Buraczki z papryką
- Burak (3000 g)
- Papryka czerwona (1000 g)
- Cebula (1000 g)
- Olej rzepakowy (250 ml)
- Cukier (220 g)
Przepis na buraczki z papryką krok po kroku
Ugotuj buraki w mundurkach do miękkości.
Po ugotowaniu zalej je zimną wodą i obierz.
Zetrzyj buraki na dużych oczkach tarki.
Paprykę i cebulę pokrój nie za dużą kostkę.
250 ml wody, olej, 125 ml octu, cukier oraz 1,5 łyżki soli zagotuj.
Dodaj do zalewy cebulę i paprykę. Gotuj 10 minut.
Dorzuć buraczki i gotuj kolejne 15 minut.
Przełóż gorącą surówkę do słoików, zakręć je szczelnie.
Pasteryzuj słoiki przez 15 minut (od zagotowania). Wyjmij słoiki po pasteryzacji, odwróć do góry dnem i poczekaj, aż ostygną.
Przechowuj w ciemnym i chłodnym miejscu.
-
Kiszone buraki
-
Buraczki z papryką na zimę
-
Buraki z papryką na zimę
-
Buraki w zalewie octowej
-
Buraczki w zalewie octowej
-
Kiszenie barszczu czerwonego
-
Buraki do słoików na barszcz
-
Ćwikła na zimę
-
Sałatka z buraków i papryki
-
Buraki z papryką do słoików
-
Buraczki marynowane
-
Buraczki z chrzanem na zimę
-
Ćwikła z chrzanem do słoików
-
Buraczki w zalewie
-
Buraczki z chrzanem do słoików
-
Zakwas z buraków czerwonych
-
Buraczki na zimę z cebulą
-
Sałatka z kiszonych buraków do słoików
-
Buraki na zimę
Więcej informacji na temat buraczków z papryką
Super smaczne buraczki z papryką są idealne jako surówka do słoików na zimę. Takie domowe przetwory są najlepsze, by przedłużyć trwałość warzyw. Genialne do obiadu, zwłaszcza gdy nie ma się czasu na zbyt długie gotowanie. Buraczki z papryką i cebulą są smaczne do potraw podawanych na zimno, jak i do potraw gorących. Taka surówka będzie dobra jako przystawka na imprezie, a także do domowego, pysznego obiadu. Przepis na buraczki z papryką jest bardzo prosty. Sprawdź jak zrobić buraczki z papryką w słoikach na zimę.
Domowe buraczki z papryką to proste warzywa, zalewa i przyprawy. To idealny sposób, by w zimie móc cieszyć się przetworami. Buraczki z papryką potrzebują takie przyprawy jak sól i ocet. Można dodać także pieprz, jeżeli woli się bardziej ostre przetwory. Dobrą przyprawą będzie też odrobina chilli. Przepis na buraczki z papryką naprawdę nie wymaga wielu umiejętności w kuchni. Cały proces jest bardzo prosty. Buraczki z papryką są dobre zwłaszcza do obiadu składającego się z kotleta mielonego i ziemniaków. To smaczny dodatek do kanapek czy gulaszu z kopytkami. Jak zrobisz buraczki z papryką, przechowuj je w miejscu, w którym nie ma dostępu światła i nie jest zbyt ciepło.
Jeżeli jesteś fanem domowych przetworów, buraczki z papryką i cebulą będą dla Ciebie dobrą propozycją na weki. Proste składniki i wykonanie = najlepsze przetwory warzywne. Jak zrobić buraczki z papryką? Zacznij od przygotowania składników na surówkę. Buraki należy ugotować w skórce do miękkości. Czas gotowania zależy od wielkości buraków. Duże buraki gotują się nawet 3 godziny. Dla ułatwienia, do przepisu na buraczki z papryką możesz użyć ugotowanych już, gotowych do kupienia buraków. Gdy buraki będą miękkie, włóż je od razu do zimnej wody. Wtedy skórka zejdzie z łatwością. Przygotowane buraki zetrzyj na tarce. Użyj do tego dużych oczek. Pokrój paprykę i cebulę w kostkę. Najlepiej by było, gdyby były pokrojone w nie za duże kawałki. Zalewa może być zrobiona w czasie gotowania buraków. W tym celu zagotuj w garnku składniki zalewy: olej, wodę, ocet, sól i cukier. Dodaj do tego pokrojoną paprykę z cebulą i gotuj 10 minut. Następnie dorzuć buraczki i ponownie gotuj 15 minut. Surówka ma być od razu przełożona do słoików, a następnie pasteryzowana przez 15 minut. Przetwory będą dobre, gdy wieczko będzie zassane.
*Do pasteryzacji użyj garnka, ułóż na dnie ściereczkę i włóż słoiki, by się nie dotykały. Wlej wodę do ¾ wysokości słoików i gotuj wszystko 15 minut po zagotowaniu wody. Wyjmij słoiki i ułóż je dniem do góry – niech ostygną.
Alergeny w buraczków z papryką
Lista alergenów dla buraczków z papryką przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na buraczki z papryką
Wartości odżywcze buraczków z papryką
Buraki to doskonałe źródło żelaza. Genialnie wpływa na układ krwionośny. Papryka zawiera witaminę C, która zwiększa przyswajalność żelaza. Cebula to dobry produkt, który warto stosować zwłaszcza przy zmniejszonej odporności. Cukier tu dodany ma za zadanie konserwować surówkę, ale automatycznie wzrasta indeks glikemiczny.
Energia i białka
(167g)
Węglowodany
(167g)
Tłuszcze
(167g)
Witaminy
(167g)
Składniki mineralne
(167g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.