta, plastry pomidora, plastry cebuli oraz guacamole.
Na wierzch guacamole ułóż górną część bułki.
Gotowe burgery z kurczakiem podawaj na ciepło bezpośrednio po przygotowaniu.
-
Hamburgery
-
Burgery
-
Burger drwala
-
Wołowina po burgundzku
-
Mięso na burgery
-
Burger z buraków
-
Sos do burgera
-
Mini hamburgery
-
Vege burger
-
Mięso na hamburgery
-
Burger domowy
-
Sos hamburgerowy
-
Burgery z kurczaka
-
Burger wegetariański
-
Burger wegański
-
Burger wieprzowy
-
Burger z indyka
-
Burgery z ciecierzycy
-
Burgery
Więcej informacji na temat burgera z kurczakiem
Burger z kurczakiem to doskonały pomysł na obiad dla rodziny. Zdrowy burger stanowi dobre rozwiązanie do przygotowania fast-foodów w wersji domowej. Przepis na burgery z kurczakiem jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania fit burgerów potrzebne będą następujące produkty spożywcze: bułki pszenne, pierś z kurczaka, mleko, mąka pszenna, jajko, bułka tarta, olej rzepakowy, sałata, pomidor, cebula czerwona, awokado, ketchup, sól, pieprz. Kotlety do burgerów możesz przygotować również z mięsa mielonego.
Jak zrobić burgery z kurczakiem? Filet z kurczaka podzielna dwa cienkie kotlety i rozbij je. Mięso z kurczaka dopraw solą oraz pieprzem. Do jednego talerza wybij jajko i roztrzep je z dodatkiem soli. Do drugiego talerza wlej mleko, do trzeciego talerza wsyp bułkę tartą. Do czwartego talerza wsyp mąkę. Na patelni rozgrzej olej. Filety drobiowe namocz w mleku, następnie obtocz je w mące, następnie w jajku i na koniec w bułce tartej. Tak przygotowane kotlety smaż na średnim ogniu przez około 3 minuty z każdej strony (do uzyskania złotego koloru). Liście sałaty umyj, pomidory umyj i pokrój w plastry. Cebulę obierz i pokrój w talarki. Awokado obierz, usuń z niego pestkę i miąższ rozgnieć widelcem. Bułki przekrój na pół i podpiecz na rozgrzanej patelni. Dolną połówkę bułki posmaruj ketchupem, połóż na nim sałatę, kotleta, plastry pomidora, plastry cebuli oraz guacamole. Na wierzch guacamole ułóż górną część bułki. Gotowe burgery z kurczakiem podawaj na ciepło bezpośrednio po przygotowaniu.
Awokado jest owocem, które dostarcza do organizmu dużych ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3. Awokado jest także źródłem magnezu, cynku, miedzi, manganu, potasu, fosforu, wapnia, błonnika pokarmowego oraz witamin A, C, E, K oraz niektórych witamin z grupy B.
Podsumowując domowe burgery z kurczakiem stanowią doskonałą propozycję na smaczny obiad dla całej rodziny. Wykorzystanie mięsa z piersi kurczaka sprawia, że danie jest dobrym źródłem białka zwierzęcego. Dodatkowo wykorzystanie świeżych warzyw dostarczy składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Alergeny w burgerze z kurczakiem
Lista alergenów dla burgera z kurczakiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka pszenna
- Mąka pszenna typ 500
- Bułka tarta
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze burgera z kurczakiem
Burgery z kurczakiem to doskonała propozycja na domowy Fast-Food. Burger świetnie sprawdzi się jako danie obiadowe lub kolacyjne.
Energia i białka
(450g)
Węglowodany
(450g)
Tłuszcze
(450g)
Witaminy
(450g)
Składniki mineralne
(450g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.