Buraki na zimę w całości
- Burak (1000 g)
- Cukier (100 g)
- Ocet spirytusowy (125 ml)
- Sól (3 g)
Przepis na buraki na zimę w całości krok po kroku
Buraki umyj, obierz i ugotuj do miękkości.
Do słoików włóż liście laurowe (po 1-2), ziarna pieprzu (po 3-4) i gorczycę (kilka ziarenek).
Do garnka wlej 1,5 szklanki wody, cukier, ocet i sól. Zagotuj.
Wlej zalewę do słoików i zakręć słoiki. Ostudź.
Pasteryzuj przez 15 minut. Ostudź.
-
Kiszone buraki
-
Buraczki z papryką
-
Buraczki z papryką na zimę
-
Buraki z papryką na zimę
-
Sałatka z gotowanych buraków
-
Kiszenie barszczu czerwonego
-
Buraki w zalewie octowej
-
Buraczki w zalewie octowej
-
Botwina do słoika
-
Buraki do słoików na barszcz
-
Ćwikła na zimę
-
Sałatka z buraków i papryki
-
Buraczki marynowane
-
Buraczki w zalewie
-
Buraki z papryką do słoików
-
Buraczki z chrzanem na zimę
-
Ćwikła z chrzanem do słoików
-
Buraczki z chrzanem do słoików
-
Buraki do słoików na zimę
Więcej informacji na temat buraków na zimę w całości
Buraki na zimę w całości to doskonały sposób na przetwory, które zdecydowanie ułatwiają gotowanie. Takie buraczki świetnie sprawdzają się do wigilijnego barszczu.
Przepis na buraki na zimę w całości to najlepsze rozwiązanie na proste przetwory. Oczywiście głównym składnikiem jest burak. To warzywa, które potrzebuje odpowiedniego towarzystwa, by dobrze smakować. Jednak warto zadbać o to, by często pojawiało się w menu. Jest niezwykle zdrowym wyborem. Dzięki bogactwu polifenoli i witamin burak to wspaniała bomba witaminowa wzmacniająca odporność. Wpływa też pozytywnie na układ krwionośny.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić buraki czerwone na zimę w całości, by były smaczne i proste, to ten sprawdzony sposób będzie dobrym wyborem. Idealnie nadają się do zupy. Gotowane buraki możesz też wykorzystać do sałatek, czy surówek. Ich wcześniejsza obróbka termiczna sprawia, że gotowanie staje się zdecydowanie łatwiejsze. Buraki można też zjadać na surowo, jednak te ugotowane mają inny smak. Są nieco słodsze i delikatniejsze. Nic dziwnego, że wiele osób woli je właśnie w takiej postaci. Jeśli burak nie gości w Twoim menu zbyt często właśnie z powodu dość długotrwałej obróbki termicznej, ten przepis może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Wystarczy, że ugotujesz je w większej ilości tylko raz, a potem możesz z nich korzystać wiele razy. To tip, który oszczędzi Ci gotowania i długich godzin w kuchni. Buraki są bowiem warzywem, które bez szybkowaru potrafią się gotować nawet kilka godzin. Czasami przez długi czas oczekiwania zdarza się tez o nich zapomnieć - na czym cierpi garnek i same warzywa. Dlatego dobrze jest skorzystać z tego prostego przepisu, który pozwoli Ci nieco zmealprepować buraki. Dzięki temu będą mogły zagościć w Twojej diecie nieco częściej. Pamiętaj, że nie musisz używać ich tylko do przygotowania barszczu. To pyszna zupa, jednak gdy zjadasz buraki tylko w jednej postaci, łatwo mogą Ci się znudzić. Zamiast tego wykorzystuj je w różnych daniach - sałatkach, ale również kaszotto, czy jako dodatek do pysznych domowych tart.
Alergeny w burakach na zimę w całości
Lista alergenów dla buraków na zimę w całości przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- gorczyca
Wartości odżywcze buraków na zimę w całości
To opcja, która doskonale sprawdzi się na co dzień. Nie będzie odpowiednia dla osób na diecie lekkostrawnej.
Energia i białka
(307g)
Węglowodany
(307g)
Tłuszcze
(307g)
Witaminy
(307g)
Składniki mineralne
(307g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.