Bułki zapiekane z jajkiem, serem i pieczarkami
- Bułka grahamka - 4 sztuki (320 g)
- Jajko (4 szt.)
- Ser mozzarella light (60 g)
- Pieczarki (100 g)
- Masło klarowane (10 g)
Przepis na bułki zapiekane z jajkiem, serem i pieczarkami krok po kroku
Rozgrzej piekarnik na 250 stopni Celsjusza. Na blachę wyłóż papier do pieczenia.
Masło wyłóż na patelnię. Umyte pieczarki zetrzyj na tarce i podsmaż na patelni z dodatkiem soli i pieprzu.
Bułki umieść na blaszce i natnij od góry tworząc okrągły otwór. Otwór nie powinien być zbyt szeroki.
Wydrąż środek z bułki zostawiając same ścianki.
Niewykorzystany środek bułki wykorzystaj na przykład jako bułka tarta.
Do środka bułek wyłóż na dno po równo pieczarki.
Do każdej bułki wbij po jednym jajku (uważaj, by żółtko zostało w całości).
Posyp jajko przyprawami, następnie na każda bułkę wyłóż starty na tarce ser.
Przypraw bułki, wstaw je do nagrzanego piekarnika.
Piecz tak długo, aż białko zetnie się.
Upieczone bułeczki posyp szczypiorkiem.
-
Naleśniki
-
Kopytka
-
Parówka w cieście francuskim
-
Ryż z jabłkami
-
Bułki cynamonowe
-
Kluseczki ziemniaczane
-
Kleik ryżowy
-
Pączki z serka homogenizowanego
-
Legumina
-
Budyń jaglany
-
Placki z serka wiejskiego
-
Omlet cesarski
-
Bananowe pancakes
-
Jak zrobić pancake
-
Bułeczki z jagodami
-
Babeczki wielkanocne
-
Grysik
-
Zacierki
-
Kolacja dla dzieci
Więcej informacji na temat bułek zapiekanych z jajkiem, serem i pieczarkami
Pyszne bułki zapiekane z jajkiem, pieczarkami i serem to świetny pomysł na śniadanie z piekarnika. Jest zdrowe, odżywcze i stanowi sycące danie. Przepis na bułki zapiekane z jajkiem, pieczarkami i serem jest bardzo smaczny. Idealne bułki zapiekane z jajkiem mają pyszny, maślany smak pieczarek, chrupiącą skórkę z bułeczki, ciągnący się ser i płynne żółtko. Wszystko posypane świeżym szczypiorkiem daje dobry pomysł na śniadania pieczone w piekarniku. Jak zrobisz bułki zapiekane z jajkiem można jeść z ketchupem i koniecznie na ciepło.
Bułki zapiekane z jajkiem są dobre na przykład na kolację albo na śniadanie. Jak zrobić bułki zapiekane z jajkiem, pieczarkami i dodatkiem sera? Na początku należy rozgrzać piekarnik na 250 stopni Celsjusza. Potrzebna będzie blacha do pieczenia. Wyłóż ją papierem do pieczenia. Na patelni, na maśle klarowanym, podsmaż pieczarki starte na tarce z solą i pieprzem. Bułki układaj na blaszce. Za pomocą noża zrób otwory w każdej bułce (podobnie jak w chlebie do żuru). Otwór na zewnątrz nie powinien być zbyt duży, ponieważ jajko może wypłynąć. Ścianka bułki powinna być dosyć wysoka. Ze środka bułki wyjmij miąższ. Te części bułki, włącznie z czapeczką, możesz odstawić na suszenie (może posłużyć za bułkę tartą). W wydrążone bułki wykładaj część pieczarek. Do każdej bułki ostrożnie wbij jajko. Ważne jest, by żółtko było całe. Do przepisu na bułki zapiekane z jajkiem nie potrzeba wielu przypraw. Wystarczy tylko sól i pieprz. Według gustu można dodawać inne ulubione przyprawy, na przykład paprykę słodką bądź chilli. Na wierzch wsyp ser starty na tarce. Bułki można już piec w piekarniku.
Kwintesencją tej potrawy jest płynne żółtko. Wcale nie jest to tak proste do zrobienia, ponieważ trzeba odpowiednio długo piec i wiedzieć, w którym momencie należy zakończyć proces pieczenia. Jak zrobić bułki zapiekane z jajkiem, by żółtko było pyszne i płynne? Piec należy w wysokiej temperaturze, by białko się szybko ścięło, a żółtko nie zdążyło całkowicie upiec na twardo. Jak zauważysz, że całe białko jest ścięte dotknij łyżeczką żółtka. Jeśli żółtko jest miękkie oznacza to, że jest płynne. Bułki, w których żółtko ma być płynne właśnie w tym momencie są dobre do wyjęcia z piekarnika. Jeżeli nie jesteś wielbicielem płynnego żółtka wystarczy piec dłużej. Po dotknięciu żółtka czuć, że jest ono twarde.
Przepis na bułki zapiekane z jajkiem jest dobrym pomysłem śniadaniowym dla każdego. Jeśli zależy Ci na płynnym żółtku, a nie wyjdzie – spokojnie. Praktyka czyni mistrza.
Alergeny w bułkach zapiekanych z jajkiem, serem i pieczarkami
Lista alergenów dla bułek zapiekanych z jajkiem, serem i pieczarkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bułka grahamka
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser mozzarella light
- Masło klarowane
Wartości odżywcze bułek zapiekanych z jajkiem, serem i pieczarkami
Zdrowy i zbilansowany posiłek. Zawiera pełne ziarno, białko oraz tłuszcz. Jest wartościową potrawą.
Energia i białka
(160g)
Węglowodany
(160g)
Tłuszcze
(160g)
Składniki mineralne
(160g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.