Buraki w zalewie octowej
- Buraki gotowane (1000 g)
- Ocet winny - pół szklanki (125 ml)
- Sól - 1 łyżka (10 g)
- Cukier - 1 łyżka (10 g)
Przepis na buraki w zalewie octowej krok po kroku
Buraki pokrój w plastry i ułóż w słoikach.
Zalej gorącą zalewą 1 l wody, octu, soli, cukru i przypraw.
Szczelnie zakręć i pasteryzuj ok. 20 minut.
-
Kiszone buraki
-
Buraczki z papryką
-
Buraczki z papryką na zimę
-
Buraki z papryką na zimę
-
Buraczki w zalewie octowej
-
Kiszenie barszczu czerwonego
-
Buraki do słoików na barszcz
-
Ćwikła na zimę
-
Sałatka z buraków i papryki
-
Buraki z papryką do słoików
-
Buraczki marynowane
-
Buraczki z chrzanem na zimę
-
Ćwikła z chrzanem do słoików
-
Buraczki w zalewie
-
Buraczki z chrzanem do słoików
-
Zakwas z buraków czerwonych
-
Buraczki na zimę z cebulą
-
Sałatka z kiszonych buraków do słoików
-
Buraki na zimę
Więcej informacji na temat buraków w zalewie octowej
Buraki w zalewie octowej to doskonała propozycja na przetwory na zimę. Buraki to warzywa o wysokiej wartości odżywczej, ponieważ znajdziemy w nich spore ilości witamin i składników mineralnych oraz substancji o działaniu bioaktywnym, wspierającym zdrowie, dlatego zdecydowanie warto znaleźć dla nich miejsce w swojej diecie. Buraki w zalewie octowej stanowią doskonały dodatek do wielu sałatek, surówek, dań głównych, czy kanapek, zwłaszcza kiedy nie ma możliwości wykorzystania świeżych warzyw. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić buraki w zalewie octowej koniecznie poznaj nasz przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Aby przygotować te przetwory nie potrzebujesz ani dużego doświadczenia w kuchni, ani wyszukanych składników, czy zaawansowanego sprzętu. Dla ułatwienia i w ramach oszczędności czasu możesz wykorzystać gotowe, pakowane próżniowo, już ugotowane buraki - dzięki temu będzie konieczności ich samodzielnego obierania i gotowania. Kupując gotowe buraki wystarczy że pokroisz je w plastry lub paski, a jeśli są małe, możesz wykorzystać je całe. Zalewa octowa powstaje z zaledwie kilku składników - wody, octu, soli, cukru oraz przypraw. Smak buraczków w occie zależy od przypraw, których użyjesz do ich przygotowania. Przepis na zalewę octową do buraczków możesz dowolnie modyfikować w zależności od tego jakie smaki preferujesz na co dzień. Możesz indywidualnie dopasować ilość dodanego soli i cukru, jeśli lubisz ostre, pikantne smaki, możesz dodać czosnek lub papryczki chilli. Aby przygotować te przetwory wystarczy, że umieścisz w słoikach buraki, zalejesz je zalewą z gorącej wody, octu, soli, cukru i przypraw, szczelnie zamkniesz i za pasteryzujesz przez około 20 minut. To wszystko! Jak widzisz jest to przepis na przetwory z którymi można się uporać nawet w 30 minut. Koniecznie poznaj nasz przepis na buraki w zalewie octowej i wypróbuj je w swojej kuchni.
Alergeny w burakach w zalewie octowej
Lista alergenów dla buraków w zalewie octowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- Ocet winny
Wartości odżywcze buraków w zalewie octowej
Warto zwrócić uwagę na ilość dodawanej soli, aby nie była zbyt duża - to wskazówka przede wszystkim dla osób chorujących na nadciśnienie.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.